Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling 46: Oświetlenie studyjne


lukasz1330

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To Smoku jak będziesz wybierał temat to wymyśl coś sensownego, z grubsza prostego i z czym każdy przynajmniej z grubsza mial do czynienia, ale będzie miał jakieś pole do popisu. Kolejny temat pt. "święta dinozaurów" czy inne "oświetlenie studyjne" raczej tej imprezie nie pomoże;)

Swoją drogą gratuluje wygranej. Najpewniej przez walkowera.

 

PS

Czy mi się wydaje czy masz założoną przezroczystość na szybie? Dyskwalifikacja jak nic;p Czegoś takiego nie można było robić nawet przed zmianą regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasdiel widzę ze nawet w święta bacznie stoisz na swoim posterunku...

Przypuszcam ze brak uczestników to nie wina tematu, tylko raczej świąt albo coś w tym stylu...

Co do przeźroczystości na szybie to wg mnie jest defaultowy materiał z włączoną opcją : Display as See-Through Toggle...

 

salut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indian, nie każdy ma taką "defaultową" opcję. A czym się różni przezroczystość od półprzezroczystości? Komentarz był żartem. Ale skoro znów będzie, ze jestem zły i się czepiam to rzeknę, że skoro chcieliście mieć ultra profesjonalne zasady samego modelingu to się do tego stosujcie. Zaraz ktoś znów wynajdzie ciekawe "defaultowe materiały" z maxa (o innych nie mówię, a w Modo mam sporo programowych materiałów;]) i okaże się, że zaczniecie robić za Uroborosa i zjecie własne zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chasdiel - Nie mam pojęcia co chcesz przez to osiągnąć, ale jestem pewien, że w ten sposób Ci się to nie uda. Czysto demokratycznie, już wcześniej doszliśmy do wniosku, że zasady które zapoczątkował maciek.m* są lepsze, niż te stosowane wcześniej. Jeżeli Ci nie odpowiadają, to całe szczęście że nie ma przymusu brania w tym udziału.

 

 

* - o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja modeluję..

Ok 80 minut - mój pierwszy speed modeling, także jeszcze nie wyrobiony jestem.

 

edit: nie zauważyłem, że krzywo się obróciła lampa i zapomniałem dodać przy nóżkach mocowania - także jednak czas - 90 minut.

 

owietleniestudyjne01.jpg

Edytowane przez Ryan Glose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zauważyłem, że często sprzeczacie sie o to jak mają wyglądać prace zamieszczone w tym konkursie i mam w związku z tym kilka pytań/propozycji.

Czy nie byłoby dobrym pomysłem zamieszczać modele ze zwykłym białym materiałem i obowiązkowo czarną siatką (+zbliżenia na newralgiczne części modelu)? Często zaglądam do konkursowego tematu w nadziei, że czegoś się nauczę patrząc na wasze siateczki ale nie jest to łatwe bo zazwyczaj są po prostu niewyraźne (zwiększyć rozdzielczość?). Inną propozycją wydaje mi sie niegłupią byłoby pokazanie przynajmniej kawałka modelu przed i po MS czy TS.

 

Przypuszczam, że mój post może wywołać kolejną kłótnię za co z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności