Skocz do zawartości

Redefinicja Game Art Mini Battle


n-pigeon

Twoje zdanie?  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoje zdanie?

    • Jestem za
      33
    • Jestem przeciw
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dyskutowaliśmy jak zwiększyć frekwencję w GAMB (tia głupi skrót :) )

 

Bitwy Game Artu wymagają wykonania całości pracy, od fazy modelingu/sculptingu HR, model low poly, po texturing i końcowe oświetlenie, skomponowanie tych elementów. Wykonanie takiej kompletnej i złożonej pracy, łączy się z niemałym trudem i wymaga dużo wolnego czasu, a jest to zaledwie Mini Battle :)

 

Dlatego rzucam pomysł, by trochę to wszystko rozbić i przez cały rok prowadzić 3 tygodniowe sesje GAMBu, tyle że, w przeciągu tego czasu zadaniem nie będzie wykonanie całej pracy, lecz jedynie jej części.

GAMB został by podzielony na dwie wersje, organizowane na zmianę, jedna po drugiej.

W takiej o to formie:

 

- Bitwa modelarzy, gdzie zadaniem będzie wykonać skończony model postaci, real time low poly lub real time low poly + normal maps, w zależności od tematu bitwy.

 

- Bitwa teksturatorów, gdzie zadaniem, wszystkich uczestników, będzie oteksturować ten sam model, dostarczony razem z UVką, przy rozpoczęciu każdej bitwy.

 

Modele na bitwy teksturatorów, pochodzić będą od użytkowników którzy podarują swoje modele, do wykorzystania jako SDK do teksturowania. Oczywiście będzie trzeba podać oryginalnego autora modelu, przy prezentacji swojej pracy na innych stronach, a przy umieszczeniu pracy w portfolio, konieczne będzie zaznaczenie, że jest się autorem jedynie tekstur.

 

Jednak co pół roku możliwe było by zorganizowanie pełnej Mini Bitwy, gdzie zmierzymy się w tworzeniu kompletnej pracy, te bitwy mogą być podzielone na kategorie tematyczne. Wtedy jedna bitwa w roku dotyczyła by postaci, a druga enviro z propsami.

 

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez n-pigeon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwszy raz w czymś takim (GAMB) uczestniczę ale pragnę wrzucić swoje 3 grosze do dyskusji.

 

 

Głównym problemem takich bitw jest czas. Wystarczy porównać ilość uczestników w speedach. Im mniej czasu potrzeba na wykonanie pracy tym więcej uczestników.

Druga rzecz to wymóg kreatywności w 3d.

 

Rozbicie GAMB nie klika etapów być może zwiększy liczbę uczestników ale to mi się kojarzy z obniżaniem poziomu egzaminów tak by więcej uczniów je zdało.

 

Tu trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Moim pomysłem było by wypracowanie społeczności game-art co by ruszyć trochę ten wątek. Większa ilość komentarzy, podsuwanie pomysłów, rozwiązań, poznanie cudzych opinii, krytyka wraz z propozycją rozwiązanie problemu (linki itp.) Chodzi głównie o to by uczestnik miał jakąś korzyść z pracy bo jak wiadomo bijemy się tu o przysłowiową pietruszkę :P.

W skrócie: Biorąc udział w bitwę mogę liczyć na wsparcie community game-art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvin trochę nie chwytam Twojego rozumowania :p To nie jest jak zaniżanie poziomu egzaminu, tylko rozbijanie go na 2 mniejsze testy, tej samej trudności. Zaproponowana forma tylko np. wymodelowania nie sprawa, że prace mają być gorsze niż by bitwa wymagała zrobienia całości, skąd w ogóle taki pomysł :confused: Będzie to tylko wymagało mniejsze nakładu czasu, więc więcej osób w ogóle spróbuje. Takie coś forach zagranicznych sprawuje się ok i jest sporo prac. A Twoje rozwiązanie.. no spoko, to spraw żeby było więcej użytkowników i byli bardziej aktywni, nie wnikam jak :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marvin

Dzięki za komentarz! :) Masz racje, ale mamy to szczęście, że w naszym małym GAMBicie mamy dość dużo komentujących, którzy często zmotywują, powiedzą jak można się poprawić, np. ja dużo się nauczyłem od takiego _michala, Levusa, Mortego itd. (głównie o UVkach xD ) właściwie stoimy z tym znacznie lepiej niż np. CHC :), ale to pewnie jeszcze się rozkręci :) potrzeba większego ruchu i tyle ^^

 

Rozbicie na kategorie nie ma na celu ułatwić zadania i obniżyć poziom, wręcz przeciwnie! Obecnie osoby nie potrafiące zbytnio teksturować, upraszczają swoje modele by choćby skończyć swoją prace, nie ma nic gorszego niż nie ukończenie pracy. Coś o tym wiem... Natomiast osoby dobrze teksturujące, a mający problemy z modelingiem, mogą nie dojść do etapu gdzie będą mogli pokazać swoje malowanie ;)

Rozbicie ma na celu uwolnienie talentów userów, nie każdy modelarz musi umieć malować i nie każdy malarz musi potrafić rzeźbić ;) Game Art to akurat taka dziedzina, gdzie często pracuje się w zespołach i każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, właściwie całe 3D ma taki charakter :)

 

@RaVirr

Dzięki za komentarz :]

Hmmm zaczepiłeś trudny temat, niby CHC w swoim cyklu ma kategorie concept artu, a dodanie kolejnej kategorii odciągnie nas od 3D który jest etapem realizacji pomysłów.

Na razie nie mam koncepcji jak ro rozwiązać, jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł to chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbicie ma na celu uwolnienie talentów userów, nie każdy modelarz musi umieć malować i nie każdy malarz musi potrafić rzeźbić ;) Game Art to akurat taka dziedzina, gdzie często pracuje się w zespołach i każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, właściwie całe 3D ma taki charakter :)

 

Nie wiem jak ty, ale pracowalem w firmie gdzie modelarz tylko modelowal i mapowal, a teksturator teksturowatorowal i pracuje w firmie gdzie jeden czlowiek robi wsjo. I uwierz - lepsze wyjscie jest robic wsjo. Raz ze umiesz wiecej i umiesz lepiej.

 

Takie rozbicie nie ma na caelu uwolnienia talentow userow tylko dac wytlumaczenie na lenistwo badz poparcie braku czasu. Z jednej strony moze to byc dobre rozwiazanie, ale wydaje mi sie, ze miast uczyc, bedzie cofac ludzia.

 

I tak, jestem zdania, ze kazdy modelarz musi umiec malowac i kazdy malarz musi umiec rzezbic. Czasy minely bezpowrotnie gdzie jedna osoba modelila sobie przez tydzien cos tam a potem ktos to obklejal fotami. W porzadnej firmie (vide z tego co wiem PCF) modelujesz, malujesz, shaderujesz, optymalizujesz i level dizajnujesz poniekad za jednym zamachem.

 

Jezeli takie bitwy maja uczyc i skillowac - opierajac sie tylko na nich, pracy w pcf nie dostaniesz, raczej.

 

Zamiast tak bezsensowanie rozbijac to na czesc, lepiej zaproponowac odpowiedni temat i limity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chico

 

By potrafić robić wsio trzeba najpierw nauczyć się robić każdą rzecz z osobna :) dlatego raz na pół roku będzie jedna bitwa gdzie zadaniem będzie zrobić wszystko. Po za tym, to zależy od konkretnych ludzi, nawet w DominanceWar często startują drużyny i ich prace są przeważnie na bardzo wysokim poziomie ;)

 

Jeśli masz cudowne remedium na dobry temat i limity to zapodaj :)

 

Gratuluje świetnej pracy i niesamowitego skilla, mam nadzieje że nas czegoś nauczysz podczas bitwy :) (tak wiem zabrzmiało jak sarkazm, ale nim nie jest :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak: Więcej osób po prostu wrzuca swoje prace do działu game art -> to generuje większy ruch bo i komentujących przybędzie -> podniesie się "poziom" całego działu (frekwencja i poziom techniczny prac) -> będzie przybywać więcej nowych osób, tych bardziej doświadczonych i nowicjuszy -> będzie więcej osób startowało w GAMBie, szczególnie osób początkujących, tak jak to jest np. w speed modelingu - tam z tego co zauważyłem nie ma "wymiataczy" a raczej te osoby które chcą podszlifować swoje umiejętności :)

 

Mi się minibitwa kojarzy z czymś lekkim, szybkim i przyjemnym dlatego w sumie pomysł n-pigeona mi się podoba. Tylko to doszlifować o odpowiednie limity i dobry temat i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez odpowiedni temat i limity rozumiem taki, ktory pozwoli ukonczyc model w kilka wieczorow. 5 dni po 3 godziny dziennie wieczorem czy noca w zupelnosci powinny wystarczyc. Moze rzeczy stricte komorkowe ? 10k tri postaci maja w grach gdzie proces tworzenia postaci trwa kilka tygodni (vide Mafia 2, kilka to tez 2 ). Duzym wyzwaniem byloby chyba zrobienie postaci z 1k tri (tak, moga wygladac swietnie takie postaci).

 

Im dluzszy termin tym bardziej leniwi beda uczestnicy i beda odkladac na koniec, a w miedzyczasie zrezygnuja z modelu. Miast dawac 2k teksture, dajmy 256 badz gora 512 mape.

 

Nic innego nie motywuje jak szybko widoczny efekt - dlatego tez wole pracowac przy mniejszych grach, gdzie to co zrobilem dziala po tygodniu, a nie 3mc.

 

Dwa - w profesjonalnej robocie liczy sie tempo. Nie ma czasu na trzaskanie krzesla przez miesiac. Chyba ze to glowna bohater gry. Praca w gamedevie to robota w fabryce przy tasmie, gdzie klik. Wiem, ze to moze niszczyc marzenia wielu ludzi, jaka to wspaniala nie jest robota, ale no... taka rzeczywistosc.

 

Wracajac do tematu tematu. Dotad skupialismy sie takze na pojedynczych obiektach, propsach, postaciach. Gamedev to tez inne pierdoly - moze temat ... hm pierwszy lepszy z brzegu - na ocean. Mamy takie wspaniale silniki, moze zrobmy z nich uzytek tez ? Do zrobienia shader, model i animacje oceanu. Dowolna technika. Nie bierzemy pod wglad wydajnosci, tylko wyglad. Jak powiesze, ze animacja taka to dzialka dzialu animacji, to odpowiem : nie.

 

i Zeby nie bylo - nie tyram w pcf, nie mam skila i nie naucze nikogo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej podsuwałem temat o robieniu rzeczy stricte komórkowych ale temat upadł... I jestem w pełni za taką "komórkową" minibitwą ale ten drugi pomysł wydaje się też być bardzo ciekawy :D Zgadzam się też że terminy są troszku za długie, choć niektórym może to pasować bardziej że mają więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musi być jedna bitwa game artowa? Ktoś m pomysł, to niech startuje z nim. W praktyce wyjdzie wszystko. Szczególnie, że kilka pomysłów jest mocno innych od tego, co jest obecnie. Mi się podoba i pomysł z prostymi modelami na komórki, i pomysł n-pigeona (ale można by go rozciągnąć także o concept art i animację ;) i może puszczać taki co jakiś czas, by nikt się nie nudził gdy edycja pójdzie dalej).

Nie rozumiem zarzutu obniżania progów. Chodzi o to, że do bitwy nikogo nie zmusisz. Chętny będzie robił wszystkie etapy i na pewno wyjedzie na tym dobrze. Niechętny weźmie się za wybraną część i, gdy już dojrzeje, powoli będzie starał się dołączać także do późniejszych etapów. Moim zdaniem to świetny pomysł na ogólnoforumową bitwę! :)

Pomysł na bitwę Chico też fajny i kuszący :) Nic, tylko działać!

Z terminami to też śliski temat, bo jednemu brakuje czasu na prawdę, a inny uskutecznia prawo Parkinsona :) Też jestem za zmniejszeniem czasu o ile rozbije się bitwę na części :D

Ale się rządzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prrr

nie rządzisz się, no dyskusja musi być ;)

 

Co do organizowania kilku bitew na raz. Czy nie będzie tak, że uczestnicy będą mieli dylemat co wybrać?

 

Jeśli chodzi o zmniejszenie wielkości limitów, na boxy z komórek, tu nie chodzi o to by cały czas były te same limity :) po ostatnim pre dominance war zauważyłem, że niektórym łatwiej skończyć kompletną pracę kiedy mogą sculptować, ponieważ łatwiej im zrobić teksturę, a innym łatwiej pracować klasycznie ponieważ nie muszą rzeźbić.

 

Planowałem by zmienić kierunek limitów który teraz obrałem i raz stawiać na next gen, a raz na oldschool : d ale bez przesady, to tylko zabawa i tak wszystkich nie da się zadowolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do organizowania kilku bitew na raz. Czy nie będzie tak, że uczestnicy będą mieli dylemat co wybrać?

 

Robienie kilku bitew na raz nie ma chyba sensu... przynajmniej na razie ;) Jak już to robić je jedna po drugiej i tu miałbym mały pomysł :) Można by to zrobić w takiej małej formule grand prix. Dajmy na to, że za każde miejsca od 1-10 w każdym etapie były by przyznawane punkty. Zwycięzca całego grand prix składającego się z kilku etapów (modelowanie, tex itd) Otrzymywałby wieczną chwałę i pamięć poprzez wpis w odpowiednim wątku o zwycięzcach :)

 

Trochę mnie powiozło z tym pomysłem ale co tam :D

Wziąłbym też mocno pod uwagę pomysł chico ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy na bitwy:

 

1. ocean - robimy realtimowy ocean. jedyny wymog by w miare plynnie dzialal w realtimie (uzywamy ktoregos z silnikow udk/unity). Metody, sposoby wykonania dowolne. Limitow nie ma, jednak trzymajmy sie current genu i nie szalejmy z texami po 10k :).

 

2. roslinnosc - moze byc jeden krzak, drzewo, badz kupka krzakow i trawek. szalejemy - nie ograniczny sie do polozenia kilku plejnow, alfy i tekstury. z tego tematu mozna wyciagnac duzo. nie uzywamy generatorow stricte realtimowych (np speedtree). wewnatrz 3dsoftowe generatory sa mile widziane. calosc montujemy w udk/unity

 

3. moze rozwalmy cos ? most, budynek czy inne wieze. oczywiscie uruchamiamy to w udk/unity

 

Glownie chodzi mi o tematy problematyczne, takie w ktorych trzeba sie wykazac inwencja i pomyslowoscia. Wiele dziesiatek problemow pojawia sie w trakcie produkcji giery - mozna wymyslac i wymyslac, co nie ?

 

Moze zmienimy takze proces okreslania zwyciezcy ? Np powolac jakies konkretne jury. Kilka osob pracuje tu czy pracuje tam, moze mozna by zwolac ekipe jakas konkretna co by oceniali profesjonalnym okiem? moze nie posrod uzytkownikow (coby nie bylo kumpelstwa), a Ci uzytkownicy by naganili swoich leadow czy seniorow... do rozwazenia.

 

Bardzo mi sie podoba pomysl z grand prix. w sensie oceniania prac .

 

Nagroda - Duzo ludzi by zachecila - brunek, idzie wyzebrac cos od Adka ? Jakas ksiazka z helliona ( :D ) czy dvd z tutkami ? nic wielkiego, ale motywacyjny kop by byl (choc samo jury zlozone z pro ludzi to juz motywacja i okazja do pokazania sie potencjalnym pracodawcom :) ).

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzucając. Co powiecie na startowanie drużynowo? Chociażby parami?

Chico, tak rozdrabniając można też na upartego coś w tylko 2d gameartowego wrzucić. Też dosyć oryginalnie by było :P Żeby nie było, nie twierdze, że Twoje pomysły są złe. Wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuliście niespodziankę, w bitwach na pełną pracę miało być ogłoszone, że dopuszczamy drużyny i pojedynczych artystów ;] hehe

 

Z jury jest ten problem, że są często niesforni i trzeba na nich polować by wypełnili obowiązek ;) więc nie wiem jak z tym będzie

 

Co do grand prix to niezły pomysł :)

 

Nagrody to nie takie hop siup, tylko poważny problem organizacyjny i tak będzie trochę roboty przy tych minibitwach ;) zostawmy nagrody na DUŻE BITWY.

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałyby być nagrody, to wszyscy by nagle znaleźli czas wieczorkiem :D

O nagrody można by zrobić coś w stylu turnieju:

 

1. mini bitwa 2 tyg - sam modelling i punkty przydzielane za np 4 pierwsze miejsca

(konkretne obiekt z refkami.)

 

2. mini bitwa 2 tyg - same textury i punkty przydzielane za np 4 pierwsze miejsca

(każdy texturuje model z 1 miejsca poprzedniej mini bitwy)

 

3. bitwa 4-8 tyg - wszystko do roboty, wyższe punktowanie niż w 1 i 2.

 

później punkty się sumują i gotowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pomysłu by organizować GAMBitowe bitwy na concept arty, które ktoś niedawno zaproponował, niby CHC ma sekcje concept art, ale tam niedozwolona jest grafika 3D (co jest bardzo popularną techniką przy tego typu zadaniach). Zatem równo z bitwą 3D można by organizować bitwę 2D na concept arty, gdzie nie liczy się technika lecz końcowy efekt :), wszystkie techniki łącznie z 3D, matte paintingiem itd. dozwolone.

 

Czekam na opinie þ: i propozycje jak to zorganizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

zorganizujcie się w zespół i zróbcie coś na kształt Sintel :-)

Niech każdy robi po trochu to w czym jest najlepszy... ja moge wydawać rozkazy :D

 

albo w ten sposób... organizujemy bitwe na koncept, kto wygra, jego koncept będzie brał udział w kolejnej bitwie na model, później zwyciężce texturujemy w kolejnej bitwie itd, itd... aż po końcowy efekt.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon, nie rozumiem po co odpalać drugą bitwę razem z 3d. W chc można używać czego się chce. Podobnie w sp. Chodziło o dodanie, jako jeden z etapów, etapu z konceptami.

 

Pumba, jak zorganizujesz nagrody, to nikt nie będzie narzekał, a nawet w jakieś dziwne systemy oceniania będziemy mogli się pobawić ;)

 

Swoją drogą mette painting to nie synonim fotkowego kolażu a http://en.wikipedia.org/wiki/Matte_painting ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prrr

 

Oj nie czytałeś regulaminu CHC, a pisze tam prace z 3D będą usuwane :P po za tym już widzę fajnbojów 2D jak im zaświecę modelami 3D w ich dziale xD

 

niekoniecznie musimy się bawić w drugą bitwę, lecz usunąć concept art z CHC :p i tak jest przeładowany, ilustracje komiksy plakaty koncepty trochę sporo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też tak myślę, ale może pomyślmy jak pomóc tym którzy by chcieli, ale poddają się przed startem. Za krótkie terminy? Aktualną bitwę od razu przedłużyłem z standardowych 4 tygodni do 6.

 

Sprawa jest taka, że pokolenie na forum nam się zmienia. Stare doświadczone z mocnymi folio, poszło do pracy, nie mają czasu lub chęci robić coś po pracy, już tylko postują. Nowe pokolenie dopiero raczkuje, nasz największy problem to tekstury ;), no i pewnie z dyscypliną, posiedzieć 30 min dziennie w tygodniu i godzinkę, dwie w weekend, każdy dał by radę.

 

Szkoda, że w bitwach startuje tak mało wyjadaczy którzy dużo by nauczyli i tak jest fajnie jak czasem ktoś doświadczony podpowie coś w wątku nowicjusza, w poprzednich bitwach sam miałem taką pomoc od doświadczonych kolegów głównie przy UV :) i spisałem sobie ich rady w notatkach :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze to stary wątek a decyzji o zmianach jeszcze nie bylo? Albo juz probowaliscie ale nie udalo mi sie zarejestrowac :)

 

Przede wszystkim:

 

Ja biore udzial w obecnej bitwie, chociaz wczesniej nie wpadlo mi to do glowy ani razu. Dlaczego teraz? Bo na glownej stronce bylo to rozreklamowane. Jesli jakas bitwa wciaz trwa to caly czas powinna widniec na stronce glownej. Obecna juz zniknela z frontu, podejrzewam ze kupe osob nawet nie zdaje sobie sprawy ze cos takiego sie kreci.

 

Nie kazdy odwiedza codziennie dzial GameArtu - moj przyklad jest idealny. Zawsze myslalem ze tu straszy duchami i tylko kilka starych wyg tutaj zaglada :)

 

Co do pomyslu rozbicia - wg mnie idealny. Dlaczego? Bo standardowo masz 10k trisow, 2 lub 4 k texturek. Wg mnei 10k trisow to........... duzo za duzo. Nie koniecznie kazda postac GameArtowa musi wygladac jak wypasiony model gier next-gen. Jak osoba nowa patrzy na takie modele, to kopara opada i juz z gory mysli ze nie da rady, bardz w polowie zrezygnuje.

 

Chcecie wiecej osob nowych: zanizcie polycount do 2-3k :) Ja mowie powaznie. Nie na stałe, mozna sprobowac. Bot ak to robicie dobrze osobom ktore juz ktoras postac z rzedu robia, oni beda brali udzial

 

Ja bym nawet poszerzyl:

 

1szy etap: modelowanie

2gi etap: texturki

3ci etap: animacja

 

Bo na samym modelu still sie przeciez nie konczy gier robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę by kontynuować pomysł z dwiema kategoriami POSTAĆ lub PROPS/ENVIRO do wyboru w ramach jednej bitwy.

 

Mam propozycje tematów poprzednich zwycięzców i postaram się je jakoś skleić, by każdy mógł na podstawie tematu, znaleźć coś nad czym chciałby pracować. Tematy powinny być otwarte, ale będzie sonda z wyborem ostatecznego tematu dla bitwy.

 

Także jeśli ktoś będzie chciał robić hardsurface, albo organikę, to nie będzie z tym problemów. Staram się by gatunek również był otwarty, jak ktoś zapragnie zrobić fantasy, to zrobi fantasy, jak s-f to s-f, temat nie powinien przeszkadzać.

 

Jeśli są jakieś uwagi, chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności