Podziękowania Podziękowania:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: Mikołaj

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    wywal czerń z palety kolorów i poćwicz walor

Member
    Awatar Mikołaj
    Podziękowania

Domyślnie

grass - faktycznie walor w wielu pracach siedzi. Poćwiczę nad nim i nad czernią. W kolejnych moich pracach powinno być lepiej :)

Member
    Awatar Mikołaj
    Podziękowania

Domyślnie

Witam wszystkich!
    Przyszedł czas pokazać kolejne prace i przyjąć krytykę na klatę :) Prezentuję tu zestaw portretów sławnych Polaków wykonany dla firmy Inter-Biznes. W większości całość pracy polegała na nadaniu koloru i szczegółu czarno-białej, rozmytej fotografii albo po prostu próbie połączeniu paru fot w jedną, jak w przypadku Tuwima :) Nie robiłem retouchu na fotografiach. Nie kalkowałem tych zdjęć. Każdy jeden portret był malowany od początku do końca bez zdjęć w tle. Zdjęcia były na innym monitorze.
    Mam świadomość, że te prace są niespójne stylowo. Niektóre malowało mi się lepiej, w niektórych wystarczyło nadać tylko kolor, a w innych dać cień na inną stronę niż na fotografii. W przypadku Królowej to było tylko ćwiczenie faktury i światła więc nic specjalnego. Of course parę z tych portretów wydaję się być bez szczegółu. Ciągle z tym walczę. Mam nadzieję, że przy kolejnych pracach będzie już lepiej.

Krzysztof Kamil Baczyński

Julian Tuwim

Kardynał Stefan Wyszyński

Maria Konopnicka

Karol Szymanowski

Jan Brzechwa

Ignacy Mościcki

Królowa Jadwiga

Leopold Staff

Czesław Miłosz

jak powstawał Tuwim

i to tyle. Dzięki za wszystkie uwagi i komentarze! :)

Member
    Awatar Mikołaj
    Podziękowania

Domyślnie

I dodaję szybkie wrażeniowe portrety jakie udało mi się zrobić w między czasie. Celem było oddać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. 15 minut na każdy.

Member
    Awatar Mikołaj
    Podziękowania

Domyślnie

Witam wszystkich w nowym roku! :)
    Nie było mnie tutaj parę miesięcy. Chciałem dodać parę moich prac z 2014 robionych w czasie wolnym:

I prace z tego roku. Postanowiłem sobie, że będę codziennie malował jedną pracke przynajmniej przez pierwszy miesiąc. W tym tygodniu padło na zwierzaki, a od przyszłego chcę poćwiczyć pejzaż. Póki co daje rade :)

Z góry dzięki za wszelkie uwagi

Çaydanlık
    Srebrna Galeria 3D Award 3D Award
    Awatar Ania
    Podziękowania

Domyślnie

Pysk krowy wygląda jak pysk psa, dzika świnia też nie do końca podobna. Kura ma dziwną grzywę. Reszta ok, najlepiej wychodzą twarze.

Member
    Awatar Mikołaj
    Podziękowania

Domyślnie

Ania - dzięki, bardziej się przyłożę do ukazania podobieństwa.

Member
    Awatar Mikołaj
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejna dawka ilustracji i kontynuuję naukę mayki. Takie proste szkice pejzaży z górami. Mam wrażenie, że w ostatnim to niebo powinno świecić tym pomarańczowo-różowym bo na razie jest z deka zgaszone.

Member
    Awatar Mikołaj
    Podziękowania

Domyślnie

Member
    2D Award
    Awatar GrzegorzPrzybys
    Podziękowania

Domyślnie

Sądząc po barwach i natężeniu światła większość z tych ostatnich studiów było robionych na podstawie zdjęć HDR. Które nie mają nic wspólnego z naturalnym postrzeganiem świata przez ludzkie oko. Tak jak przy studiowaniu portretów czy anatomii ważne jest dobieranie sobie odpowiednich zdjęć, najlepiej takich które nie mają rozproszonego światła które sprawia że o wiele ciężej jest dostrzec bryłę w przestrzeni tak w przypadku studiów krajobrazu ważne jest, przynajmniej na początek, znalezienie sobie zdjęć, robionych przy naturalnym dziennym świetle, bez żadnych filtrów, nakładania na siebie prześwietlonych i niedoświetlonych warstw i manipulacji kolorem. Idealnym wyjściem jest malowanie z natury. Parę takich plenerów jest w stanie dać o wiele więcej niż dziesiątki przemalowywań zdjęć. A dodatkowo otwiera oczy i uwrażliwia na wiele rzeczy których się już nie da wyciągnąć z fotografii. Ale rozumiem że póki zimno to nikomu się nie chce wyściubiać nosa ;)
    PZdr

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów