Skocz do zawartości

Bombadil 2d


badassky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W końcu postanowiłem założyć własną teczkę , długo się z tym gryzłem ze względu na tą zasadę 3) [/b]Pamiętaj o tym żeby Twoja praca spełniała wymogi JAKOŚCIOWE galerii 2D. Jeżeli jesteś początkujący zastanów się kilka razy zanim wrzucisz coś czego, w przyszłości będziesz się wstydził! :) ... O to kilka moich wypocin : Portret robiony na podstawie tego poradnika : http://www.gfxartist.com/features/tutorials/14033 portrethhhkopia.jpg

 

 

manierkakopia.jpg[ATTACH=CONFIG]88247[/ATTACH]

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-ho!

 

Od razu na początek wtrącę - wrzucaj bezpośrednio prace do teczki, nie odnośniki. ;)

 

Co do samych prac - starszy pan całkiem nieźle Ci wyszedł. Martwa natura z... pamięci - shame on you! ;) W sumie niepotrzebnie nad nią siedziałeś, o. Co do pani z materiałem, oryginału nie widziałem, więc wypowiedzieć jest się ciężko. Enviro też jest jedną z lepszych prac, tak jak starszy pan. ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ;) postaram się odnaleźć zdjęcie pani z materiałem i wrzucić link , a martwa to rzeczywiście porażka.

 

Teraz kilka ołówkowych

baletnica.jpg

 

 

 

 

 

001cqs.jpg

co do tego chciałbym prosić o kilka porad,mianowicie chodzi mi o stopy , na początku nie zrobiłem odpowiedniego rozplanowania i teraz ciężko mi je w komponować

 

 

 

002gla.jpg

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w mojej teczce jest coś odpychającego? ;) a tak na poważnie to ćwiczonka z anatomii

 

Nie, nie, tu nie chodzi o to że jest coś odpychającego. Większość początkujących popełnia te same błędy i może chodzi o to, że nie chce się tego po raz setny powtarzać :)

 

Coś podpowiem, może będzie z sensem, może bez sensu, ja tego nie umiem ocenić.

 

Przede wszystkim - nie podejmowałbym tematyki chwytliwej w treści, jeśli nie umiem ubrać tego w odpowiednią formę. Krótko mówiąc - słabo namalowany rycerz Jedi albo Smok zrobi gorsze wrażenie niż dobrze namalowany sześcian. Stara dobra zasada - zacznij od prostych ćwiczeń i stopniowo podnoś stopień trudności. Zacząć ćwiczenia należy od prostych obiektów, takich jak owoce czy nieskomplikowane w kształcie obiekty będące pod ręką. Malowanie ciała ludzkiego na początkowym etapie ćwiczeń wydaje mi się dość irracjonalne, chociaż trzeba oddać sprawiedliwości, że praktycznie każdy z rysujących/malujących przechodzi taki etap.

 

Po drugie - ostrożnie z rysunkiem i malarstwem z wyobraźni w początkowych etapach nauki. Jest to oczywiście ważna umiejętność, ale wiedzy poszukiwałbym w naturze, stopniowo wprowadzając ją w życie rysując i malując z wyobraźni. Natura jako wzorzec do naśladowania jest bardzo wdzięczna, ponieważ nawet najlepsze zdjęcia jak i malarstwo mistrzów zawierają pewne uproszczenia i deformacje rzeczywistości, natura zaś jest wzorcem idealnym, bezbłędnym, do którego odwołuje się praktycznie cała sztuka zawierająca w sobie jakikolwiek element mimetyczny w stosunku do tejże natury.

 

Po trzecie i najważniejsze - skup się na tym co daje realny postęp. Poklask stosunkowo łatwo wywołać, jeśli się wie jak to zrobić, jednak przemyślane ćwiczenia, nawet jeśli ich efekty wyglądają odrażająco, przyniosą wzrost umiejętności. Jest to znacznie ważniejsze niż kilka pochwalnych postów na forach internetowych.

 

Co napisać - ćwicz podstawy, bo warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombadil, portfel troszkę Ci się rozjechał albo sprawia wrażenie krzywego. Ostatnie dwie pracki strasznie płaskie według mnie, ekspertem nie jestem ale stawiam, że jest to spowodowane tym że mało cienia jest nałożonego. Zróżnicuj troszkę kolory w miejscach zacieniowanych, bo np. korona zdaje się cała namalowana jednym kolorem, a na pewno by tak nie wyglądała.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego że korona to porażka ale już nie miałem siły by ją wykończyć , na pewno do niej wrócę bo rzeczywiście mocno odstaje od reszty , portfel też woła o jakiś cień ale jak próbowałem dodać coś mocniejszego to wyglądało to strasznie, w każdych pracach mam ten sam problem.Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę papieru na taki o mniejszej gramaturze, żeby linie, które stawiasz były bardziej widoczne i nie ginęły w ziarnie. Do tego - odważniej! Szczególnie z kreską. Naprawdę! Zepsuj parę rysunków, pobrudź się grafitem, zrób z tego survival, poczujesz medium :D

 

Podpisuję się pod postem artoziego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, polecę ci coś super, co mnie też ktoś polecił.

http://www.youtube.com/user/FZDSCHOOL - to jest kanał takiego kolesia na youtube, który prowadzi coś na charakter szkoły digital

http://www.ctrlpaint.com/ - a to zawiera super podstawy do pracy, myślę że naprawdę warto.

 

Polecam też zajrzeć do Richarda Williamsa, the Animator`s Survival Kit - to jest taka książka bardziej przeznaczona dla animatorów, ale uważam że jest bardzo pomocna aby sobie zerknąć właśnie wymyślając sobie jakąś pozę.

 

joł :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przychylne opinie , po tym malunku doszedłem do wniosku ,że mój problem z rysowaniem głów jest większy niż mi się wydawało więc postanowiłem coś z tym zrobić ( po pierwszym oddaleniu o mało co nie spadłem z krzesła kiedy zobaczyłem jego wyraz twarzy ;)

 

gowki001.jpg

 

z tych ćwiczeń jestem średnio zadowolony , niestety nie udało mi się uzyskać podobieństwa do zdjęć referencyjnych.

 

a z tych jeszcze mniej...

what001i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dagomar- dzięki , niektóre owszem są fajne ale pierwsza i dwie ostatnie wyglądają do bani (w śród tych buziek ukrywa się mój autoportret :)

 

 

A tu dwie wersje statku zwiadowczego.

 

scoutshipkopia.jpg

 

 

statekzwiadowczy.jpg

 

Edit : znowu zapomniałem zapytać ;D wiecie może czy da się coś zmienić w opcjach PS tak by po cofnięciu (ctrl + z ) nie przeskakiwało na poprzednią warstwę , będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nilfheim - dzięki ;)

 

buziek ciąg dalszy ,tym razem kobiece

cfjs001.jpg

 

 

glgog001.jpg

 

i trochę dopieszczony wip , to jeszcze nie koniec więc każde porady są mile widziane.

 

hunterkopia.jpg

n-pigeon - fajnie , że w końcu coś wrzuciłeś , z niecierpliwością czekam na twoją teczkę ;)

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten portret miał być prezentem na dzień nauczyciela ale uznałem , że nie spełnia wymogów jakościowych.

 

panj001.jpg

 

Zaczynam powoli zanudzać siebie i was tymi martwymi ;)

 

mnnnn001.jpg

 

 

hmm001.jpg

 

I coś z innej beczki...

 

argh001.jpg

 

 

blee001.jpg

 

Zachęcam do komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombadil

jak dla mnie to twarz niestety jest skopana usta nos i te oczy nie wspomnę ze przy jednym oku są rzeczy a przy drugim już nie al patrząc na to to nie wiem jaka to ma pozycje te kolory włosy itd rób sobie to pomału ale dokładnie a ten drugi speed to nie wiadomo co to jest ani ładu ani składu rysuj powoli ale dokładnie i przemyślanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dla Ciebie ;) Portret jest okropny i bije się za niego w pierś , brak rzęs jest efektem zniechęcenia wywołanego słabą resztą.Co do drugiego ja dokładnie wiem ale wiem , że nie chodzi o to bym tylko ja wiedział ;D.Postaram się zrobić jakiś over bo ta główna skała psuje odbiór przez swą pozycje.

 

 

panj001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy defekt "swiezaka" nie boj sie tego olowka, i nawet nie nastawiaj sie na to ze zrobisz dobra prace.

Sek w tym aby sie nie spinac rysujac, chodz wiem jakie to trudne. ALe im predzej ebdzie to dla ciebie "tylko szkic", ale zarazem "az szkic" tym lepsze zaczniesz robic. W rysunku jest wiecej filozofii i psychologii niz moglo bys ie wydawac.

 

Zapodam kilka fajnych przykładów:

 

Alfons Mucha:

 

amstud1.jpg

 

Dean Cornwell:

 

cartoon14.jpg

Iain McCaig:

 

PhotoshopSnapz006.jpg

 

concept2z.jpg

 

mccaig_loiusXIV.jpg

 

Nate Fowkes:

 

head-drawing.jpg

 

Oraz kilka prac "pospolitych" :P

 

Scans00025.jpg

 

Scans0001.JPG

 

0003.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Portret jest okropny i bije się za niego w pierś , brak rzęs jest efektem zniechęcenia wywołanego słabą resztą" powiem tak nie możesz się poddawać już na samym początku bo to najgorsze co może być ,musisz zacząć od podstaw korzystaj z referencji nie rysuje z pamięci wiem po sobie ze się to później odbija . Ćwicz podstawy jak je opanujesz to już będziesz miała z górki tylko trzeba temu poświecić czas , ostro się zaprzeć i jazda z koksem :P ja mam zamiar poświecić cale swoje życie temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE- rzeczywiście za poważnie podchodzę do moich rysunków jakoś nigdy jeszcze nie zadziałałem odważniej z ołówkami mimo chęci , często prace są rysowane maximum dwoma i dlatego wychodzi to tak blado muszę się w końcu za siebie wziąć.Dziękuje za te przykłady , są naprawdę świetne i inspirujące.

 

Kalberos- Portret o ile o nim mówisz nie był rysowany z pamięci a uczucie zniechęcenia niestety towarzyszy mi dość często i pewnie jest to jednym z powodów przez które moje pracę wyglądają jak wyglądają.Od podstaw w paru ostatnich dniach niestety za daleko odbiegłem i muszę wrócić , najgorsze jest to że jedynie w weekendy mam więcej czasu na rysowanie ,w całym tyg. roboczym mam jedynie 45 minutową lekcje dodatkową .Wybrałem sobie zły okres na podnoszenie skila, trzecia gim. okazała się być bardziej czaso chłonna niż się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem cie ja tez nie mam zbytnio czasu szkoła ,warsztaty ,czasami jakieś zlecenia .Staram się cały czas cos kreślić autobus ,dentysta i niestety na wykładach tez ale to są takie dla mnie rysunki zachomikowane nie wychodzą na światło dzienne :D Wiesz czasami wystarczy to 45 minut dobrych ćwiczeń by coś z tego było i żeby nie zapomnieć :P bo np ja jak nie rysowałem przez jakiś czas to no miałem problem cokolwiek narysować po takiej przerwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teczka mocno się zakurzyła więc postanowiłem trochę ją odświeżyć , nie obecność była spowodowana wyjściem nowego Elder Scrolla ;) całe szczęście już się go pozbyłem.Jak zwykle krytyka i pomocne komentarze są mile widziane.

 

 

 

animalartimetic001.jpg

 

 

 

animalmagic001.jpg

 

 

 

 

jednoo.jpg

 

pose001e.jpg

 

 

posee001.jpg

 

 

posepose001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności