Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Zaprezentuje tutaj mój dorobek, który stale będę chciał aktualizować. Pracuję na tablecie Wacom Intuos 4 M.

 

Na początek 2 karykatury zrobione na zamówienie:

ecc752cd92c3fd76.jpg

 

af04912c64266dde.jpg

 

i parę innych rysunków:

aa39ad16a415a3c6med.jpg

 

dce8dd15d2e4df64med.jpg

To tyle :)

Edytowane przez Mikołaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne. Ale skoro tak szczegółowo i tak mało przedmiotów, to byś się pokusił może o lekkie zaznaczenie fakturki futerału. Choć domyślam się, że i tak jest gładka. No ale wiesz, zawsze jakaś tam lekka ziarnistość. No ale to takie czepialstwo, żeby powiedzieć coś więcej niż fajne :D.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą fakturką to było tak, że walczyłem, walczyłem i wywalczyłem tyle, co widać powyżej :D. Mógłbym jeszcze posiedzieć ale nie miałem już do tego głowy. Futerał jest ze skóry. Wiem, że tego nie widać ale... następnym razem będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie!

Nie było mnie tu dość długo, a że ostatnio mam duuuużo wolnego czasu, to zabrałem się za własne projekty. Jedne są lepsze inne gorsze.

 

Opinie bardzo mile widziane

 

pejzaz_gorski_max3d.jpg

tą pracę zacząłem robić już jakiś czas temu. Znalazłem czas, żeby ją nieco poprawić.

 

zapomnina_swiatynia_max3d.jpg

concept enviro z warsztatów projektowania gier ASP Katowice

 

droga_max3d.jpg

concept enviro, który jednocześnie może być matte paintem. Około 30 minut pracy

 

Seria portretów. Pierwszy ze zdjęcia, reszta z reala.

kasia_main.jpg

Kasia_02_max3d.jpg

Kasia_03_max3d.jpg

 

i concept króla:

starzec_main_max3d.jpg

 

na koniec obrazek pokazujący to, co zrodziło się w moje głowie przed snem :D

walka_z_demonem_max3d.jpg

 

i dlaczego nie? Wersja z interfacem:

walka_z_demonem_GUI_max3d.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!!

 

bardzo fajne pracki tu masz.... te twoje ostatnie portrety bardzo mi się podobają, nie tylko anatomia wygląda ok to jeszcze daje sie dojrzeć jakiś charakter w tych twarzach (choć nie wiem jak z podobieństwem do oryginału.. :P) . Widzę że Ty tez na warsztatach zn gier byłeś, od razu mi się ten envir z wejściem do świątyni skojarzył że już go gdzieś widziałem.... :D szkoda że będziemy musieli czekać na ciąg dalszy warsztatów aż do końca sesji... :-/

 

widze że interface tez zacząłeś robić... mnie to się już nie chciało... :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Przyszedł czas pokazać kolejne prace i przyjąć krytykę na klatę :) Prezentuję tu zestaw portretów sławnych Polaków wykonany dla firmy Inter-Biznes. W większości całość pracy polegała na nadaniu koloru i szczegółu czarno-białej, rozmytej fotografii albo po prostu próbie połączeniu paru fot w jedną, jak w przypadku Tuwima :) Nie robiłem retouchu na fotografiach. Nie kalkowałem tych zdjęć. Każdy jeden portret był malowany od początku do końca bez zdjęć w tle. Zdjęcia były na innym monitorze.

Mam świadomość, że te prace są niespójne stylowo. Niektóre malowało mi się lepiej, w niektórych wystarczyło nadać tylko kolor, a w innych dać cień na inną stronę niż na fotografii. W przypadku Królowej to było tylko ćwiczenie faktury i światła więc nic specjalnego. Of course parę z tych portretów wydaję się być bez szczegółu. Ciągle z tym walczę. Mam nadzieję, że przy kolejnych pracach będzie już lepiej.

 

Baczy1440ski2_net.png

Krzysztof Kamil Baczyński

 

Tuwim_net.png

Julian Tuwim

 

Wyszynski_net.png

Kardynał Stefan Wyszyński

 

Konopnicka_net.png

Maria Konopnicka

 

Szymanowskii_net.png

Karol Szymanowski

 

Brzechwa_net.png

Jan Brzechwa

 

Moscicki_net.png

Ignacy Mościcki

 

KrolowaJadwiga_net.png

Królowa Jadwiga

 

LeopoldStaff_net.png

Leopold Staff

 

Milosz_net.png

Czesław Miłosz

 

Tuwimprogress.png

jak powstawał Tuwim

 

i to tyle. Dzięki za wszystkie uwagi i komentarze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku! :)

Nie było mnie tutaj parę miesięcy. Chciałem dodać parę moich prac z 2014 robionych w czasie wolnym:

 

ola_lowRes.png

 

balzi.png

 

baska_lowRes.png

 

dlonie_lowRes.jpg

 

konie_lowRes.png

 

I prace z tego roku. Postanowiłem sobie, że będę codziennie malował jedną pracke przynajmniej przez pierwszy miesiąc. W tym tygodniu padło na zwierzaki, a od przyszłego chcę poćwiczyć pejzaż. Póki co daje rade :)

 

03_polska_krowa01_lowRes.jpg

 

04_zubr04_lowRes.jpg

 

05_dzik_lowRes.jpg

 

06_jelen_lowRes.jpg

 

08_kura_lowRes.jpg

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po barwach i natężeniu światła większość z tych ostatnich studiów było robionych na podstawie zdjęć HDR. Które nie mają nic wspólnego z naturalnym postrzeganiem świata przez ludzkie oko. Tak jak przy studiowaniu portretów czy anatomii ważne jest dobieranie sobie odpowiednich zdjęć, najlepiej takich które nie mają rozproszonego światła które sprawia że o wiele ciężej jest dostrzec bryłę w przestrzeni tak w przypadku studiów krajobrazu ważne jest, przynajmniej na początek, znalezienie sobie zdjęć, robionych przy naturalnym dziennym świetle, bez żadnych filtrów, nakładania na siebie prześwietlonych i niedoświetlonych warstw i manipulacji kolorem. Idealnym wyjściem jest malowanie z natury. Parę takich plenerów jest w stanie dać o wiele więcej niż dziesiątki przemalowywań zdjęć. A dodatkowo otwiera oczy i uwrażliwia na wiele rzeczy których się już nie da wyciągnąć z fotografii. Ale rozumiem że póki zimno to nikomu się nie chce wyściubiać nosa ;)

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie! :)

 

Trochę się ostatnio podziało. Miałem mało czasu na rysunek. Ale od maja stopniowo nadrabiam zaległości Postanowiłem poćwiczyć trochę anatomię bo wciąż z nią słabo:

rys07.jpg

rys08.jpg

rys03.jpg

rys09.jpg

rys04.jpg

rys12.jpg

rys01.jpg

 

szkice twarzy:

rys02.jpg

rys04_1.jpg

rys11.jpg

 

i studia shadingu twarzy:

rys15.jpg

rys09_1.jpg

 

Mam problem z pokazaniem głębi. Wszelkie wskazówki i uwagi bardzo mile widziane. Dziękuję za każdy feedback! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ładne rysunki, ciekawi mnie pedzelek jaki uzyłeś w tym ostatnim gdzie jest tył i przód obok siebie. Podzieliłbyś sie :)?

A jeśli chodzi o rendering skóry i portrety to polecam Charlie Bowtar poszukać tutków , jej portrety są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem chory więc chwyciłem za szkicownik. Podrzucam też parę prac, które robiłem po godzinach dla siebie.

Teraz przymierzam się do jakiejś większej pracy z postacią w roli głównej i zastanawiam się czy nie pomóc sobie zbrushem. Nie wiem czy więcej się nauczę robiąc bazę w 3d i później malując na renderze czy od początku walczyć z materią w 2D :)

 

sketchbook_01.jpg

 

I szkice robione for fun:

 

08_gladiator_blog.jpg

 

07_hen_blog.jpg

 

01_fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz te portrety .Miłosz najbardziej przypadł mi do gustu .Z Zbrushem może być ciężko jak pierwszy raz się go odpali .Dla mnie pierwsze uruchomienie było straszne .Obecnie tez nie jest lepiej hahaha Powodzenia z tym Zbrushem- według mnie to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczesuję internet i co ciekawsze rysuję. Są to przypadkowe osoby. Jedyne czym się kierowałem, to światłocień, mimika, gesty, upozowanie. Wszelkie uwagi jak zwykle mile widziane. I tak, wiem, proporcje tu i tam nie są takie jak być powinny. Pracuję nad tym :)

 

IMG_5659_ps_blog.jpg

 

IMG_5658_ps_blog.jpg

 

IMG_5656_ps_blog.jpg

 

IMG_5652_ps_blog.jpg

 

IMG_5651_ps_blog.jpg

 

IMG_5649_ps_blog.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności