Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

digital painting zainteresował mnie już dość dawno temu, jednak nie poczyniłam od tego czasu specjalnych postępów. Chcąc to zmienić, postanowiłam założyć tu teczkę, będę więc wdzięczna za rady, sugestie :) Bazgrzę sobie również w technikach tradycyjnych, szczególnie piórko+tusz, czasem cienkopis, czasem akwarela do tego.

 

Planuję spróbować swoich sił w CA, mam nadzieję, że niebawem będę miała jakieś szkice do pokazania w tym temacie :)

 

[jeszcze dziś lub jutro wrzucę parę świeżych szkiców piórkiem]

 

To może zacznę od tradycji:

 

il_redentorecopy_500.jpg

 

jakuszowicestodola-patyk_500.jpg

 

villa-rotonda_500.jpg

 

tradycja + digital:

 

michaelcorleone_comingsoon.jpg

 

i digital:

 

cialo_smallb.jpg

 

gory_smaller_r.jpg

 

profil_smlr500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć, wydaje mi się że mogłoby być ciekawie, gdybyś spróbowała porobić szybką architekturę w digitalu, tak jak te tradycyjne. A ogólnie, to zapowiada się ciekawie :) Nic tylko czekać na więcej pracek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum! :)

 

Pierwsze trzy rysuny miodzio, bardzo mi się podobają. Jesteś na ASP?

 

Pejzażyk też całkiem fajny, dobre ćwiczonko abstrakcyjnych plam, uprościł bym trochę ten obrazek, za dużo w nim dobroci :) Przy dalszych planach nie staraj się pokazać co to jest, że to drzewa iglaste, krzaki, pole. Trzaśnij abstrakcyjną plamę z odpowiednimi brzegami i tyle :) Porównaj swoje prace do prac innych artystów, których pejzażyki Ci się podobają, tak najłatwiej uczyć się techniki i wyczucia.

 

Pani na polu w nocy bardzo mi się podoba, psychodela i fantasy moje klimaty. Uczepie się tylko tego, że twarz i głowę namalowałaś świetnie, prawie wzorowo, a całą resztę ciała pojechałaś zupełnie inaczej :

Upraszczaj, upraszczaj, jeszcze raz upraszczaj, obrazek i swoje zadanie, nie dzióbdziaj pędzelkiem ;) połóż duże plamy bo to one budują formę i obraz, a detale, przejścia graniczne świateł, kolorowe glazy możesz położyć potem. W digitalu nie ma kumulacji medium :)

Malowanie w digitalu to czysta przyjemność, można robić wszystko xD

 

Już raz widziałem jak ktoś cudownie namalował jeden element obrazka (kieszeń kurtki), a całą resztę inaczej :D

Tutaj jest wątek: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=75251&page=16&p=1064967&viewfull=1#post1064967

 

Zrobiłem over twojej pracy, mam nadzieję że będzie pomocny, całe ciało namalowałem tak jak namalowałaś twarz :)

 

betlaskanatrawie.png

 

Jesteś dobra, pracuj i ucz się dużo, a będziesz miotać :)

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dav - dziękuję, co do karty, to miała powstać cała talia, może jeszcze do tego dojdzie :)

 

@Aryk, na razie raczej ograniczę się do widoczków bez architektury, ale później na pewno spróbuję swoich sił w tym temacie

 

@n-pigeon - nie jestem na ASP, ale jestem po liceum plastycznym. Za to może BĘDĘ na ASP, dzięki :)

 

Masz rację co do dalszych planów, chociaż ten najdalszy w krajobrazie jest uproszczony (pewnie mógłby być bardziej).

 

A teraz "pani na polu" ;) - jej twarz namalowałam dwoma płaskimi plamami + proste usta. Możliwe, że twarz jest nieco inaczej namalowana, niż ciało, jednak, jeżeli miałabym coś zmieniać, to dopasowałabym styl malowania twarzy do ciała, a nie odwrotnie. Rozumiem o co Ci chodzi z tą gładkością ciała, jednak interesował mnie efekt pseudo pasteli, chciałam skonstruować obraz nieco pewniejszymi, twardszymi pociągnięciami (jak na mnie to i tak są one dość pewne :)), próbując uzyskać właśnie duży kontrast i jakąś (nie powiem, że dobrą) fakturę. Z całym szacunkiem, ale szczerze mówiąc uważam, że Ty malując over przegiąłeś w drugą stronę, nadmiernie wygładzając/rozmazując/blurując ciało. Będę szczera (a co tam ;)), według mnie Twoja wersja ciała nie komponuje się z otoczeniem i jest plastelinowa, płaska... gdzie się podziała gra światła, na której tak mi zależało? :) . Jak rozumiem, zrobiłeś szybki "nadmalunek", jednak efekt naprawdę mnie nie przekonuje. Jestem jednak wdzięczna za pozostałe rady, np. tę o budowaniu obrazu większymi plamami, to bardzo dobra rada :) Dzięki za zachęcające słowa, pora brać się do pracy:)

 

 

 

 

Dorzucam parę skanów szkicownika, żeby coś się działo...

 

szkic_auto.jpg

 

szkic_c.jpg

 

szkic_cieszyn.jpg

 

szkic_dlonie.jpg

 

szkic_park.jpg

 

szkic_park2.jpg

 

szkic_stopa.jpg

 

Teraz trzeba poćwiczyć digital... :)

Edytowane przez daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności