Skocz do zawartości

[obiektwy][pytanie]: Canon EF 70-210 mm f/3.5-4.5 USM


tob01

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w sieci czytając różne artykuły i testy natknąłem się na ten obiektyw. Zacząłem czytać opinie i w zasadzie co strona to inne opinie o tym obiektywie.

Męczy mnie już mój kit 18-55is (400d) i dorwałbym coś innego, na bank w planie mam stałke 50mm 1.8 i kupie ją jeżeli nie zdecyduje się na tele, bo szczerze mówiąc przydałoby mi się coś dłuższego do canonka. A cena tego tele kusi (czytając te dobre opinie) tylko ciężko pewnie dorwać w dobrym stanie.

 

Jak z wami? miał ktoś z nim do czynienia ?

 

jest jeszcze taki sam tyle że ze stałym światłem f4 i bez usm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ostrzenie analogiem na wizjerze z 400d to niezbyt dobry pomysł. Rok temu szukałem przedłużenia kita i zdecydowałem się na 55-250is . Jestem zadowolony z tego obiektywu, zwłaszcza biorąc pod uwagę stusunek cena/jakość (coś ok. 800zł w promocji). W dodatku dobrze zastępuje 50 1,8 jeżeli chodzi o portrety na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde Touch serio? 399? to zaraz lece bo na allegro najtaniej z przesylka ~420

 

a gdybym przesiadl sie na manuale z potwierdeniem ostrości to dalej lipa będzie z tym wizjerem w 400d? ogólnie jak działa to potwierdzenie ostrości?

ja coś dłuższego potrzebuje z AF a 70-210 czytalem gdzieniegdzie, że AF dobrze łapie a cena 800zl kusi, tylko mało egzemplarzy na rynku

ogólnie slyszalem porównanie że jak nie stać na L to ten obiektyw jest dobrą alternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to tak, że ostrzysz na oko i kiedy dobrze wyostrzysz słyszysz piknięcie autofocusa. Zasadniczo to trzeba się nauczyć z tym pracować. Ja najpierw oceniałem odległość na oko i tak ustawiałem ostrość, po kadrowaniu przy bliskiej odległości trzeba się trochę potrudzić powoli ostrząc naciskając do połowy spust. Przy odległości 2,3m i więcej już można ostrzyć na oko;) Przy manualnych obiektywach warto jednak ocenić warunki przed popatrzeniem w wizjer. Pewnie sam wypracujesz swoją metodę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór taniego tele, mogę polecić wspomnianego wyżej 55-250. Daje całkiem przyjemne obrazki, ma stabilizację. No i zaczyna się od 55, a nie 70 - wbrew pozorom jest to duża zaleta, na szerokim końcu każdy milimetr się liczy.

 

50 1.8 też jest przyjemny do zabawy, chociaż nie wiem czy warto nówkę kupować. Stówkę taniej znajdziesz pewnie sprawdzoną używkę w dobrym stanie. Biorąc pod uwagę rozrzut jakościowy tych obiektywów, ich marny AF i ogólną plastikowość, to mogą być rozsądnie zaoszczędzone pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności