Skocz do zawartości

Animacja: Rooms/Pokoje + Demoreel 2011


Scatmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ukończyłem film:). Jest to realizacja, która stanowi także mój dyplom z malarstwa w pracowni prof. Piotra Klugowskiego. Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom obroniłem, pojawiły się oczywiście zarzuty "bezpłócienności" i "bezfarbowości";), jednak ten wybór uzasadniłem. Celem był film, który przekładał moje doświadczenia w malarstwie tradycyjnym i cyfrowym na medium filmu animowanego:).

Oczywiście wszystko to w ramach open source'owego softu jak i idei dzielenia się doświadczeniami poprzez ujawnienie procesu twórczego;), czyli blog na którym pisałem i jeszcze będę pisać o procesie:). Blender, Gimp, Inkscape,Synfig Studio, Pencil, Ardour, Hydrogen.

 

Zapraszam na bloga Rooms

 

 

Bombel Studio na Vimeo

Bombel Blog

 

pzdr.

Kuba

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Fps

Wiadomo ja nie chciałem nikogo zaskakiwać, to tak jak chmurki z paths of hate(oczywiście się nie porównuje;)) mechanizm jest prosty. Tutaj wszystko w compozytorze na nodach driverowane zapętlonymi animowanymi teksturami. Zastosowałem efekcik świadomie bo chciałem określony efekt osiągnąć.

Moja animacja postaci awansowała z tragicznej na niezłą(nie za wysoko?:)) dodaje mi to skrzydeł, do dalszego rozwoju:)

Myślę i myślę i nie wiem co masz na myśli przez NPR:D musisz to rozwinąć.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPR = non-photorealistic rendering ;)

 

a animacja postaci ... wiesz, można chcieć więcej i lepiej, ale rozumiem że jest to dyplom z malarstwa!

poza tym jest tego ze cztery minuty, więc sporo pracy.

zawsze można na coś ponarzekać, ale po co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Byłem na chwile w domu rodzinnym i tu widzę - żadnych zmian:)

Heh nawet nie pomyślałem o tym właśnie w tych technicznych kategoriach jak NPR., pewnie dlatego w ogóle nie skojarzyłem;). Dużo bardziej wolę taki kreacyjny charakter filmu animowanego, niż mimetyczne naśladownictwo(chociaż tutaj też są perełki.) pewnie stąd te poszukiwania.

Dzięki za comment.

Tymczasem zrobiłem krótki Demoreel 2011 i żeby nie mnożyć wątków bo do tego prawie nikt chyba nie zajrzał;). To wrzucę tutaj:

 

 

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności