Skocz do zawartości

wymiana karty


Mirkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko moze ktoś kiedyś miał podobny konfig i zobobił upgrdade do karty ktróra chcę sobie kupić czyli gtx460 1GB. Pytanie brzmi czy zasilacz który posiadam pociągnie w nowej konfiguracji. Poniżej terazniejszy konfig komputera.

 

Zasilacz Tagan 420W !!!!

Mobo Abit AB9 Quad GT

Cpu C2Q 6700 2.66 @ 3.2

Ram 6GB DDR 2 800MHz

2x HDD 160GB (7200)

X-fi dzwiekowka

no i na koniec Radeon Gainward 4850 512MB (jakies 120W), którego to che zmienić na gtx460 1GB

 

Prawdopodobnie większość osób na wcześniejsza konfigurację zaleciła by już dużo mocniejszy zasilacz ale na tym obecnie działa to wszystko bez najmniejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jesli pracujesz w maxie to zastanow sie z dwa razy zanim zmienisz na tego geforca ja przeszedlem z radeona 4870 512mb na geforca 460 2gb i zaluje , wydajnosc zdecydowanie spadla :/ jedyny plus to cuda. Ponoc w maxie 2012 wszystko chodzi bez problemu. W sumie zasilacz masz solidnej firmy. Moglbys sprobowac uruchomic nowa konfiguracje na tym zasilaczu zapewne ma zabezpieczenia przeciw przeciazeniu , wrazie by zasilacz nie domagal w normalnym dzialaniu lub w duzym stresie napewno zobaczysz symptomy uboczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wziasc jeszcze pod uwage degradacje zasilacza, jezeli ma juz okolo roku to moze nie miec takiej wydajnosci jak na poczatku, ja szczerze mowiac bym nie zaryzykowal ;) aaale ;) raz sie zyje :D

 

edit: zalezy do czego wykorzystujesz sprzet, kalkulatory (np. ten - http://www.thermaltake.outervision.com/ ) ktore znajdziesz na sieci podaja przewaznie moc przy 90% obciazeniu wszystkich elementow, a nieczesto sie taka sytuacja zdarza :) wiec mozliwe ze bedzie dzialac nadal bez problemu, szczegolnie, ze tak jak KONAn napisal to tylko 40W roznicy

 

greets

Edytowane przez Quadysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odnośnie wydajności tez mam dylemat licze w sumie na spore przyspieszenie ale widzę po komentarzach że nie koniecznie tak musi być. Głównie zależy mi jednak na CUDA tyle ze iRay nie zachwyca wcale prędkością pod gtx-em 470 wiec sam juz nie wiem czy warto się w to bawić w tej chwili jeszce majac przeciwko sobie swoj komputer :D

Temat nie z tej bajki ale ktoś może wypisać jakies dodatkowe czynniki przemawiające za CUDA w pracy z nowym maxem 2012?

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko, ale tez nie mialem za duzo czasu sie pobawic, moje odczucia z iray-em w maxie 2012

 

- fajny do renderow produktowych, studyjnych gdzie nie ma zbyt skomplikowanego oswietlenia, jest szybki, nie plami a w animacji nic nie mryga

- trzeba uwazac z geometria i rozmiarem textur bo szybko mi sie pamiec na karcie konczyla (mam 1GB na gtx-sie 280)

-dof nie wplywa na czas liczenia sie sceny ale zeby jakosc byla dobra trzeba duzo passow dac

- wnetrza licza sie dluzej od vrajowych z uzyciem procka :/ i to duzo dluzej, choc pewnie zalezy tez od sceny

 

yyy no i to chyba tyle, poczatkowo bylem podjarany ale sprobowalem policzyc jakies wnetrze i juz nie bylo kolorowo, ale z nudow renderowalem samochodzik oswietlony HDRka to klatka w 720p na 500 passach liczyla sie ok 5-6min (na 250-ciu juz wygladalo znosnie) i wygladalo bardzo ladnie

 

mam nadzieje ze cos rozjasnilem heh

 

ps. ale co ciekawe, viewport w maxie, pomijajac czasem dziwne freezy jest fakczynie szybszy, i sli cos daje mam wrazenie, nareszcie ;)

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę wątek w sumie z braku funduszy i własciwie przez słaby wspołczynnik opłacalności w tej chwili dla karty gtx460 poszedłem na łatwiznę i zakupiłem gtx-a 260 :D w cenie 320zł dostałem kartę MSI z serii TwinFroze II OC Edition

Karta energetycznie stoi troche niżej niż gtx460 ale na konfiguracji którą wypisałem chodzi bezproblemowo czyli w tej chwili

 

Zasilacz Tagan 420W !!!!

Mobo Abit AB9 Quad GT

Cpu C2Q 6700 2.66 @ 3.2

Ram 6GB DDR 2 800MHz

2x HDD 160GB (7200)

X-fi dzwiekowka

 

GTX260 chodzi na zegarach sporo wyższych od referenta i jest to 667/2100 - wydajnościowo dogania czesto referencyjnego gtx-a 280 przy sporo mniejszym poborze pradu. Zreszta Radeon tez nie byl referencyjny i chodzil przy 700MHz dla GPU a nie 625

 

kozyści z wymiany : max 2010, win xp64

 

Raden 4850 (700MHz) vs GTX 260 (667/2100)

 

cienowanie z wlaczonymi liniami: 2.3 do 3.5 fps (okolo 50% szybciej dla GTX-a)

cieniowanie bez lini: 2.7-3 do 5 fps

siatka : 22 do 20 (niestety teoretycznie mocniejszy GTX dostaje po dupie w wyswietlaniu siatek)

 

no i to narazie tyle w temacie czy zasilacz pociagnie taka konfiguracje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności