Skocz do zawartości

Zestaw PC: 2500-2800zł do renderowania GPU


Gość grzechowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechowicz

Witam.

 

Chciałbym złożyć komputer głównie do renderowania GPU w granicach 2500-2800zł

 

Zastosowanie:

Priorytet 1. Renderowanie 3D przez GPU - np. programem Octane Render

2. Modelowanie 3D

3. Pomocnicze renderowanie przez CPU (np Vray)

4. Grafika 2D wektorowa i rastrowa - pakiet Adobe.

 

Po przeszukaniu Allegro i innych Komputroników zebrałem przykładowe części (modele i ceny - bardzo z grubsza - to co mi wpadło pod kursor):

 

Płyta główna: Asus Sabertooth pod CLI - link

CPU: Core i3 SandyBridge 2x3,1Ghz - link

Chłodzenie też nie wiem jakie wybrać.

GFX: GeForce GTS 450 1GB CUDA - link (na razie jedna sztuka z dwóch przyszłych)

RAM: Kingston DDR3 1600Mhz HyperX 2x4GB

Obudowa midiATX do 200zł

 

ten zestaw (razem z obudową dyskiem i jakimś zasilaczem) wynosi teraz po cenach wcale nie najtańszych z Allegro około 2580zł

 

Znajomy podpowiedział mi natomiast zainteresowanie się zestawem na AMD i tym zmącił mi dotychczasowy (prawdopodobnie błędny) pogląd, że AMD jest dla graczy a Intel dla grafików.

 

zaproponował taki zestaw:

 

MB: Gigabyte 990XA-UD3 AM3/AM3+

http://allegro.pl/plyta-gigabyte-990xa-ud3-990x-am3-am3-ddr3-wwa-i1875566820.html

 

CPU: AMD Phenom II 956 QuadCore 3,4Ghz

http://allegro.pl/oc-amd-phenom-ii-965-quad-core-3-4ghz-125w-wwa-i1860609959.html

 

RAM: Patriot Gamer AMD BlackEdition 2x4GB

http://allegro.pl/patriot-gamer2-amd-black-edt-8gb-2x4gb-1333mhz-wwa-i1857822207.html

 

GPU: Zostaje takie jak wcześniej

 

Komp ma być też tak skonfigurowany, żeby przy pracy powiedzmy nominalnej był maksymalnie cichy.

Dopuszczam jakieś ręczne sterowanie chłodzeniem karty i procka.

 

Proszę o podpowiedzi z jakiego zestawu osiągnę większą wydajność i co mi się po prostu bardziej opłaca, biorąc pod uwagę do czego będzie komp używany.

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do procków - mają bardzo podobną wydajność ale kupując zestaw AMD z tą płytą co podałeś masz później możliwość osadzenia w niej AMD Bulldozer.

 

Ogólnie to strasznie droga ta płyta jak na LGA1155. Gdybyś dozbierał jeszcze może 100-150zł to chyba zmieściłbyś się w cenie z I5 2500K i jakąś płytą za 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechowicz

Dzięki za odpowiedź.

 

Głównie chodzi mi o dobrą grafikę. Proc może być taki jak wcześniej ale za to jakbym kupował AMD, mógłbym zaoszczędzić na CPU i płycie głównej i kupić mocniejszą GFX. Dobrze główkuję?

 

Fakt, Bulldozer wygląda obiecująco na testach i ciekawe jak będzie wyglądał stosunek cena-wydajność.

 

Jeszcze pytanie poboczne - czy do korzystania z mocy dwóch kart graficznych podpiętych na SLI potrzebne są modele identyczne (taki sam producent i model) czy wystarczy tylko taki sam model? Albo może działają tez dobrze razem dwie różne karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechowicz

Dzięki za odpowiedzi.

 

Dalej sobie wymyślam różne konfiguracje sprzętowe i teraz powiedzcie mi Panowie czy opłaca mi się zaoszczędzić na reszcie części i za zaoszczędzone środki kupić dużo lepszą grafikę? Np. zamiast GF GTS450(~500zł) kupić GF GTX560Ti(1200zł)?

 

Oraz - czy nie opłaca się kupić zamiast jednej droższej dwóch kart powiedzmy GTS450?

 

Głównie chodzi mi o renderowanie przez GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechowicz

ceny z komputronika.

 

Oczywiście jeśli będę już miał wybrany zestaw to będę kombinował żeby kupić jak najtaniej.

 

A propos: Załóżmy, że chcę zdecydowałem się na GF GTS450. Otwieram taki dział w przykładowym sklepie internetowym i tam jest np. 7 firm, które oferują ten model, przy czym ceny wahają się od 370 do powiedzmy 600zł. Którą firmę wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą z dobrym chłodzeniem a które jest dobre to trzeba poczytać w necie. Ja przeważnie biorę te najbardziej znane jak Asus, Gainward, Gigabyte.

 

Odnośnie dwóch czy jednej karty - dwie karty to zawsze więcej ciepła, większy hałas i więcej części które mogą się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności