Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling #43: Alien Tech


phlox_subulata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Creative, zależy co masz na myśli z tym renderowaniem. Myślę, ze ustawienia światła, kamery etc powinny się mieścic w tym czasie. Ja nie wliczam sobie jedynie czasu przycinania w gimpie screenów/renderu.

 

Ode mnie tak na zachętę dla innych. Wprawdzie zawiera trochę błędów, ale cóż. W formie zartu prezentuje z dumą:

 

Tytuł: Samobieżny latający Kufel Obcego

Podtytuł: Hi-tech jak w mordę strzelił.

Czas (licząc takie o sobie robienie poligonów w poszukiwaniu weny) - coś koło 120min.

bitway.jpg

Edytowane przez Chasdiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przems nie chodzi tu o nazwe czy czas bo tu wszyscy sie zgadzaja. Bylo tylko pytanie czy napewno zrobiles swoj model w 120min bo jest bardzo rozbudowany, z doswiadczenia wiem ze jest to wykonalne. A glownie chodzi o prezentacje modelu, w minibitwie jest punkt tylko clay, wiem ze zrobiles render pogladowo ale mogles go osobno umiescic w renderach testowych a nie tu bo znowu bedzie jadka ze olewa sie zasady kazdy ma je gdzies itd :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja wstawiam swoją prace czas 2h mogłem to zrobić o wiele lepiej ale mój kalkulator nie wytrzymuje takiego obciążenia

robotwire.png

wstawił bym jeszcze jedną prace też w 2h ale razem z renderowaniem wyszło ponad 3h bo miałem problemy

Edytowane przez Creative
ŹLE PODANY CZAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przems nie chodzi tu o nazwe czy czas bo tu wszyscy sie zgadzaja. Bylo tylko pytanie czy napewno zrobiles swoj model w 120min bo jest bardzo rozbudowany, z doswiadczenia wiem ze jest to wykonalne

 

w gruncie rzeczy tam prawie nie ma modelowania, tylko cięcie i kopiowanie ;) a render pojawi się gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba pasuje??

Co do zasad, trzeba się ich trzymać.

Jednak jest to tylko zabawa, chwilowe oderwanie od codziennej pracy.

Ja przed modelowaniem rysuje szkic elementów, od razu wiem z czym pracuje i jakoś się w czasie mieszczę. Buła haha jeszcze zostaje jakieś 10-20min, czasem więcej. Jak speed to speed.

(:(czas na przemyślenie tematu chyba się nie wlicza?? co??):)

Z tymi weekendami to gorzej czas zagospodarować niż w poniedziałek-piątek.

Powodzenia i miłej zabawy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative, sorry ale chyba nikt z nas nie urodzil sie wczoraj. przewin sobie galerje 7 lat wstecz, zobaczysz ze ludzie potrafili robic cuda na tych kalkulatorach, a nie same gnioty. Fajnie, ze probujesz startowac, dzieki takim ludizom jak Ty to community jakos sie trzyma. Ale nie zwalaj winy na salbego kompa, bo to nie ma nic do rzeczy. poza tym nie masz tu nic co by wymagalo wiecej niz 0,5ghz mocny proca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala bo zapomnialem o silownika :D ale zalozmt ze w nogach sa jakies silniczki :P. Jak widac Tripod w srodku siedzi alien ma 4 monitorki i wolant . Rokieta trzymana w powietrzu przez pole magnetyczne :P. Sonar z malym dzialkiem u dolu do tego. Patrze mi jeden element sie przesunal i zapomnialem dac aproxymacji smooth na nozki, a byly przygotowane do tego.

 

 

Przemek z pilki robiles tego swojego potwora? Bo siatka tak widze sie rozklada jak na primitive soccer czy jako stak?

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy nie warto by było robić krotszych sond i to zawsze w tym samym czasie. Jesli ludzie bedą wiedzieli, że sonda zawsze będzie trwała np. dwa dni - poniedziałek-wtorek to będą sie starali w miare pilnować i jeśli zechcą to zagłosują. I tak zwykle bawimy się we własnym gronie. Tydzień na głosowanie to zdecydowanie za dużo i tygodniowy speed modeling staje się praktycznie dwutygodniowym. Zresztą nie chodzi o to, żeby wygrac niewiadomo jaką przewagą głosów, lecz by się uczyć od siebie, podpatrywać pomysły i rozwiązania. Rozumiem, że wielu ludzi nie ma czasu, ale wydaje mi się, ze 5 dni na modelowanie (w tym weekend) to wystarczająco dla większości. Tylko trochę trzeba by zwiększyć dyscyplinę. W ogóle to jestem tez za stworzeniem jakichś prostych tematycznie bitew jak w sculptingu bywało (tylko trwających krócej z racji prostszych modeli). Wtedy to ci rozpoczynający i ci siedzący trochę dłużej(ale wciąż poznający programy) będą mieli dodatkowy bodziec do tworzenia. Zresztą takich jest tu chyba większośc, bo zwykle jak ktoś jest wielkim rzeźnikiem to pracuje, trzepie kokosy i nie zawsze będzie mu się chciało bawić w takie coś lub nie znajdzie czasu.

Mam nadzieję, że ktoś rozumie mój wywód. Poddaję pomysł pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni może okroić i tak nie za wielkie grono "sprinterów" tylko do elity ;)

ja z kolei za rozluźnieniem zasad - tygodniowy modeling bez ograniczeń czasowych+render jak ktoś ma extra czas :D

polepszy to oglądalność i jakość pomysłów chociażby dla zwiedzających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być chamski, ale nim odpowiesz to mógłbyś przeczytać ze zrozumieniem. O 2 dniach pisałem w kontekście sondy. A "oglądalność" mogłyby polepszyć bitwy (takie np. 1vs1 lub odbywające się w typowy sposób, czyli bierze udział kto chce i rywalizuje z każdym), których czas trwania by był do ustalenia (np. miesiąc) w gronie biorących udział (o czym też pisałem). Swoją drogą to odnosże wrażenie, że Ty w ogóle nie pojmujesz koncepcji speed modelingu lub pojmujesz ją w jakiś pokrętny sposób. Jak sama nazwa wskazuje speed modeling ma nauczyć Cię wypracować sobie workflow, byś był w stanie szybko działać i miał ciekawe koncepcje. BYŚ SIĘ UCZYŁ. Gdy bierzesz często udział w czymś takim to raz CI nie wyjdzie, drugi, ale potem zaczniesz sobie wyrabiać "algorytm" pracy, a i kreatywnosc Ci trochę wzrosnie. Ty natomiast chyba chciałbyś, by wszyscy CIę podziwiali po tym jak przez 100 godzin będziesz dłubał jakiś model. Nie przeczę, ze to też rozwija, ale od dłuższych i bardziej skomplikowanych prac byłyby właśnie owe bitwy(które owszem, czasem się zdarzają, jednak są bardzo sporadycznie prowadzone) O ilośc ludzi biorących udział w speed modelingu bym się tak nie bał, gdyż dzięki prostszym tematom mogliby uczestniczyć także ci bardziej początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności