Skocz do zawartości

Bitwa 29 Postać: Suri


Selena

Rekomendowane odpowiedzi

Referki jednej nie mam, sugerowałam się co najmniej 10 :) Jest to kobieta wojownik :) coś w klimacie Luisa Royo... tym rysunkiem kieruję się chyba najbardziej, ale zaznaczam że postać będzie się mimo wszystko sporo różnić od tego na obrazku

 

 

 

 

finisz:)

prezentacjakopiam.jpg

Edytowane przez Selena
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Vega - dzięki, mam nadzieję że wyjdzie tak jak sobie ją wyobrażam:)

Dagonet, - właśnie nie mam pojęcia;/ znalazłam to na necie...myślałam ze to Luis Royo..ale to raczej nie jego styl;/

Edytowane przez Selena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje leżą. A to jest najważniejsza część w modelowaniu postaci. Jeżeli na początku proporcje będą cienkie to obojętnie co dalej zrobi się z modelem to będzie on słaby.

 

A teraz konkrety. Nogi za krótkie (często przy takich postaciach jak na koncepcie, nogi robi się nawet dłuższe niż w rzeczywistości). Biodra za duże, w porównaniu do klatki piersiowej. Plecy mocno wygięte z tyłu, ale już z przodu tego nie widać. Tyłek ogromny. Ręce ok. Czaszka też ma dziwny kształt (ale tu powiem coś więcej jak wrzucisz więcej screenów).

 

Od razu uprzedzę jedną sprawę. Proporcje nie muszą być laski, ale muszą być naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje leżą. A to jest najważniejsza część w modelowaniu postaci. Jeżeli na początku proporcje będą cienkie to obojętnie co dalej zrobi się z modelem to będzie on słaby.

 

A teraz konkrety. Nogi za krótkie (często przy takich postaciach jak na koncepcie, nogi robi się nawet dłuższe niż w rzeczywistości). Biodra za duże, w porównaniu do klatki piersiowej. Plecy mocno wygięte z tyłu, ale już z przodu tego nie widać. Tyłek ogromny. Ręce ok. Czaszka też ma dziwny kształt (ale tu powiem coś więcej jak wrzucisz więcej screenów).

 

Od razu uprzedzę jedną sprawę. Proporcje nie muszą być laski, ale muszą być naturalne.

 

- nogi już wydłużyłam,

- nad biodrami jeszcze się zastanowię, miały być szersze od klatki piersiowej - postać staję się bardziej charakterystyczna moim zdaniem, chciałam lekko przesadne kształty jej nadać

- nad plecami jeszcze popracuję - faktycznie po brzuchu nie widać tego wygięcia;/

 

:) tenkiju

Edytowane przez Selena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strój i detal miodzio. :D Podoba mi się jej tułów, ładny biust ;) Ładnie poprawiłaś głowę, ale skronie za szeroko, Vega miał podobny problem :) mięśnie szyi również nierealistyczne. Zrobiłem szybki over twojego screena, wprowadziłem więcej zmian, ale po za tymi które wymieniłem, reszta to rzecz gustu.

 

surit.jpg

 

Dodatkowo wydłużyłbym ręce, przedramie jest git, ale ramie jest za krótkie. Łydki są za długie, ale wygląda to fajnie, to nie trzeba zmieniać :)

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie pośpieszyłaś z detalem, te proporcje są dość dziwne. Jak możesz to pokaż refke z której brałaś front i side view

oprzyj się o tą refke bo robisz potwora

30t6mq0.png

 

mam nadzieje że nie łamie praw autorskich, refka jest z dvd blenderella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mafida, rice

 

Różni ludzie mają różne proporcje, po za nierealistyczną szyją, przykrótkimi rękoma i długimi nogami nic jej nie dolega. Nawet bardzo szeroka głowa miała by prawo istnieć, tyle że węższa jest ładniejsza. Moja ciocia ma szeroką czaszkę, babcia krótkie ręce, koleżanka długie nogi, ja mam długie palce, mój kumpel strasznie krótkie ;) nie ma co generalizować.

 

Blenderella to nudny, zarówno anatomicznie jak i ogólnie, przerysowany z zdjęcia model, drobnej prawie, że dziewczynki, jedyne co Selena może z tego odczytać to pospolite zależności proporcji ciała. Jak się coś robi trzeba użyć kilku refek >uO np. brakuje rafki szyi :)

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz węższą głowę i wydłużysz ją do góry w tułowiu (o jakieś pół głowy) to proporcje będą zacne. Akurat na taką dobrze zbudowaną wojowniczkę.

No i jak n-pigeon powiedział, ręce za krótkie a jeśli się zdecydujesz na wydłużenie w tułowi to będą bardzo nienaturalnie za krótkie.

Mocne tak czy siak. Działaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mafida, rice

 

Różni ludzie mają różne proporcje, po za nierealistyczną szyją, przykrótkimi rękoma i długimi nogami nic jej nie dolega. Nawet bardzo szeroka głowa miała by prawo istnieć, tyle że węższa jest ładniejsza. Moja ciocia ma szeroką czaszkę, babcia krótkie ręce, koleżanka długie nogi, ja mam długie palce, mój kumpel strasznie krótkie ;) nie ma co generalizować.....

 

Dlatego napisałem że przegiąłeś:D.Z taką szeroką głową miała swój barbarzyński urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selena, ramiona za krótkie. Przedramiona powinny mieć długość mniej więcej taką jak ramiona, a cała ręka powinna sięgać mniej wiecej do połowy uda.

Trochę za wysoko wcięta talia, te skosy co lecą od bioder ku górze lecą trochę za wysoko.

Szyja delikatnie za krótka, kształt głowy taki owalny jest imo okej.

Patrząc z tyłu bardzo nieładnie i płasko zrobione okolice łopatki, pachy, ramienia i deltoidu.

Obojczyki od strony wewnętrznej (pod szyją) są trochę za wysoko, powinny lecieć lekkim skosem ku górze w stronę ramion.

Sternocleidomastoid (LINK) za bardzo się owija wokół szyi, naprostuj go:)

 

Co do głowy, spoko jest, jedna rzecz, kość jarzmowa (czy tam policzkowa?) leci od policzka w stronę ucha, może delikatnie nad, u Ciebie śmiga za wysoko w stronę mózgoczaszki, przez co na głowie za skronią nad uchem robi się dziwne wybrzuszenie.

 

A tak pozatem to jesteś bardzo blisko fajnej heroicznej babki i tak jak mafida pisze, z szeroką głową wygląda fajnie. I walić kanon:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio - dziękuję, zajęłam się już rękoma

Levus - popracowałam już trochę nad proporcjami, wydłużyłam lekko ręce, zmieniłam trochę szyję, obojczyki, lekko jednak zwęziłam głowę tak jak radził n-pigeon, może nie tak bardzo jak na jego obrazku ale coś pośredniego, dzięki za wskazówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! ogólnie wygląda super :) tylko prezentacja kuleje ;) ostatni render, poza stateczna jak skała, a ciężkie dredy falują :D jak to się dzieje :D

Tekstura ładna, mroczna, klimatyczna, ale brakuje mi miejsc z mniejszym detalem gdzie można by odpocząć. Normalka wydaje się jakaś dziwna, pojechałaś po niej jakimś dziwnym filtrem? Jeśli nie to bym ją trochę osłabił w shaderze. Przy modelu RT na biodrach zdziwiło mnie ustawienie trójkątów w tym miejscu powinno się zwiększyć liczbę edgy trójkątem, nie ją zmniejszyć, tak przynajmniej mi się wydaje, biodra ma szersze od brzucha.

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon :) dziękuje... stateczna jest bo ustawiana werteks po werteksie, w pewnym momencie trochę już skończyła mi się cierpliwość.. normalka nie wiem dlaczego dziwna, nie użyłam żadnego filtra:) no i chyba to normalne że biodra ma szersze od brzucha:) to kobieta

Akka - dziękuje, :) dopóki jej nie zriguje to nie będę bawić się w przesuwanie werteksów :) ale miecze to bardzo dobry pomysł....

Levus - dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem że powinna mieć szersze biodra :D o to mi właśnie chodziło, a skoro są szersze, to powinno się tam dodać topologi, a nie ją usuwać :) ale to zwykłe czepianie się, nie wygląda by jej brakowało kilku poligonów na biodrach, ale przy następnej pracy zwrócił bym na to uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności