Strona 1 z 221 1234561151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2204

Wątek: Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2012!

Moderator
    Awatar NV
    Podziękowania

Domyślnie Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2012!

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez chveti
    Witam, Jako , że ostatnio w speed modelingu pojawiało się coraz więcej prac nie wymagających modelingu a opierających się na samym renderze. Wiele z nich jest określane jako 'nie udany render - wrzucam tutaj'. W tym wątku proszę wrzucać wszystkie rendery testowe , testy shaderów a także rendery robione dla zabawy - wszystko po to by nie śmiecić speed modellingu. Najlepiej , dla porządku żeby wrzucić małe info: -Jaki renderer -Czas renderingu -Rodzaj rendera (test materiału , test renderera...) Pozdrawiam.
    Rendery testowe 2006 - 2009 - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=31885 Rendery testowe 2010 - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=69638 Rendery testowe 2011 - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=73635
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Lucek ; 07-01-12 o 17:41

Member
    Awatar mookie
    Podziękowania

Domyślnie

Pierwszy test shaderów Cyclesa, render trwał może z 10 sekund.

Member
    Awatar lukasjogabonito
    Podziękowania

Domyślnie

Dobrze wyszło....

Ode mnie test przewodu do lampy:

Boski miszcz
    Awatar Lucek
    Podziękowania

Domyślnie

lukasjogabonito:Kocham takie kolory. A przewodu nie widać bo wyjechał za DOF;)
    mookie: Ten cycles ma takie bajery jak dofy i w ogóle kamera fizyczna czy to postpro?
    Ostatnio edytowane przez Lucek ; 06-01-12 o 22:42
    Mini folio "Sztuka bez dobrego rzemiosła jest tylko kaprysem twórcy. Nie dyskutuję o kaprysach."

Member
    Awatar lukasjogabonito
    Podziękowania

Domyślnie

ha no naturalnie dof-a dołożyłem potem;) A o cyclesie też się chętnie dowiem więcej...

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar FF
    Podziękowania

Domyślnie

trochę to wygląda jak test materiału drewna a nie kabla;) czekalem z dobre kilkanaście sekund az mi sie załaduje az sie zorientowałem ze to juz koniec

Boski miszcz
    Awatar Lucek
    Podziękowania

Domyślnie

Dobra, kolejna moja zabawa z tym modelem. Nie wiem dlaczego nie zauważyłem poodwracanych napisów na aparacie i nie zwiększyłem samplingów no ale trudno. Komentarze mile widziane.
    Mini folio "Sztuka bez dobrego rzemiosła jest tylko kaprysem twórcy. Nie dyskutuję o kaprysach."

Member
    Awatar gregory
    Podziękowania

Domyślnie

Hejka, kolejny render testowy, już powoli nie mogę patrzeć na tą scenkę :/ co jeszcze można poprawić oprócz niebieskiej podłogi:p...

Member
    Awatar mookie
    Podziękowania

Domyślnie

Cycles póki co nie posiada za dużo opcji związanych z postprodukcją, wkrótce mają dojść dopiero render passy, więc to, co pokazałem, to czysty render. DOF wynika z ustawień kamery fizycznej. Co najważniejsze to fakt, że jest to już teraz (przy odpowiednich ustawieniach, niektóre lampy generują więcej szumu, niż pozostałe) diabelnie szybki silnik, a że konstrukcja shaderów oparta jest na nodach, daje nam on całkowitą swobodę w generowaniu/mieszaniu shaderów. Szczerze mówiąc to na początku podchodziłem do niego z pewną taką nieśmiałością, w końcu to wczesna faza rozwoju, ale naprawdę już teraz może on doskonale nadawać się do określonych rozwiązań komercyjnych.
    Ostatnio edytowane przez mookie ; 07-01-12 o 08:28

Member

Podziękowania

Domyślnie

Łukasz, yashicę wymodelowałeś na podstawie kupionej czy refek z neta? :)

Nad studiem niestety trzeba solidnie popracować, mdłe i jasne , lekko chłodniawe światło oraz mdłe i nieco cieplejsze z białego to nie wszystko...pomyśl o ustawieniu świateł w nieco inny sposób zrób coś z tym ponieważ odbicia na obiektywie straszą! w sumie im lepiej zaaranżujesz oświetlenie bazując się na rzeczywistych zasadach pracy światła tym lepsze rezultaty będziesz w stanie uzyskać. Sampling zostaw na koniec, jak wszystko będzie gites i nie do zarzucenia no bo po co męczyć render długi czas :)

Osobiście proponuję czarne tło, z którego wyłania się Yashica. Albo białe. Coś takiego przyjemnego, nie szaroburomdłego ;) Bo takie zabawy ze światłem silnie kojarzą mi się z próbami zmian kolorystyki oświetlenia wśród niektórych początkujących. Oświetlenie jest raczej sraczkowatożółte/niebieskie niż chłodne/ciepłe :) Widziałeś może rendery Sony NEX 7 w studio autorstwa RA?? Bardzo faaaaajna propozycja. No, w sumie nie było tam wielkich zmian barwowych oświetlenia. Spróbuj podobnie, a może i lepiej ;)
    Ostatnio edytowane przez Camel ; 07-01-12 o 12:59

Strona 1 z 221 1234561151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów