Skocz do zawartości

kutwa666


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z przedmówcami. Ołówek b. fajny. Może akurat ja nie powinienem tego pisać (bo sam mam problem z kolorem), ale kolorowe prace gorsze. Wydaje mi się, że kolorujesz tak, jakbyś cieniował ołówkiem, tzn używasz tylko ciemniejszego odcienia barwy, albo dwóch kolorów do jednego elementu (np. twarz, nóż, naramiennik itp) plus ew. czerń. Spróbuj dorzucić innych barw (nie przez dodanie czerni). Ale rysuneczki ołówkiem - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wtrącić:

 

overd.jpg

 

Możesz mieszać zimne barwy. Malując niebieski płaszcz, kolor niebieski będzie bazą, ale w obrębie obiektu będą pojawiały się inne tony, odbicia, zmiany. Ten efekt uzyskujesz właśnie przez dodawanie innych barw. Daj sobie chwile. Poobserwuj. Porównaj ze swoimi pracami. Zapisz sobie wnioski (nie zapamiętasz ich od razu więc lepiej zrób co mówię :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to są siłowniki pneumatyczne, to muszą mieć przewody łączące ze sprężarką. Piszę o tych u góry, bo przy stopie, to pewnie amortyzatory hydrauliczne - ale raczej się takich w stopach nie stosuje. Do tego amortyzator sprężynowy w dziwnym miejscu.

Polecam przeglądać sobie kanały na YT zwiazane z tematyką, skok jakościowy w projektach po uzupełnieniu wiedzy jest niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zemnie nubik, więc nie wiem czy Ci dużo pomogę. Ale ten gościu z 2 planu jakoś mi się nie podoba. Jego lewa noga jakoś tak nie naturalnie wygląda. Poza tym te światła na karabinie i kombinezonie ściągają Ci uwagę z pierwszego planu. Ogólnie design i kompozycja i kolorystyka całkiem mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to, ze rady (jako ogólny zbiór uwag) można dawać raczej techniczne. Twoje prace są stylizowane więc np. ocenianie bryły jest bezcelowe. Z tego min. względu żadnej wartościowej rady raczej nie dostaniesz. Można ocenić kolor i kompozycję - są ok. Ale kolor i kompozycje lepiej prezentować w warunkach wzornictwa przemysłowego - wtedy można dostać dobry feedback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jest zdecydowanie zbyt jaskrawy, za dużo tutaj tych jasnych kolorów przez co brakuje jakieś dominanty, pierwsza wersja było spoko z tym, że ten gość po lewej i tak ma byt jaskrawą szatę. Myślę, że jak ją trochę 'przybrudzisz' i zostawisz tego kostka na dole takiego jakim jest + uczynisz z niego źródło światła, które będzie padło na tych dwóch ziomków tak jak w tej drugiej wersji będzie fajnie to wyglądało. :P

 

Bardzo fajny ten kolega w kombinezonie, dodałbym jeszcze trochę detalu, a tak jest ekstra :D

Edytowane przez Rain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tylko mi, w kazdym razie ja mam z tym problem (w ogole z malarstwem, ciezko sie z ołówka przerzucic) zeby tak upraszczac, a zarazem nie gubic bryly, kształtów, kolorow, wiec jak u kogos widze ze mu to wychodzi to zazdroszcze xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciężko wywnioskowac z twojego pytania czy to krytyka pozytywna czy negatywna:) ale czasem warto cos se namazać bez zbytniego skupiania się na tym czy ma byc praktyczne czy tez nie zwłaszcza ze te rzeczy tutaj to i tak fikcja i nikt tego naprawde nie bedzie zakładał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności