Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling 45: Instrument Muzyczny


maciek.m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@lukasz1330 wiesz, nie zebym sie czepial, ale popraw jeszcze wielkosc obrazka do regulaminowej :P

A ode mnie taka prosta trąbka :)

 

traba.jpgEdit. Coś się forum kopci bo nie mozna czasami wzucac obrazków, inni z tym tez maja male problemy z tego co wiem.. Wzuce jak bede mogl :)

 

Edit. Dobra nie wiem .... coś się sypie. dam link i już:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/803/traba.jpg/

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników:)

forum przeglądam już jakiś czas i muszę powiedzieć, że speed modeling jest fajną inicjatywą :p

Ode mnie taki bębenek:

 

claym.jpg

 

wiret.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrozumieć po co chcesz Maciek zabić atrakcyjność tego mini konkursu. W końcu nie powiesz mi chyba, że ustawienie dwóch punktów światła białego wykracza poza czyjekolwiek granice. A tak od razu milsze dla oka się staje. Swoją drogą to z viewportu też istnieje możliwośc(przynajmniej w Modo) ustawiania światła i wielu innych rzeczy, ale nie chciałem już być chamski.

 

Podejrzewam też, że regulamin będzie się zmieniał zależnie od tego kto wygra, co też jest absurdem. Ewentualnie można robić dwa oddzielne TSM, choć to też jest głupie ;]

 

Ode mnie coś takiego. Na więcej elementów nie starczyło czasu, chociaż przydałyby się chociaż pedały. I krzesełko. Może zrobię jeszcze raz, żeby się zmieścić w czasie;p

 

 

Edit:

Część elementów nie miała nałożonego SDS, wiec pozwoliłem sobie poprawić. Przy okazji dałem jeden viewport wiecej.

 

tsm1.jpg

Edytowane przez Chasdiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można żadnego renderu... buu!!!

 

Coś ode mnie: połączenie PRS'a i kilku ulepszeń, w przyszłości do wykonania w realu.

gitarka.jpg

Jest straszny ale jednak 120 min. na gitarkę to troszkę mało, drugie tyle by się przydało :D

pzd. Daniel

 

//edit: Strasznie is bluruje...

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smith polacz swoje obrazki w jeden prosze.

@Chasdiel no czekałem tylko jak komuś się nie spodoba :] Ale moze pokrotce wyjasnie, kilkanascie pierwszych speedow byly tylko screnny i nie bylo problemu, nikomu nie przeszkadzalo. Pozniej zaczely sie rendery modeli i zaczal sie sajgon, co konkurs byla wielka debata bo ktos ladnie wyrenderowal i ze to nie fer bo ja tak nie umiem, w ostatnich speedach to ktos wypomnial mi nawet ze ladnie ustawilem kadr i to juz zmienia odbior.... No nie bylo chyba bitwy zeby sie o to ludzie nie sprzeczali i nie robili problemow. ciezko jest ustalic co wolno w renderze a co nie, co z tego ze wzuce 2 swiatla biale, do tego pozmieniam ustawien troche i juz masz 1000 roznych wersji. A tak nie ma problemu kazdy prezentuje swoj model w takiej samej formie, mozna ustawic sobie zeby byl bardziej polyskliwy czy matowy i tyle. Nie ma problemu czy ktos ladniej zaprezentowal swoj model od innego. Zobaczymy jaki odsetek niezadowolonych uzytkownikow bedzie tym razem. A co do zasad pewnie masz racje, ktos swierdzi ze beda rendery i dalej bedzie bajzel jaki byl.

 

A tak poza tym to niezły poziom mamy w tym speedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie podoba jak są same screeny, ale jeśli tak bardzo niektórzy chcą rendery to może zróbcie sobie takie Szablonowe studia dla kazdego z programów (max,blender,maya,modo) i niech linki do nich bedą przyklejone do tematu. Każdy sobie zrenderuje w takim samym i będą równe szanse i bedzie i ładna prezentacja i przedstawienie modelu i równe szanse:D (teraz sie moze okazać ze to faktycznie rendery wygrywały TSM , anie same modele...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, Indian. Doskonały, kuźwa, pomysł. Proponuję byś jeszcze ludziom z TSP powiedział, że powinni rozdzielić Tygodniowy Speed Painting na Tygodniowe speed szkicowanie(sketching) i tygodniowe speed malowanie(painting). Ewentualnie jeszcze speed cieniowanie(shading), coby ciekawiej było.

Przecież jakikolwiek render (nawet najgorszy) nierozerwalnie wiąże się z modelowaniem! Przez brak światła mnóstwo elementów modelu bardzo czesto umyka. Może jestes na tyle spaczony, by Twym głównym kryterium było rozłożenie siatki na modelu, ale uwierz, ze nie wszyscy tak mają. Co z tego, że mam super pomysl, jak przez brak światła nie jestem w stanie go pokazać w całej okazałości? Mam robić 50 screenów z viewporta z każdej strony? Model bez światła jest zupełnie martwy. Pominę już kwestię, że dla osób postronnych taki model sprawia wrażenie totalnie odpychającego, przez co raczej mało kogo zainteresuje i nakłoni do spróbowania swych sił.

 

maciek.m, mówisz, że każdy model jest zaprezentowany tak samo, a ja śmiem twierdzić, że widzę różne prezentacje.

 

Np. Pirat85 ma inny kolor modelu i jakiś połysk(w regulaminie nic o tym nie ma, dopiero teraz powiedziałeś, że można dodać mniejszy lub większy połysk). Smith jakby środkową część modelu pomalował na trochę inny kolor(a przynajmniej tak to wygląda). Moja praca znacznie odbiegający kolor tła (taki mam w programie). Wszystko to też jakoś wpływa na odbiór. Powiesz, że się czepiam pewnie, ale jestem wbrew tworzeniu totalnie głupich reguł, zwłaszcza, że są "nieszczelne/nieprecyzyjne" i dopóki wszyscy nie robią w tym samym programie (najlepiej w tej samej wersji, bo pewnie czasem i viewport może ulec drobnej modyfikacji) nie ma to najmniejszego sensu.

 

W mojej opinii zostawienie standardowych opcji programu i dodanie dwóch/trzech area light (i czegoś w tle do odbicia) czy po prostu włączenie GI bez jakiejkolwiek ingerencji jest logiczniejsze. Z zastrzeżeniem, że jak ktoś nie ma takich opcji w programie i jego model znacznie odstaje na niekorzyść to może dodłubać coś, by wyglądało to zbliżenie do konkurencji. Umiejętnosc ustawiania światła i prezentacji modelu też jest rzeczą ważną. Tekstury etc .to zupełnie inna bajka, ale ustawić zwykłe, BIAŁE światło do prezentacji Clay'a to umiejętność, którą powinien nabyć każdy. I zawsze jest to dodatkowa motywacja. Widzisz, że ktoś potrafi z 2/3 świateł pokazać interesujaco model to też kombinujesz jak to uczynić. Podpytywać się też nikt przecież nie zabrania.

 

 

Swoja drogą co powiesz na to?

viewport2.jpg

 

Modo (a podejrzewam, ze inne programy też) ma możliwość utworzenia takiego obrazu we viewporcie. Czym się to różni (prócz strasznej jakości) od renderu? Zasadniczo regul przecież w ten sposób nie łamię;]

 

Karkosik właściwie też dobrze gada. Z tym, że wszyscy będą musieli robić modele w podobnej wielkości (żeby równo oswietlać) i nie każdy pracuje na najnowszych wersjach programów (i czasem starsze wersje mają problem z odpaleniem projektu z nowszej), więc jest to pewna przeszkoda/niedogodność. Z tym, ze nie mogę sie zgodzić, że render wygrywa. Jak już pisałem gdzieś każdy ma własny gust. Jeden oceni render, drugi pomysł, trzeci sposób wykonania, czwarty stosunek ilość/czas, a piąty oceni czy robił to ktoś kogo zna, czy też nie;]

Edytowane przez Chasdiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chasdiel - renderuj sobie poza speedem, tego nikt Ci nie zabroni. Tutaj niestety nie obeszłoby się znowu bez kłótni, na temat tego, że tamten wyrenderował ładnie, a ten z takim materiałem, i takim światłem... Tak jak jest teraz, jest najuczciwiej. Mnie by się szczerze nie chciało renderować, biorę udział jak mam ochotę na modelowanie, a nie renderowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauwazyles ale tak ślepo brniesz w swoje przekonania ze nie widzisz jak sam pod soba dolek kopiesz. Chcesz zeby byly rendery i uwazaz ze bedzie wszystko ok, ze nie bedzie sporow? A sam znalazles luke w tak prostych i ograniczonych zasadach. Pokazales ze mozna sie wybic bardziej niz inni.. super.

"Z zastrzeżeniem, że jak ktoś nie ma takich opcji w programie i jego model znacznie odstaje na niekorzyść to może dodłubać coś, by wyglądało to zbliżenie do konkurencji." Mowisz ze jestes przeciwny tworzeniu glupich regol ktore sa niespojne i niejasne, a sam piszesz moim zdaniem jedna z najbardziej niejasnych i niedajacych sie wymierzyc regol....Dajmy mu 15min wiecej bo on nie ma Gi i moze zrobic 4 srobki wiecej.. prosze cie...

Indian mowi dobrze a Ty strasznie wyolbrzymiasz mowiac o rozdzielaniu na 5 speedow, nie widze w tym sesu. A jak sama nazwa wskazuje speed modeling(skupiasz sie na szybkim wymodelowaniu danego przedmiotu zzachowaniem ogolnego wygladu i odioru), poza bitwa mozesz dokonczyc modelowanie ktorego nie zdazyles i ladnie wyrenderowac, do tego wlasnie sluza rendery testowe.

Piszesz o nieprzejzystosci sreenow z viewportu, dla mnie w viewporcie widac duzo wiecej czy model jest prosty czy ma bogi, w renderze dodasz swiatlo od innej strony i juz nie widac mankamentu.

 

Na koniec, piszesz rowniez ze odtraca to innych bo modele nie wygladaja tak fajnie jak z dobrym renderem i sa jakies "glupie zasady", dobrze to jest twoje zdanie. A moje jest takie ze ludzi odrtacaja takie wlasnie glupie problemy i ludzie ktorym zawsze cos niepasuje, ktos sobie pomysli "lepiej nic nie zrobie, ustawie cos nie tak czy dodam jedno swiatlo wiecej, i zaraz objada mnie ze zle, ze sie wywyzszam, lamie zasady i wogole."

 

Naprawde nie odbierz tego zle, ale co speeda sa problemy zawsze komus cos nie pasuje z tym renderem, tylko irytuja i draznia innych, teraz nie ma renderu a ty zaczynasz ta sama wojne tylko w 2 strone...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Piękna hipokryzja! Przez mnóstwo speed modelingów (także tych, w których brał udział Indian - notabene sam bez przerwy używał świateł i to różnokolorowych) używano oświetlenia i wszystko było cacy. Nagle stwierdziłeś, że Ci się to nie podoba. Wygrałeś speed modeling i zmieniasz zasady. Bez żadnych sond, bez dyskusji w szerszym gronie. Stwierdziłeś z kilkoma kolegami, że będzie tak, jak chcesz i tyle.

Natomiast gdy ja twierdzę, że nie zgadzam się z opcją ustanowioną przez Ciebie i odbijam Twe - dość grubymi nićmi szyte - argumenty, to twierdzisz, że niepotrzebnie zaczynam wojnę i w ogóle to najlepiej pewnie, żebym w ogóle się nie wypowiadał na forum. Niczym, nieprzymierzając, polscy politycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś obserwował baczniej ostatnie speedy to zauwazylbys jakie byly dyskusje i spory na ten temat. Mysle ze moje argumenty sa dobrze uzasadnione, napewno lepiej niz niektore Twoje np. odnosnie dawania czasu dodatkowego ludziom majacym inny soft. Wygrałem i dalem takie zasady, bo byl spor juz od dlugiego czasu o ten punkt, czy to sie przyjmie czy nie zobaczymy, jak Ty wygrasz bedziesz mogl wprowadzic szereg swoich punktow, a czy one się przyjmą tez zobaczymy. Narazie tylko jednej osobie nie pasuja nowe zasady, czyli Tobie wiec i tak jest duzo lepiej niz ostatnio. Mysle ze nie ma sensu juz kontynuowac tej dyskusji bo Ty masz swoje przekonania inni swoje i mozna tak w kolko. Teraz zasad sie juz nie zmieni, a co bedzie w nastepnym speedzie sie okaze.

Aa, nie uzgadnialem z zadnymi kolegami tej decyzki nie ma tu zadnej ustawki czy konspiracji..... poprostu sa to moje wnioski po tym co sie tu dzieje od dluzszego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no widzę, że tu się rozpętała niemała dyskusja hehe

To może ja zaproponuje jeszcze inne rozwiązanie.

Można wstawiać render - tylko clay, bez świateł kamer i innych dupereli. I żeby nie było, kurde, że ktoś oszukuje niech doda do tego screen z programu z ustawieniami :), a jak się nie podoba kurde to można jeszcze przerysowywać ołóweczkiem screeny i wstawiać. I będzie kurde tygodniowe speed modelingo-rysowanie i kurde będzie spokój.

Albo podzielić speeda na kategorie programowe i dla każdego programu inny speed. W tedy będą równe szanse kurde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodłubać coś nie oznacza dawać więcej czasu, ale dodlubać np. źródło światła, gdyby nie miał opcji GI. Czytanie ze zrozumieniem nie boli. A jak sam sobie zmieniasz zasady to jeszcze ciekawiej. Gratuluję kreatywności. Swoja drogą nadal mistrzu nie powiedziałeś czy wedle Twych zasad screen z viewport z RayGL jest uznawany za screen czy też wg genialnych, samowolnych zmian regulaminu jest on czymś innym.

Jeśli wyrażenie zdania kilku osób (gdzie moze połowa była za Twym pomysłem) jest wg Ciebie jednogłośną dyskusją uprawniającą do robienia co chcesz na forum to jeszcze raz Ci pogratuluję. W sejmie na pewno zrobiłbyś karierę. Zwłaszcza, że olewasz totalnie zdanie innych; jakbyś nie zauważył to DanielKusak również nie posiadał się z radości na Twe zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że olewasz totalnie zdanie innych; jakbyś nie zauważył to DanielKusak również nie posiadał się z radości na Twe zmiany.

 

Teraz doczytałem. Owszem lubię sobie zrobić jakiś renderek, ale widzę że trochę źle mnie zrozumiałeś. No bo kto wyraża swoje niezadowolenie słowem "buuu"? ;) Uśmiechnijcie się ludzie i jak to kiedyś powiedział pewien użytkownik tego forum. Wyjmijcie kije z dupy.

 

Popieram Smoka:

peka.png

 

Jakieś 20min roboty. Ale oczywiście do oceny idzie gitarka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasdiel rob jak chcesz tylko napisz pozniej co mam umiescic w sondzie, nie chce mi sie juz odpisywac na twoje posty bo i tak jak widze nie ma to najmniejszego sensu.

 

Reszte zachecam do wziescia udzialu w zabawie bo temat naprawde obszerny :) obiecuje nie bedzie juz "Pierdolenia" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ;) Jak sie na tym gra?

 

Możesz załączyć sobie jakiś filmik na youtube i zobaczysz jak to brzmi i jak się na tym gra:) Ogólnie to przykłada się kamień do struny (drutu np od opony), którego zapomniałem wymodelować:) i uderzasz patykiem. Najlepiej właśnie obejrzeć sobie filmik:). Jest to główny instrument w Capoeira, który prowadzi tzw grę w kole, czyli mówiąc profesjonalnie Joga de roda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nawet nie wiedziałem, że używają berimbau do innych celów:) No to fajnie. Jak są jacyś fanatycy i podoba im się dany instrument to próbują go wykorzystać na różne sposoby:) Ja osobiście używam go tylko do capoeira.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności