Skocz do zawartości

Bitwa 30 Postać: Centaurianka


lukis8787

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z nas nie lubi natury? Każdy ją zna, każdy ją kocha. Wszystko co nas otacza to natura. Niestety, w dzisiejszych czasach tak często o niej zapominamy. Niszczymy ją, ignorujemy i zapominamy o niej. Dlatego dla odmiany wyobraźmy sobie, że idziemy do lasu podziwiać naturę. Zostawiamy za sobą, to co do tej pory sprawiało, że o niej zapominaliśmy. Zrelaksowani wędrujemy ścieszką, aż tu nagle zauważamy w oddali jakieś zwierzę, podchodzimy po cichutku coraz bliżej, powolutku tak żeby nie spłoszyć naszego odkrycia. Dostrzegamy już ogólny krztałt i nagle nie wierzymy własnym oczom: To człowiek stoi obok jakiegoś zwierzęcia. Myślimy sobie, że nie ma co się skradać i wołamy głośno: Hej! I podbiegamy, bliżej. Zapiera nam dech w piersiach, gdy piękne oczy odwracają się ku nam, jeszcze do nas nie dochodzi to co właśnie zobaczyliśmy. Nie zdążyliśmy nawet dojść do siebie, gdy nagle nasz piękny podziw ucieka wraz z oddalającym się kształtem kobiety-konia. Zapominamy o naszym nie dowierzaniu i uzmysławiamy sobie, że nigdy już jej nie zobaczymy. Ku chwale tej chwili nadajemy jej nazwę: Centaurianka.Wiem śmieszne, ale to właśnie postaram się stworzyć.;)Zaczynam od góry, czyli od głowy. Niestety o konkursie dowiedziałem się tydzień temu, więc jestem pełen obaw czy zdążę z terminem albo co gorsza pośpieszę się i praca będzie marna. No ale to się okaże:) Pierwsze screeny z postępu pracy:centaurianka01.jpgcentaurianka02.jpgcentaurianka03.jpgcentaurianka04.jpgcentaurianka05.jpgcentaurianka06.jpgRefery:http://imageshack.us/g/543/guideleft.jpg/Póki co to ona piękna nie jest, ale to dopiero basemodel, po nim będzie sculping

Edytowane przez lukis8787
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Załączam wyrzezbiony model w Madboxie i z przykroscia swierdzam ze nie moge wziac udzialu w bitwie bo normalmap wyglada tragicznie w lp. Postanowilem mimo to pokazac moja dotychczasowa prace. Bez dodatkow takich jak owlosienie:( Model żywcem wyjęty z programu...

 

Dif + Spec + Bump

centaurianka08.jpg

centaurianka09.jpg

centaurianka11.jpg

centaurianka12.jpg

 

Spec + Bump

centaurianka14.jpg

centaurianka13.jpg

Edytowane przez lukis8787
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz wygląda to całkiem przyzwoicie. Chociaż moim skromnym zdaniem są pewne niedociągnięcia, które można by było poprawić. Na początku muszę się zgodzić z Wowoz, że głowa to najsłabsza część całego modelu a szkoda bo jest to najważniejsza część. Przede wszystkim brakuje mi w niej głębokich rys twarzy. Jest ona zbyt gładka - wyglądem przypomina głowę od lalki. Otwory w nosie są zbyt duże a krawędź górnej wargi jest mało widoczna. Pewnie z normalką i bardziej smuklejsza lepiej by sie prezentowała. Tak poza głową, to widzę, że nadgarstki są trochę napuchnięte. klatka konia jest zbyt wąska, chyba powinna być bardziej beczułkowata. Poza tym ze względu na jej zbyt mały rozmiar, w dolnej części klatki piersiowej pojawia sie wklęśnięcie a powinna ona tworzyć łuk na całej długości, aż do przednich nóg. Górna część przednich nóg jest zbyt słabo umięśniona, no i chyba powinny być o drobinę cofnięte. To będzie wszystko co widzę.

Mam nadzieję, że powyższe uwagi będą pomocne. Na marginesie chciałbym podkreślić, że moim celem nie jest wytykanie innym błędów - zwłaszcza gdy sam je często robię - a jedynie obiektywna ocena i wskazówki do zmian jakich sam bym dokonał w danym modelu. Nie ukrywa, że liczę na podobną postawę, przy ocenianiu moich prac, co w przyszłości pomoże mi uniknąć wcześniej popełnianych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności