Skocz do zawartości

Teczka 2d viater


viater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie jestem nowy na forum, ale do tej pory moją domeną było 3d. Jednak od zawsze lubiłem rysować i postanowiłem do tego wrócić.

Lubiłem nie znaczy umiałem :-). Jestem zaopatrzony w tablet, ale póki co wolę ołówek i kartkę papieru. Zachęcam wszystkich do przeglądania mojej teczki i prostowania mojej krętej drogi prowadzącej do mistrzostwa :-).

[ATTACH=CONFIG]90134[/ATTACH]

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...A teraz coś z obecnych czasów. Nie są to gotowe prace artystyczne lecz ćwiczenia. Głównie z książki do rysowania postaci.

 

twarzl.jpg

 

 

czachaq.jpg

 

facion.jpg

 

 

ten jest z tutoriala od Idrawgirls.com

 

manekinpozy.jpg

 

 

manekinpozy2.jpg

 

 

ramieanatomia.jpg

 

 

mauth.jpg

 

 

martwa.jpg

 

martwica z natury

 

Jak widać bardzo mocno początkujący jestem.

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to za wcześnie na rysunki z wyobraźni, ale nie mogłem się powstrzymać. Projekt okładki na płytę dla mojego przyjaciela - ekscentrycznego muzyka. Na razie jestem na etapie lineartu i dalej nie wiem....

Jeszcze trochę detalu brakuje.

lopez.jpg

 

Chciałbym żeby scenografią były nieuporządkowane stosy książek i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Próbowałem z linią horyzontu i proste formy sześcianów w perspektywie. Ale nie wychodzi, bo nie wiem jak zabrać się do perspektywy. Czy to ma być jednopunktowa czy dwupunktowa... W stosach książki nie będą zawsze równolegle względem siebie.

Światło ma być teatralne, mocne, z góry. Do renderowania w fajnej jakości też nie wiem jak się zabrać.

Może coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, pamięć masz całkiem niezłą, trochę w tym improwizacji jest ;p Gdyby nie było pewnie wyzwał bym cię od oszustów, a sam się powiesił. Babeczka w pamięci trochę wychudła, reszta super, kreska jak najbardziej fajna.Z naturą już trochę gorzej, bo leży przestrzenność. Ogółem fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie da sie odpowiedzieć, nie przyjmując przedtem jakiejś skali, czegos do porównania. Musiałbys zdecydować (i napisać) w jaki standard celujesz i co bys chciał osiągnąć. Na przykład, jako zapis pomysłu, szkic to jak najbardziej wszystko pasi, ale jako pełnoprawna ilustracja to by nie zdało egzaminu. Musiałbyś przemyśleć po co to malujesz a później można sobie dumać czy to jest dobre czy nie. Tak ja to widzę. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety, ale ot tak sobie tego dobrze nie zrobisz... Najszybciej by było jakbys sie wziął za robotę, nauczył sie dokładnie konstrukcji anatomii, przerobił Loomisowe "Figure Drawing for all its worth", porysował z natury i z refek i dopiero potem z wyobraźni. To zajęcie na lata i trzeba systematycznie z tym powalczyć, może są inne szybsze sposoby ale ja nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

refka nie sluzy do tego zeby ja calkowicie przerysowac, zmieniajac tylko czache i troche ubrania ;] http://www.zbrushcentral.com/attachment.php?attachmentid=87902

swoja droga gregory callahan to taki odpowiednik omena w sculptingu np. jego ostatnie dzielo, jak on to robi...

http://gcallahan.com/wp-content/uploads/2012/01/Destro_Baroness_ZB_Callahan_sm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam prośbę!!!!!!

Ja został poproszon o zrobienie nadruku na koszulki dla grupy sportowej. Ma być w charakterze komiksowym. Postać w rodzaju super hero. ja wymyślił więc Troglo - super sprawny gostek z ketlem, który naparza nim jak Thor młotkiem.

 

... Robię to w Illustratorni. Chciałem to uprościć i uzyskać jednolity charakter. Przebrnąłem przez lineart. Ale na kolorowaniu już mi nie idzie. Rzućcie okiem i oceńcie.... I napiszcie co nie siedzi.... .Wszystkie opinie i porady bardzo mi pomogą.

 

forumcj.jpg

 

 

forum1gs.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widać :- ()

... Dorobiłem tatuaż, ale nie umiem ładnie "pinczować" w illustratorowcu. Nie wiem też jak rozwiązać ładnie problem tła. Wolałbym jasne, bo panopek ma czarny kontur. Może zamknę go w jakimś kształcie, albo dorobię jakiś komiksowy bazgroł ?.. Piszcie jak wy byście to zrobili.

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zpinczować tatuaż. Dodałem różne wersje tła. Ponawiam prośbę o opinię i porady dotyczące projektu. Najbardziej boli mnie kolor (ze względu na rodzaj projektu - wektory - gradienty odpadają).

forum3gr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zastanawiam się, czy dodać jeszcze kawałek spękanej podłogi pod kulą, po udeżeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pekniecia by duzo daly.

Ja bym poopracowal nad ramieniem. Powiekszylbym biceps i triceps a zwezyl przedramie. Ramie powinno sie stopniowo zwezac ku nadgarstkowi, nawet w przegietych kreskowkowych rzeczach, jesli mam wygladac na muskularne. Teraz wyglada na troche niedorozwiniete pomiedzy lokciem a deltoidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Chciałem uzyskać efekt perspektywy stąd grubsze przedramię. Biceps jest rozciągnięty przez ciężar ketla, ale spróbuję pokombinować. Wrzucę jak coś wymodzę....

A kolory i cieniowanie... co sądzisz? Nie wygląda źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli efekt perspektywy to musialoby byc konsekwentnie, czyli deltoid i cale barki musialy by byc proporcjonalnie mniejsze, a nie sa i stad wrazenie "niedorozwinietego" bi oraz tricepsu. Rowniz przyjrzuj sie strukturze miesni na przedramieniu. Niestety nie moge w tym momencie zademonstrowac, a ciezko mi oddac slowami, wiec porownaj z fotkami kulturystow jak to tam wyglada.

 

To tylko moje sugestie i moje wrazenia, moze zaczekaj az sie tez kto inny wypowie w razie gdybym sie mylil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności