Skocz do zawartości

Blender nie renderuje materiału (Cycles - OpenCL GPU)


D R D

Rekomendowane odpowiedzi

Hejho!

 

Mam problem z renderingiem w Cycles i mam nadzieję, że pomożecie mi się z nim uporać : )

Rzecz tkwi w tym, że Cycles za pomocą Experimental - CPU renderuje okej, to samo tyczy się jeśli "Feature Set" jest ustawione na Supported (wie ktoś dlaczego przy Supported nie mogę wybrać pomiędzy CPU, a GPU?). Natomiast jeśli w Experimental ustawię "OpenCL GPU" to wszystkie materiały zostają zignorowane i renderuje na biało.. ;/

 

CPU:

 

cpud.png

 

 

 

GPU:

 

gpus.png

 

 

 

@EDIT: Upss... to chyba miało być w dziale pomocy, więc lepiej będzie jak ktoś przeniesie - sorki : )

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez D R D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hejho!

 

Mam problem z renderingiem w Cycles i mam nadzieję, że pomożecie mi się z nim uporać : )

Rzecz tkwi w tym, że Cycles za pomocą Experimental - CPU renderuje okej, to samo tyczy się jeśli "Feature Set" jest ustawione na Supported (wie ktoś dlaczego przy Supported nie mogę wybrać pomiędzy CPU, a GPU?). Natomiast jeśli w Experimental ustawię "OpenCL GPU" to wszystkie materiały zostają zignorowane i renderuje na biało.. ;/

...

W Supported masz wspierane renderery, w Experimental masz zarówno wspierane jak i eksperymentalne - CPU i CUDA to wspierane typy urządzeń, OpenCL jest eksperymentalny i do niedawna produkował tylko AO - teraz obsługuje już maretiały ( http://img808.imageshack.us/img808/6840/zrzut11.jpg ), ale nie wiem czy działa to na AMD (AMD ma problemy z kompilacją programów OpenCL z którymi radzą sobie kompilatory Nvidii czy Intela i to przez sterowniki AMD są problemy z wersją OpenCL).

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, wiec WITAM WSZYSTKICH :)

 

Mam podobny problem tylko ze u mnie nie renderuje się w ogóle.

Przy supported jest wszystko w porządku, przy experimental CPU też, ale przy GPU ładuje się tylko czarny ekran.

Kartę mam nVidia GeForce GT520M 1GB DDR3 VRAM with CUDA

Coś źle ustawiłem czy karta jest zła??

 

A tak to wygląda

 

http://screenshooter.net/2658088/qfoiokx

qfoiokx

Edytowane przez Berseker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berseker: czytaj komunikat - program wymaga OpenCL 1.1, a znalazł 1.0 i są dwa rozwiązania (które najlepiej połączyć w jedno, bo będzie najlepiej działać):

- Używaj lepiej dopracowanej wersji CUDA, a nie OpenCL, której obrywa się przez AMD,

- Zainstaluj nowe sterowniki w których jest OpenCL 1.1 (i nowsze stery CUDA).

OFC karta jest dobra technicznie, bo obsługuje OpenCL 1.1 i CUDA 2.1, ale słaba ze względu na wydajność (bo to najniższy segment kart) i szybciej powinno renderować na CPU ;p.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. :) Pomogło.

Co prawda tak jak pisałeś nie jest szybsza od CPU (mniej więcej na tym samym poziomie) ale za to wydaje mi się że mniej obciąża procesor.

 

Czy to ze mam w komputerze drugą kartę graficzną (Intel® HD Graphics) w czymś pomaga??

 

Jeśli w user praferences wybiorę CUDA to wyskakuje komunikat "CUDA error: unknown error" - czym to moze być spowodowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności