Skocz do zawartości

Mercedes-Benz SLS AMG 2011


Berger

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pod wpywem ostatnich tematów z wozami koncepcyjnymi postanowiłem też stworzyć coś swojego; Tak więc dziś na lekcjach w szkole naszkicowałem kilka rysunków (nie mam kompletnie jakiegoś talentu artystycznego do malowania, a łapy trzęsą mi się niemiłosiernie), pomimo tego wrzucam je tutaj. Na sam początek taki ogólny pomysł, już nieco podmalowany w PS. Jak będe miał czas to wrzucę resztę ale to raczej projekt naprawdę długo terminowy i będe go tworzył od czasu do czasu jak najdą mnie chęci ;)

 

c01y.jpg

 

Wszelkie komentarze co do designu i reszty mile widziane :)

Edytowane przez Berger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę Berger, że jesteś miłośnikiem mercedesów podobnie jak ja :) W minibitwie obaj robimy CLSa, ale pomijając to... Interesuje się trochę cardesignem i stosy kartek już pobazgrałem w swoim życiu. Popracuj nad perspektywą. Na początek spróbuj przerysować kilka samochodów z fotek w różnych ujęciach. jak złapiesz o co biega wtedy rusz wyobraźnią ;), trzymam kciuki i życzę powodzenia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Trochę czasu minęło odkąd w tym wątku pisałem. Przez ten czas koncept sobie leżał, ale jakiś czas temu poczułem przypływ weny i ochoty na powrócenie do projektu :)Dodatkowo uświadomiłem sobie jak mało pozostało czasu do sławnej matury, a więc pasuje do tego czasu stworzyć dobre portfolio, a myślę, że modele które do tej pory robiłem wystarczą do prezentacji tego co się nauczyłem w kwestii modelowania i renderowania. Główną jednak jego część chce poświęcić projektowaniu wozów, dlatego chce mieć 1-2 koncepty w pełni stworzone w 3D. Reszta będzie stanowiła tradycyjne rysunki 2D i trochę rysunków wozów z działu digital painting. Te dwie ostatnie kwestie są słabym punktem całości, dlatego mocno nad tym pracuję ;)

 

Koncept został dość mocno przerobiony ale cały czas staram się pozostać przywiązany do pierwowzoru tego projektu, czyli Mercedesa-Benza Silver Arrow W154.

 

Nowy Silver Arrow byłby owocem współpracy Benza i AMG, wyposażonym jedynie w jednostkę V12, ewentualnie V8. Nie chce tworzyć samochodu jedynie torowego, jakim był W154, bardziej chciałbym żeby taka zabawka miała szanse na homologacje samochodu osobowego, ale jednocześnie posiadało "to coś" poprzednika. Zewnętrza stylistyka ma nawiązywać do W154, najbardziej staram się to uwydatnić z przodu, aczkolwiek staram się upchnąć nieco dzisiejszego designu, np. poprzez stworzenie w pełni LED'owego oświetlenia, zaś samym jego kształtem przywiązując go do wozu. Samochód będzie wyposażony w czujniki oraz kamerę cofania (chociaż nie wyobrażam sobie jazdy tym na zakupy), szczególną funkcję mają spełniać po dwie kamery na przód i tył, które mają ułatwiać wyjazd zza rogów, biorąc pod uwagę fakt jak długi jest przód oraz jak masywny jest tył. Obraz będzie transmitowany na żywo do monitora wewnątrz lub rzucany na przednią szybę (no to już takie sf trochę więc chyba w to nie pójdę :P)

 

Wnętrze na dwie osoby, nieco ciasne ale cóż, uroki sportowych wozów :)Materiały jakie się w nim mogłyby znaleźć to połączenie miękkiej skóry Designo, drewna półmatowego z jakimś stonowanym wzorem, niezbyt krzykliwym oraz chromowane akcenty (normalny chrom oraz dający lekko rozmyte odbicia). Generalnie kwestia wnętrza jest najbardziej otwarta bo jemu jak dotąd poświęciłem najmniej czasu.

 

Ok, tak więc dorzucam screeny jak to wygląda na ten moment:

 

RLDn4.jpg

 

4rCB9.jpg

 

8tQJQ.jpg

 

2rmpT.jpg

 

hDwGa.jpg

 

jXant.jpg

 

HY1tT.jpg

 

Wszelkie komentarze dot. designu wozu mile widziane, nie chce go robić tylko dla własnej przyjemności :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil jak dla mnie świetny, amface mi nie leży, wygląda jakby był rozpłaszczony o podłoże :) Po prostu nie jest tak ciekawy jak bok wozu, no i ten grill też jakoś do mnie nie przemawia.

Na pewno będę śledził z ciekawością postępy.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu ma sztywny most ? Nie znam się, ale widze, że przednie koła są pochylone(negatyw), a tył stoi prosto ? Sztywny most (nie znam się pytam)? Druga rzecz to przednie światła, nie wiem jaką miałeś koncepcje, ale jak dla mnie są mega brzydalami,w ogóle nie pasują do całości. Tak samo jest z "chłodzeniem silnika" Pierwsze wycięcia jak najbardziej ok, ale te, które dochodzą do szyby są według mnie bee. Ogólnie bryła jest wyczes, ale są "niezgodne" bajery(jak dla mnie oczywiście), które ostro "psują" całość. W sumie nie mój cyrk, nie moje małpy, tak tylko zagaiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o modelowanie nawet nie porbuje sie czepiac :) a co do konceptu wedlog mnie bo tez nie jestem zadnym projektantem, to gril od boku jak i od przodu nie wyglada za fajnie i nie pasuje do calej bryly, i moze jeszcze cos z tylu dodac?.. przy przednich kolach jest przetloczenie, moze gdzies z tylu jakies zrobic jako kontynuacja bryly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oddzew;

 

Smoku: Dzięki, spróbuje jeszcze podnieść ten grill delikatnie do góry, zmieniłem też jego wypełnienie.

 

Bubu: Faktycznie myślałem o sztywnym moście ale to jeszcze otwarty temat i może się to zmienić. Wywaliłem też światła i zrobiłem inny kształt aczkolwiek wydaje mi się, że wyglądają nieco śmiesznie-potworowato, myślę też o jakimś prostym kształcie bez bajerów. Wywaliłem też nerki przy szybie, teraz tak to wygląda:

 

hQoQX.jpg

 

kv67H.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to cos, charakter, - ktory wg mnie wspolgralby najlepiej z ostrymi cieciami karoserii. Moim skromnym zdaniem wlasnie tego mu brakuje. Jestesmy nauczeni, ze concepty z regulyy bazuja na czyms zupelnie innowacyjnym.. Przy czym jaram sie tym, ze na pierwszy rzut oka widac powrot do klasycznych lini ;) Dopinguje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze;

 

rzubr: Od początku chciałem by samochód był dość mocno pocięty, dodatkowo chciałbym wokół nich dodać te małe wystające czopki (sorry zapomniałem nazwy :D)

 

pecet: Myślę, że w kwestię nadkoli można jakoś prawnie ominąć, wolałbym jednak tutaj nie dokładać ich chociaż stwarza to kilka problemów.

 

Houston: Dzięki wrzucam zmieniony grill i nieco przód.

 

Zrezygnowałem z tego dość mocno ściętego przodu na rzecz bardziej podobnego do oryginału. Zmieniłem też nieco koncepcje rur wydechowych, tamte jakoś wyglądały bezpłciowo moim zdaniem. Zmianie uległa też górna część wozu, zrezygnowałem z ostrej linii nadwozia, przez co samochód z przodu powinien wyglądać nieco przystępniej, jednak cięcia szyb pozostaną podobne, więc nie powinien stracić na dynamice.

 

RURKb.jpg

 

QZTDr.jpg

 

WoVIz.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, ale podobał mi się lepiej z ostrzejszym dziobem, teraz to taki papuć.

 

W miniaturce wygląda jak ogromny pająk, przestraszyłam się trochę zanim przeczytałam że auto (dalej dokładnie nie rozumiem co widać na miniaturce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zapowiada. Zdecydowanie bardziej podchodzi mi pierwsza wersja. Zostawił bym tą pierwszą wersję grilla tylko trochę ją modyfikując. Wydaje mi się że gdyby mercedes projektował taki bolid, grill pewnie wyglądał by podobnie jak u Ciebie, ale ja się nie znam:)

hy1tt.jpg

Miejsce gdzie kratka delikatnie przesunął bym do tyłu. Można by tam też wstawić światła, ale pewnie będą zbyt nisko ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady, dodaje dwa kolejne warianty, aczkolwiek na tym nie poprzestaje, chce spróbować jeszcze wersję Slim_'a, oraz swoje pomysły. Jeśli te tutaj się nie przyjmą to wrócę do pierwszego kształtu i przy nim będę kombinował;

 

6t8bn.jpg

 

SM2av.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Body dla mnie kozackie. szczególnie tył ,przód podobał mi sie ze wczesniejszych wersji. Jeśli auto ma być czystą emocją to jest super, jeśli faunkcjonalne to już nie.

 

trapezowaty grill potrafi też wyglądać: http://www.carbodydesign.com/2012/10/lexus-lf-lc-blue-concept/

 

Na nurbsach coś też kombinujesz? Wg mnie można zrobić szybciej i więcej wersji projketowych.Np solidthinking jest wypasiony do tego typu zadań:

http://www.solidthinking.com/st8FeaturesStart.aspx

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drumratio: Jasne że można ale trzeba tym umieć dobrze operować, w pewnym momencie nurbsy stają się niby teoretycznie proste, przejrzyste i logiczne, ale przy praktyce wychodzi, że wcale tak nie jest szczególnie przy tworzeniu tak okrągłych powierzchni gdzie trzeba mieć wszędzie przynajmniej przejścia G2 a najlepiej G3 jeśli mowa o przemyśle samochodowym.

 

Dodałem kilka cięć aby zobaczyć jak mogłaby wyglądać góra. Planuje tam dać możliwość ściągnięcia górnego panelu szklanego. Proszę nie zwracać uwagę na brzydkie krawędzie itd bo to są pomalowane polygony więc nie wygląda to najlepiej ale jest szybko :P Ze światłami przednimi będą kombinował bo trzeba tam coś wymyślić w miarę praktycznego i wyglądającego.

 

Myślę też o zmianie koncepcji i pozostaniu jedynie przy jeździe na torze, aczkolwiek myślę też o homologacji takiej jak mają hot rody, chociaż szczegółów jeszcze nie poznałem.

 

ij8Ij.jpg

 

MvK4K.jpg

 

pB1Ri.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ten grill faktycznie wygląda śmiesznie w połączeniu z tym wypełnieniem i lampami; miałem trochę takie wrażenie jak go zrobiłem ale myślałem, że tylko jak tak mam, jak widać nie :P

 

Slim_: Próbowałem powalczyć z tamtym kształtem ale wtedy ogólny zarys przodu robił się dziwnie kaszankowaty i zawiły więc na razie go odstawiłem

 

Tak więc leci kolejna zmiana, przy okazji zmieniłem profil opon, lusterka, dodałem rząd nerek na masce (z ciekawości jak wyglądają w miejscu gdzie maska się będzie otwierać) i kilka mniejszych rzeczy. Manekin ma wzrost równy 190cm:

 

8zCLN.jpg

 

2kcme.jpg

 

LGNBF.jpg

 

YevPl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..:: WIKTOR ::..: Hmm jakoś jednak ta poprzednia wersja wydaje mi sie zbyt glutowata względem całości :/ Spróbowałem teraz jedynie przechylić ten przód przez co myślę nabrał nieco dynamiki. Światła mógłbym umieścić na boku lekko wcięte w karoserie lub jako osobne elementy:

 

QNtN5.jpg

 

WgwOn.jpg

 

Acdgu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dorzucam jeszcze jeden z wariantów umiejscowienia reflektorów; tutaj akurat znowu samochód robi jakąś "minkę" więc postaram się pozmieniać te kształty tak żeby jednak jej nie było. Reflektor po obwodzie miałby ledy z jakąś zawijką i pewnie jeden zwykły ksenon czy cuś:

 

eJ6r0.jpg

 

qwO4P.jpg

 

otxZJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych próbach tworzenia różnych rodzajów reflektorów na przodzie który zamieściłem, stwierdziłem, że i wszystko nadal wygląda nieco komicznie, w pewnym sensie nie było to o co mi chodziło. Wróciłem więc do poprzedniej koncepcji, na której dużo lepiej wyszło mi rozmieszczenie elementów i które moim zdaniem lepiej wpisuje się w ogół formy i optycznie wydłuża sylwetkę wozu,a reflektory potęgują to uczucie przez co moim zdaniem wzrośnie dynamika bryły. Na razie wrzucam mały podgląd:

 

S58RsNv.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności