Skocz do zawartości

Rzut okiem na ZBrush 4R2


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znac jaka czesc "Nikt nie mowi ze nie ma bugow. Nikt nie mowi, ze nie trzeba ich poprawic czy ze mogloby byc lepiej." jest niezrozumiala.

Zacytuj co kaze ci myslec ze dla mnie "wszystko jest piękne i proste".

Program to nie demokracja - wiekszosc nie robi na Photoshopie separacji kolorow ale mialbym przewalone gdyby nie bylo umozliwiajacych to opcji.

 

Mam inne zdanie na temat tego softu. Nie uwazam ze jest idealny - nie uwazam ze jest tak tragicznie jak wielu to maluje. Uwazam za to za absurd ze pracujecie na sofcie ktory doprowadza was do szalenstwa - wnosze z ilosci lez wylanych na forach i ilosci opisywanych przez Was bugow z ktorych osobiscie zetknalem sie moze 10% ale ja nie pracuje w powaznym pipeline wiec nie wiem. W ogole dziwie sie ze sie da pracowac na tym prawde mowiac..

 

Wszyscy chca naprawy bugow. Roznica miedzy nami jest taka ze jak mi ktos pokazuje render to rozmawiam o renderze a nie o tym, ze cos innego nie dziala.

 

btw. Pisalem juz chyba milion razy i tu i na ZBC ze NIE ROZUMIEM zachowania Pixologic i ich olewania tego co mowia uzytkownicy, ich olewania ustalonych przez siebie samych terminow i ogolnego trzymania wszystkiego w tajemnicy jakby chodzilo o ujawnienie dokumentow ze strefy51. Nie rozumiem, nie wiem, nie lubie, nie popieram, wkurza mnie to. Ale uzywam ZB na tyle dlugo zeby wiedziec ze to narzekanie, gadanie NIC NIE DA. Mozy wy musicie jeszcze troche pogadac do obrazu, porzucac groszkiem o sciane - mnie sie znudzilo. Za stary pies jestem zeby ujadac na ciezarowke :P Zdarza mi sie warknac czasem ale szybko dociera do mnie bezcelowosc... Pixologic jest jaki jest i bardzo bym sie zdziwil gdyby nagle sie zmienili. A ze nie lubie jalowej dyskusji to wole sobie pogadac o renderze ktory zapowiada sie calkiem fajnie i liczyc na to ze pixologic te bledy naprawi. Nie zyskacie niczego wiecej rzucajac gromy na forach. Ja juz po stoicku na to patrze - wy mozecie jeszcze pokrzyczec na deszcz ze pada. A nuz przestanie, kto wie...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jaras - to juz was jest dwoch czy trzech? ;)

 

Swoja droga oswieccie mnie, jak doszliscie do tego ze te bugi nie zostaly chocby w czesci poprawione po kilku screenshotach z ktorych zaden nie dotyczyl podejmowanych przez was tematow? Bede wdzieczny za odpowiedz.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixologic swoją polityką celuje w nowych userów a nie starych. Dlatego dodają nowe bajery z dupy. Bardziej cierpliwi graficy już pokazali że w zbraszy wymodelować można wszystko to pixologic nie tyka za mocno modelowania bo dla przyszłego klienta zwrot "several bug fix" nie znaczy nic. Sprawa z naprawą bugów byłaby zupełnie odmienna jeśli co rok musielibyśmy płacić te dwa i pół kafla zamiast obecnych darmowych updateów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale zajefajnie że dają nam ten wypasiony rendering! Czekałem na to, pixologic jak zwykle spełnił moje oczekiwania. Dzięki!

 

Komentarz na zbc.

 

No dobra ale co z retopo i czy poprawili obecne bugi? Będzie wersja 64bit? Da się wreszcie zapisywać wszystko w configu i wyłączyć ten kretyński skrót do frame window?

 

Komentarz na max3d.pl

 

Dlaczego komentarze na zbc wyglądają jakby oni(pixologic) sami je sobie pisali? Czy to z nami jest coś nie teges?

 

Nezumi każdy ma jakieś swoje oczekiwania i nie dziw się że niektóre osoby będą zawiedzione tym że te oczekiwania nie zostały spełnione na rzecz ficzersów które są tym osobom obojętne bodź nawet zbędne.

Ta dyskusja od początku sprowadza się do tego że praktycznie każdemu uczestnikowi(oprócz Ciebie) było by na rękę gdyby zamiast tego co zaprezentowali w pierwszej odsłonie r2 dali coś bardziej "przydatnego".

Straszenie przesiadką na mudboxa jest takim wyrazem wielkich oczekiwań od zbrusha. Tak na prawdę (przynajmniej mi się tak wydaje) mało kto z użytkowników zbrusha bierze mudboxa na poważnie pod uwagę jako soft który miałby zastąpić zetkę.

Zbrush jest wielki a od wielkich się wiele oczekuje. Dlatego ludzie się wciąż dziwią/irytują że wciąż jest tyle od dawna nie poprawionych bugów czy innych dziwnych rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras - to juz was jest dwoch czy trzech? ;)...

 

jest nas wiecej ale ci których znam należą do tych "nie udzielających sie" - oni mieszkają w tej samej części Śródziemia w przeciwieństwie do twórców interfejsu zetki ktorzy jadąc do domu muszą przejezdzac przez tą wielką bramę w górach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze pytanie "jak doszliscie do tego ze te bugi nie zostaly chocby w czesci poprawione po kilku screenshotach z ktorych zaden nie dotyczyl podejmowanych przez was tematow?" lepiej taktycznie pominac? ;)

 

Ja was rozumiem ale nie wiem dlaczego moje "o spoko, nowy render... Ciekawe co jeszcze tam dodadza/zmienia" jest gorsze od waszego wylewu frustracji z cyklu "dlaczego nie zaprezentowali jako pierwszych bugfixow".

Gdyby to cos mialo dac tez bym jeczal. Kiedys jeczalem glosno i namietnie. Wyjeczalem tylko bana na ZBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie się po prostu wylewa frustracja i złość przy każdej możliwej sytuacji. Można powiedzieć że jestem złym czlowiekiem.

A może po prostu to już któryś raz jak pokazują nowe 'niezbędne' ficzersy od czasu ZB3 i bigfixy jakoś się nie pojawiły... Historia lubi sie powtarzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank nic nie poprawią, śniło mi się dzisiaj. Ale przynajmniej na zbc pojawiło się kilka rozsądnych głosów więc może w następnej aktualizacji zaczną działać.

Btw ciekawe ile miesięcy przyjdzie nam czekać na tego r2. Obstawiam koniec wakacji jako najwcześniejszy termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac tak tu sobie gadam i bawie sie dyskusje bardziej ku swojej rozrywce. Nie postawilbym zlamanego grosza na to ze cos z tych bledow poprawili :D :D :D

Ale nie wiemy tego poki co ;)

Co do terminu to albo Siggraph albo... cholera wie - za rok. Jedno jest pewne - jak podadza termin wydania - to bedzie wiadomo kiedy NIE wyjdzie.

A z tym ze pojawily sie rozsadne glosy na ZBC - na prawde wierzysz ze to cos zmieni? Youngsters these days...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może i zmieni bo kiedyś to po każdym takim newsie było 20 stron spuszczania się gdzie większość komentujących nawet nie pobrała updejta.

Gdyby ten mudbox zrobił coś w temacie brushy i jeszcze dobrze współpracował z innymi softami to by się pixole może tak nie ociągali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności