Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling #42: Lampka


Logos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. To ja znowu jako pierwszy :) Na wstępie mam taka propozycje co by zewzwolić na lekko przeżroczysty materiał na klosze lampek zeby było widać swiatlo zarówki albo sama zarowke?? :) A ponizej moja praca, czas modelowania jakies 20min do tego chwila na swiatlo. Jeśli propozycja nie przejdzie to podmienie renderki na takie ze zwyklym materialem, jednak fajnie by bylo gdyby mozna bylo :)

 

lampka0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam ze model jest prosty, świadczy o tym czas, zaledwie 20min. Ale spodobała mi się ta lampka:) Indian no chwile sie renderowalo 25min na ujecie ;] No a co do renderów to ok wstawie zrzuty z viewportu, kazdy nastepny tez niech tak zrobie i bedzie pierwsza sprawiedliwa bitwa:P ale to juz jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek.m

Wybrałem ten temat gdyż jest stosunkowo prosty i można przedstawić wiele ciekawych form nie wymagających półprzeźroczystych materiałów (120min to aż nadto co udowadnia twój model ;)chciałbym aby każdy, mniej lub bardziej zaawansowany forumowicz mógł wziąć udział w minibitwie. Dlatego zostańmy przy clayu, chyba że większość będzie za renderami + światełko ale fajnie by było wtedy dodać małego tutka aby reszta osób mogła uzyskać podobny efekt jak na twoim renderze.

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logos, natchnales mnie na zrobienie tutka :P Poniez przedstawiam mini tutka z ustawieniami, cała naga prawda :D moze małe ostrzezenie dla starszych komputerow ze nie ma co podwyzszac ustawien, bo przy takich sredni czas wynosi 25min na render(AMD 6x2,8ghz, 12gb RAM, GeForce GTX 560Ti 2GB Gainward)

 

http://img16.imageshack.us/img16/6679/tuteki.jpg

 

Zobaczymy jak to sie potoczy, jak by co nie ma problemu zmienie :)

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też po raz pierwszy wezmę udział w bitwie. Dawno nie modelowałem, więc czas się wziąć za siebie. W sumie to wstyd mówić ile mi to zajęło, ale myślę, że między 1:30 a 2:00 (licząc ustawienia rendera), bo co chwila zmieniała mi się koncepcja.

 

 

 

 

nabitwe.jpgnabitwe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to ma być?! Materiały, oświetlenie, to jest modeling, a nie speed render! Ogarnijcie się trochę. Zaraz dostanie mi się, że to tylko zabawa, jednak ona także ma swoje zasady! Na razie jedna praca się kwalifikuje na 100% do sondy, Pirat'a. O resztę można się sprzeczać...

sredni czas wynosi 25min na render(AMD 6x2,8ghz, 12gb RAM, GeForce GTX 560Ti 2GB Gainward)

Łoo... Mi na AMD PII 4x4.1Gh (over bez chłodzenia) i 4 gb ram'u coś takiego by max szło 4-5 min, mental rządzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tez kurcze sie wkurzam ze tak dlugo, czasami sie zastanawiam czy cos jest nie tak :P Ale co do renderow to zobacz sobie, od przynajmniej 15 edycji robia te rendery i to prawie kazdy i jest ok. Kazdy jakos oswietla i stara sie ladnie zaprezentowac model. Ale jak ktos juz kozacko oswietli to juz nie tak, jak np pamietam bitwe ze sluchawkami i te kozackie oswietlenie tego co wygral. Lampa Pirat85'a tez jest oswietlona i wyrenderowana ale uzyl innych swiatel niz np ja. Dlatego tak jak indian napisal, powinny byc tylko zrzuty z viewportu z wlaczonymi i bez lini i jakis material z polyskiem i tyle. Ale do puki nie bedzie takiego punktu to kazdy bedzie chcial jak najladniej zaprezentowac swoj model w granicach zasad.

 

ps. Jedidan12 nie dostajesz zjebek tylko wyjasniam jak ja to widze :) (bo masz racje ale to juz napisalem zgadzajac sie z indianem)

 

Wiec czekamy na stanowczy krok i dodanie kolejnego punktu co do prezentacji modeli, ktore moga byc tylko zrzutami z ekranu, bo od zawsze ktos sie znajdzie komu nie pasuje ze ktos ladniej zaprezentowal model niz on czy cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją lampkę. Nie jest to mój chory wymysł. Takie coś istnieje na prawdę. A jeśli chodzi o prezentacje modelu... zawsze w regulaminie było napisane, że ma to być prosty clay render. Jeśli się nie mylę, clay render to prosty szary materiał i proste białe światło do tego. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

 

lampa1j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, uważam, że czas na ustalenie zasad. Oto moja piątka:

1. Model wykonujemy, w dowolnym sofcie.

2. Nie korzystamy z gotowych modeli.

3. Czas pracy 2h.

4. Końcowa praca powinna zawierać:

-ujęcia siatki (viewport),

-ująca clay, polegające na screenie z viewporta i renderze w scaline jedynie ze skylight'em, (czasami nie widać niektórych elementów bez cieni)

-dozwolone jest użycie Gray Scale z Auto CAD ACI palette oraz szarego materiału z użyciem kanału opacity.

-końcowa praca powinna być zamieszczona na jednym obrazku, nie przekraczającym 900px szerokości.

5.Nagroda: Wymyślenie nowego tematu oraz wieczna chwała.

 

Kto za?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"renderze w scaline jedynie ze skylight'em, (czasami nie widać niektórych elementów bez cieni)

-dozwolone jest użycie Gray Scale z Auto CAD ACI palette oraz szarego materiału z użyciem kanału opacity." nawet ja nie wiem do konca o co Ci chodzi :P Poprostu screen bez renderów, bez problemu mozna ustawic tak kont i i refleksy zeby bylo wszystko widac. a kolor standardowy szary i tyle.

 

Edit. ok to ja pierwszy(aby uzyskac widoczna siatke, wystarczy zazcaczyc wszystkie elmenty i ustawic im kolor czarny w obiekcie, do tego standardowy siwy material z lekkim refleksem)

 

lampka123.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedidan12, też nie ogarniam tego co chciałes przekazać w punkcie 4. myślnik 2 i 3. Cokolwiek byś nie miał na myśli to w moim przekonaniu nie ma to większego sensu z racji tego, że ludzie robią w różnych programach. W Modo np. mam kilka rodzajów widzenia obrazu we viewporcie - jeden z nich to jest Reflection, który w sumie może znacznie poprawić odbior.

Wydaje mi się, że ciekawiej jest, gdy jednak można ustawić światło. Z materiałami tez uważam, że powinien być jak najprostszy, czyli defaultowy dla programu. CHociaż tu też jest problem co gdzie jest defaultowe;) Tak czy siak teraz więcej można podpatrzec jak kto robi daną pracę(ustawia światła etc.), a przecież chodzi tu głównie o zabawę i nauczenie się czegoś. Gdyby nie to nie byłoby tutoriala od Maćka.M:)

Przedostatnia rzeczą, o której wspomnę jest to, że prawo nie działa wstecz i reguł nie powinno się zmieniac w trakcie zabawy;p Zreszta jak przeglądałem ten wątek to bardzo często bywały modele pokazane w takim czy innym świetle, więc zupełnie nie rozumiem tego naglego zwrotu. Wrzuciłbyś jakąś pracę Jedidan12, która wymienie pozostałe, a nie szukasz problemów;)

Ostatnia to to, że ludzie i tak głosują w zależności od swych subiektywnych kryteriów. Stwierdzasz, że to ma być sam model to głosujesz na najlepszy model. Cenisz sobie kreatywność to model może być tragiczny, ale oddajesz głos na pomysł etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Chasdiel'a. Chodzi tutaj głownie o zabawę, naukę, sprawdzenie siebie, podpatrzenie technik innych. Takie rendery w studiu pojawiały się wcześniej i nikt nie krzyczał. W pierwszym poście na próbę umieściłem tutorial Maćka.M, każdy może z niego skorzystać ale skoro większość umieszczonych tutaj prac jest w clayu to niech już tak zostanie. Screeny z viewportu to dla mnie gruba przesada, model jest nieczytelny brakuje AA i cieni a clay to jednak clay i o wiele więcej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logos nie chciałem się zbytnio wtrącać, ale to co piszesz to kompletna bzdura, jak to model z viewporu jest nieczytelny? to żeby czytelnie zobaczyć czy zrobiło się dobry model trzeba go najpierw wyrenderować w clayu, i robić tak co 5 minut żeby zobaczyć czy nie ma blędów ?

Przejrzyj sobie galerię speed modelingu, popatrz na te starsze prace... większość jest to zrzut z viewportu, albo rendery w defaultowym silniku renderujacym, bez kolorowych świateł, czy materiałów z opacity, i wg mnie są zajebiście czytelne.

 

Przykład maćka.m : zrobienie lampki zajęło mu 20 minut, a renderował jak sam napisał koło 25 minut...

Jak chcecie się bawić w renderowanie to wróćcie do minibitwy arch&wiz, ale to jest speed modeling, czyli masz 1,5h na wymodelowanie obiektu, który wg ciebie nawiązuje do aktualnego tematu, a nie kompozycja i super render, rzeczy zrobionej w 5 minut.

 

salut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slim_ miazgaaaa!!!! Już masz mój głos. Kozak pomysł, Twój? Ależ to jest świetne ! Już masz mój głos!

 

Pozdrawiam

 

Chyba nie do końca jego;p http://yourcoolpics.com/picture-402-Crazy-lamp-collection - jest to jedna z pierwszych rzeczy po wklepaniu hasła crazy lamp;p Z tym, że z modelowaniem krowy byłoby za dużo zachodu;)

 

indian

Ile zajmuje wymodelowanie takiej samej ręki? Rozumiem, że baza to zwykle prostokąty i bevel między palcami, tak? Dużo problemów potem się pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasdiel modeling ręki jakieś 20-30minut z boxa. O ile dobrze pamiętam nie użyłem ani razu opcji bevel.... potem jakieś 20minut na kości i ułożenie palców... 10minut poprawki poprawki poprawki...

"Dużo problemow potem się pojawia", jakich problemów ?

 

salut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nieprecyzyjnie się wyrazięłm. Chodziło mi o to, czy siatka potem się dobrze układa. Ja jak staram się zrobić jakiś trudniejszy kształt to zwykle mam problemy, bo pojawiają mi się jakieś niechciane trójkąty etc. I nie wiem - może każdy tak ma, a może to ja jakoś źle rozplanowuję początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karkosik pomysł nie mój :) Wymyśliłem tylko żeby dodać podstawkę z ogrodzeniem ;) Miała być jeszcze trawa ale coś nie chciała się renderować ( silnik renderujący w fazie beta albo nawet alfa)

Chasdiel na krowę nie starczyło by mi czasu

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności