Skocz do zawartości

BMW 3 Series 2012


maciek.m

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co Berger inspiruje :) Postanowiłem sprobowac sil przy nowym bmw, wiem ze nie bedzie latwo i nie wiem czy podolam ale probowac zawsze mozna :P Bede wzucal powoli postępy prac :) Komentarze mile widziane:p Narazie mam malutko ale wzucam:)

 

19763953.jpg

 

36814677.jpg

ps. srodek maski bedzie pozniej poprawiony.

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj spokojnie :) thecrev juz chyba bedziesz wszystko wiedzial jak obejzysz ten tutek. Jednak ta metoda ma duza wade, jesli robisz ostre krawedzie i potem domodelujesz kawalek auta to wszystko Ci sie sypie, wyskakuja w roznych niepozadanych miejscach te krawedzie a tam gdzie byly znikaja, i trzeba od nowa je nadawac :/ Ale czasami warto sie pomeczyc i zobaczyc czy jest rowno po nadaniu ostrych krawedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to dopiero szkic aby zlapac ksztalty itd. Dzis probowalem ugrysc przedni zderzak... te znikajace ostre krawedzie mnie wykanczaja... Ale nie o tym teraz chcialem. Wyskakuje mi w kilku miejscach takie cos, i ani to nie jest meshsmooth z crease na iles ustawione, ani nie ma tam podwojnych punktow, nie mam pojecia jak to usunac. Jakies pomysly :)?

 

82558172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hdri w slocie environment i do tego vray dome z ta sama hdrka, jak dla mnie ladniej wyglada, zwieksza efekt cienia i odblaskow :)

Upik przedniego swiatla, jeszcze bede poprawial te elementy swiecace bo narazie tam jest disp i nie wyglada to za fajnie, narazie nie mam pomyslu na to.

 

19491046.jpg

 

29285426.jpg

 

19ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boomagz lakier kiedys dostalem od Sjon'a troche go zmodyfikowałem tylko, w slocie bump jest dodany noise dla faktory lakieru.

@martix69 miło że się podoba. Faktycznie spodobała mi się ta faktóra lakieru i tez pokombinowalem.

Mini upik ponizej, to lekkie wybrzuszenie nad przednia klamka juz poprawilem :)

 

49708655.jpg

 

69655291.jpg

 

22882416.jpg

 

lakier.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku popracuje jeszcze nad tym bumpem, ale przygladalem sie ostatnio na parkingu z bliska nowemu BMW i nie widzialem tej struktury, wiec jeszcze pomysle czy ja wogole robic. Quentin dzieki, powoli robie :) Berger poprawilem to zejscie ostrej lini, sam oceń czy lepiej, klamki tez troche poprawilem bo sie krzywilo pod nimi :P

No dobra dzisiaj czas na następny up :) Dzis wymodelowalem troche tylu, jest jeszcze gorszy niz przod :P Ja nie wiem, ze musialem taki trudny model sobie wziąć:P Jeszcze bede poprawiał niektore miejsca bo lekko sie gnie, a nie ktore pewnie zostaną :P

 

98917106.jpg

 

39434049.jpg

 

87016421.jpg

 

33306536.jpg

 

91344446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie idzie, poziom wykonania i pierwsze rendery pokazują ja wysoko jest umieszczona poprzeczka.

 

Przy okazji, możesz podpowiedzieć jak robiłeś szwy tapicerki w swoim Subaru? Czy model trzeba jakoś specjalnie przygotować do tego czy jak...? od paru dni meczę się z fotelem do merca i powiem szczerze idzie ciężko, używałeś spacing tool czy jakiś displacement?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@illusion co do subaru to na fotelach jest disp ale to do materialu, szwy sa powiedzmy wymodelowane w linku masz siatke fotela i na szybko rozrysowany przekruj szwa z zaznaczonymi liniami jako punkty http://img535.imageshack.us/img535/3497/sufosiatki.jpg

@Napoleon czy'de moglbys pokazac albo powiedziec w ktorym miejscu wypatrzyles fale ?:)

Dzisiaj meczylem sie nad opona, bierznik robilem kilka razy na poczatku mocno odstawal co do moich oczekiwan :) Troche tez posiedzialem nad materialami felgi.

 

97253927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illusion szczeze to nawet nie wiem co to sa za opcje co wymieniles :P poprostu rozlozylem tak siatke zeby byla mniej wiecej tam gdzie szwy, a potem recznie je zrobilem. Zaznaczylem linie potem chamfer chamfer extrude :) Dozucam jeszcze render materialow felgi...robil sie ponad 2h :/ moze to przez mapke disp 4k na oponie albo przez same refleksyjne materialy. Zacisk wstawilem od subaru, nie wiem czy bede nowy modelowal (z lenistwa, i tak nie bedzie go widac:P

 

65188524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MM3D opona tylko napisy dispem, bierznik to model, ktory swoja droga ma od cholery poly....

@plasti chcialem zeby byla tak lakierowana, ale cos jeszcze pomysle, poza tym to sa rendery bez zadnej obrobki, pozniej bedzie troche inaczej wygladac :)

@blood_brother tarcza jest ceramiczna a nie metalowa, ale juz zauwazylem przegladajac zdjecia ze musi byc prawie czarna z lekkimi refleksami, a siateczki ponizej :)

@SereCk a nie wiem :P zmniejszylem to juz.

@Napoleon czy'de a faktycznie niektore z nich poprawie a niektore to nawet nie wiem co wypatrzyles :P

 

No i taka zabawa w renderowanie :)

 

35aw.jpg

 

30661394.jpg

 

49717228.jpg

 

95010747.jpg

 

28158248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model ! Jestem ciekaw końca.

 

jedyna uwaga: patrząc na wlot do silnika jest to M3 :) bo ma 8 czarnych żeberek, zwykła "trójka" ma ich 12 sztuk i są one od frontu chrom a po bokach są czarne i mają inny kształt niż te z M-ki, nie są "kanciate" tylko bardziej płynne.

Zderak też masz od M3 czyli będzie sportowa :)

 

pozdrawiam P.

Edytowane przez siter90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti jak to na renderze:) ale raczej bedzie inaczej. siter90 ja tez jestem ciekawy konca :P A nie rozumiem co chciales przekazac tym "jedyna uwaga: pa...." to chyba nie uwaga tylko spostrzezenie :P Sa 3 wersje tego bmw, ja robie ta: http://img.netcarshow.com/BMW-3-Series_2012_1600x1200_wallpaper_0a.jpg ale nie ma na niej zadnego oznaczenia ze to M.

 

Edit. siter90 a nie wiem czy to synonimy nie znam sie :P Taki maly tescik zapalonych swiatelek, troche dziwnie wylada bo nie ma jednego kola z tylu, i zla perspektywa, ale narazie nie chodzi o to :P

 

56835458.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plasti bede jeszcze walczyl z ujeciem na zewnatrz.

 

@Napoleon czy'de fakt klosz mi sie przesunal zle po skopiowaniu i nie ma srodka nadkola, pozniej bedzie wszystko na bum cyk cyk:P poprawiam pomalu tez te blędy co wytknales :)

A na dzis taki upik, lusterko, szyby boczne wraz z "oramowaniem", antena na dachu, klosze swiatel(nie wiem czy bede je poprawial i tak beda przezroczyste:)) i odblaskow, tlumik , i jakies plastiki pod spodem.

 

46772608.jpg

 

82196603.jpg

 

26487876.jpg

 

36429887.jpg

 

Edit. Ale trzeba sie nameczyc zeby zrobic edita posta.... nawet jak sie usunie zdjecia i na nowo zaladuje to i tak odpalaja sie jako zdjecia i nie da sie pisac... No nic udalo sie i daje mini upa napisu na tylnej klapie :)

 

28240028.jpg

 

 

Edit :) Dodałem tylnie światla, wsumie zaczalem modelowac je wczoraj w nocy, ciezko bylo bo nie widac za wiele przez te chromy...

 

72501805.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności