Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling 47 : Zastawa Stołowa


Smoku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Make My Day - odpowiedź na pytanie 1 będzie pewnie niesatysfakcjonująca - zależy jakiego programu używasz. A co do pytania nr 2 to jeśli nie chcesz zostać poddany ostrazcyzmowi społecznemu na forum to lepiej nie pytaj, bo nikt z powyzszych (no, moze poza Maczo199) nie zastosował się do "nowego" regulaminu i prócz normalnych zrzutów z viewportu (zwykłych screenów) uczestnicy pododawali normalne rendery. Jak widzisz spotkało się z milczącą aprobatą, choć zapewne jakbym ja zwrócił na ten stan rzeczy uwagę to by mnie chceli zlinczować, ze znów mi się coś nie podoba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę moje wypociny. Zajęło mi to 79 minut w przybliżeniu. Nie jestem pewien czy mogę dodać jedno światło w moim screenie z viewportu. Jeśli nie, to zaraz je usunę i wrzucę zwyczajny screen :).

 

 

render1-15.jpg

siatka-1.jpg

 

Wiem, że powalające to to nie jest, ale muszę przyznać, że taki Speed Modeling uczy całkiem wielu rzeczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja zrobiłem czajniczek Kazimierza Malewicza. Chciałem zrobić też filiżanki jego projektu ale nie zmieściłem się czasie. Nawet nie wykończyłem tego czajnika. Tak czy siak, pierwszy speedmodeling mam za sobą. Może się komuś spodoba?

 

czajnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również spróbowałem coś wymodelować do tego tematu. No jako tako wygląda. Spieszyłem się bardzo ale i tak zajęło mi to aż 90 minut łącznie z ustawianiem zastawy na stole.

 

FilipoO: ładnie Tobie wyszedł ten obrus. Jak ci wyszły tak ładne falbanki? Dlatego że stół jest okrągły czy jest jakiś fajny sposób na to? Ja sobie spróbowałem rzucić na prostokątny stół i nie jestem zadowolony z tego co wyszło.

 

 

zastawastolowaadambczko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności