Skocz do zawartości

Teczka 3d: Modeling organiczny i inne.


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi też ten mleczarz się najbardziej podoba, tak jak Smoku mówi, fajny charakter w tym sculpcie. Mam nadzieję, że będziesz w miarę regularnie dodawał nowy suff.

 

Nie wiem czy masz wszystkie odpowiedzi odnośnie miniatury wątku więc piszę. Dodaj załącznik z miniaturą do postu (zarządzanie załącznikami masz troszkę niżej, pod oknem w którym wpisujesz tekst posta).

Aby później zmienić miniaturę klikasz edycje pierwszego postu dwa razy, tak aby przejść z szybkiej edycji do tej bardziej rozszerzonej, w której możesz zarządzać załącznikami. Tam dodajesz nową i usuwasz starą miniaturę i gotowe.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleczarz jak dla mnie ma super charakter. W czym rzeźbisz?

 

Teraz w ZBrush, kiedyś Mudbox.

 

Mi też ten mleczarz się najbardziej podoba, tak jak Smoku mówi, fajny charakter w tym sculpcie. Mam nadzieję, że będziesz w miarę regularnie dodawał nowy suff.

 

Nie wiem czy masz wszystkie odpowiedzi odnośnie miniatury wątku więc piszę. Dodaj załącznik z miniaturą do postu (zarządzanie załącznikami masz troszkę niżej, pod oknem w którym wpisujesz tekst posta).

Aby później zmienić miniaturę klikasz edycje pierwszego postu dwa razy, tak aby przejść z szybkiej edycji do tej bardziej rozszerzonej, w której możesz zarządzać załącznikami. Tam dodajesz nową i usuwasz starą miniaturę i gotowe.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

 

Dzięki za szczegółowy opis. Trochę zapomniałem jak to wszystko tutaj działa.

 

Dziękuję za wszystkie komentarze, postaram się regularniej wrzucać stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem bardzo barwna postać. Odbierał żelazny krzyż z rąk samego furera. Współzałożyciel "radosnej dywizji", okazjonalny hazardzista, niezmordowany w wyszukanych uciechach czyli Heinrich von Schweinfinger. :)

 

04hanrich_01.jpg

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też te powieki dolne przeszkadzają. Nie mogłem się na finalny kształt zdecydować.

 

http://www.zygotebody.com/

Google Body Browser powraca w nowym opakowaniu "Zygote Body". Dla niewtajemniczonych, fajny, prosty atlas anatomiczny człowieka.

Nie rozumiem dlaczego Zygote na tak długi czas ściągnęło stronę Google Body Browser. Wydawać by się mogło że chcieli to dopracować i rozwinąć a jak na pierwszy rzut oka dodali kolorek zielony do interfejsu sterowania poglądem. Ich lista mailingowa która miała poinformować o pojawieniu się strony z powrotem, też się położyła :)

 

Szkoda czasu, lecimy dalej. Anatomia pleców kobiety, czy jak tam kto woli :)

 

01plecy_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lola od zawsze marzyła o tym aby grać Punk Rocka.... heh jakiego Punk Rocka to był po prostu Rock n Roll, tylko szybszy nowocześniejszy, zagrany z większą mocą. Od kiedy pamiętam zawsze widziałem ją i jej deskę. Riff obdartej gitary i jej popisy na desce w starym wielkim wyschniętym basenie na przedmieściach tego parszywego miasta, tak bardzo zapadły mi w pamięć. Gdzie jesteś Lola?

 

02lola_01.jpg

02lola_02.jpg

 

Ostatnio miałem trochę czasu na przestudiowanie marszczenia materiałów. Sporo pracy z tą sceną było bo wymyśliłem sobie że dam jej jakiś taki szlif wykończenia ;)

 

Slim_ - Dłubałem na ZBrush. Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest super po prostu. Ja chcę zobaczyć to skończone :) Zostawiam na zachętę 5 gwiazdek :)

Pozdr.

 

Wow! Zapowiada się świetna praca. Pobrudziłbym jeszcze deskę od drugiej strony bo coś za czysta się wydaje. Ciekawy jestem finału ;)

Pozdro

 

Nie kończę tego, poprostu trening nad rzeźbą spodni i znalazłem chwilkę czasu aby się pobawić z polypaintingiem

 

Nie pasuje mi rozłożenie materiału spodni w okolicy kolan. Reszta jest niesamowita! Czekam na więcej.

 

Masz absolutną rację, wypada poćwiczyć więcej te rzeczy.

 

A tutaj kolejne ćwiczenia. Postanowiłem poznać cały szkielet i wyrzeźbić wszystkie mięśnie. Studium w toku.

 

02ecorche_WIP_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiatasz wgniatasz na dodatek skad masz na to tylke czasu :)

 

Bezrobocie :)

 

pectorialis wchodzi miedzy glowy bicepsu tam na humerusie ma delikatne uwypuklenie na zaczep

 

Robisz kurs u rajana?

 

Dzięki! To mi bardzo pomaga.

 

Jestem tam tylko na ZBrushowych warsztatach.

 

[ATTACH=CONFIG]85657[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba! I gdzies na poprzednich stronach "Mleczarz" tez kapitalny. Poprostu patrze na niego i bez czytania widac ze mleczarz :D A tak z ciekawosci... dlaczego przesiadles sie z Mudboxa na ZBrusha? Tak przeczytalem w ktoryms z poprzednich postow a ostanio tez sie przymierzalem do sculptu i zastanawialem sie ktory soft lepiej bedzie na start wybrac... i wybralem Mudboxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba! I gdzies na poprzednich stronach "Mleczarz" tez kapitalny. Poprostu patrze na niego i bez czytania widac ze mleczarz :D A tak z ciekawosci... dlaczego przesiadles sie z Mudboxa na ZBrusha? Tak przeczytalem w ktoryms z poprzednich postow a ostanio tez sie przymierzalem do sculptu i zastanawialem sie ktory soft lepiej bedzie na start wybrac... i wybralem Mudboxa :D

 

Dzięki! Przesiadłem się ze względu na wygodniejsze pędzle. Lepiej mi się rzeźbiło. Dzisiejsze Dynamesh było by chyba najważniejszym powodem dla którego przesiadałbym się na ten program. Fajny jest też Sculptris, polecam! Dawno nie widziałem Mudboxa, tam chyba mocno rozwinęli system do paintingu.

 

 

Mam do was takie pytanie:

 

 

Widziałem ostatnio książkę o anatomii ludzkiego ciała po niemiecku Jeno Barcasay "Anatomie fur Kunstler". Książka ma świetne rysunki ale nie byłem w stanie nic przeczytać, jest po niemiecku. Czy ktoś z was widział jakąś podobną książkę po angielsku?

 

Ja mam książkę Sarah Simblet "Anatomia dla artystów" niestety nie ma ona tak kapitalnych szkiców jak wyżej wymieniona pozycja po niemiecku. Ma za to fajne zdjęcia.

 

anatomia-dla-artystow-sa_959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś mały update. Nie mogę się zdecydować na jakiej wysokości łokcie. Czy powinny być one na wysokości 5 głowy czy nieco wyżej?

 

[ATTACH=CONFIG]85909[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]85910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]85911[/ATTACH]

 

Dla mnie łokieć niżej (ale minimalnie). Przedramię jest za długie co do ramienia przynajmniej dla mnie.

 

Miednice też za szeroka w stosunku do żeber + w miednicy kość udowa za bardzo odstaje.

 

 

Oczywiście te standardy anatomii bierz z przymrużeniem oka, bo zawsze są odstępstwa ;)

 

Bardzo fajne prace. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne modele, zwłaszcza gruby Harry.

 

Koński ogon trochę maczugowaty na dole.

 

W szkielecie masz błąd w żebrach, z przodu kość powinna się kończyć i zamiast niej ruchoma chrząstka (costal cartilage). Twoja postać nie byłaby zdolna do oddychania.

http://hal.bim.msu.edu/cmeonline/ribcage/Biomechanics/Images/respirationfront.gif

Błąd ciągnie za sobą inne błędy, np. mięsień rectus abdominis który wymodelowałeś powinien być przyczepiony właśnie do tej chrząstki, wyżej niż u ciebie i bardziej poziomo (pectoralis major leży nad nim i trochę przysłania, dlatego często na obrazkach górny brzeg wygląda skośnie).

Wiem że detal i że z maja, ale w maju nie widziałam, a na tym poziomie można się czepiać drobnostek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem linki. Posta z grubym harrym gdzieś wcięło, prawdopodobnie jak próbowałem linki z telefonu poprawić to go niechcąco skasowałem. To może WIPy będę wrzucał na swój ftp bo nie chcę ich pokazywać na Artstation.

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby Harry miał pecha, jeszcze nie wiem jak dużego. Opowiem o tym później.

 

Jakieś ładne rendery może innym razem i tutaj korzystając z okazji chciałem zapytać czy ktoś ma Keyshota z bridgem i może coś powiedzieć o tym jak szybko się tam modele przesyłają.

 

harry_WIP_01.jpg

 

Czym malowane? Mari?

Tak ale częściowo, bo w przyśpieszonym trybie uczyłem się jej i strasznie powoli mi to wszystko szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka po lewej dziwnie wgięta poniżej nadgarstka (ale może to złamanie, skoro po prawej zabandażowana, pewna logika w tym jest...)

 

No coś tam może nie leży jeszcze, ale się dociągnie. Dzięki!

 

Harry i jego nowe trampy górskie i dłonie. Pora na resztę ekwipunku a potem będziemy piłować.

 

harry_WIP_02.jpg

 

harry_WIP_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności