Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

mega czad... Dobra qrde zabrac mu aparat!

 

Edit: Ode mnie odgrzewany kotlet CBR...

 

Rerender w Mental Ray w Mayce 2013. 4 tekstury podpiete do jednego materialu po diffuse. Od podstawa. Importons plus irradiance.

 

cbr.png

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamyl91,le_chu,Sebazx6r,Igi,gnacik,No]2: Dzięki.

 

Model - Zwykły plane z bardziej zagęszczoną siatką "przejechany" Paint deformation.

Oświetlenie - Vray Dome z bardo prostym HDR + Target direct imitujący słonce.

Materiał - VrayFastSSS2 z odpowiednio dobranymi parametrami pod scene, za slot overall_color_texture posłużyła tekstura w rozdzielczości 3000x2000 dodatkowo wyostrzona aby uzyskać więcej detalu... a za mapę displacement posłużyła rozmyta,monochromatyczna 16 bitowa wersja mapy ze slotu overall_color_texture.

*Gamma 2.2

Render zapisany do 32 bitowego .exr

Postprodukcja w 32 bitach w AE - Looks

 

05

00800000.jpg

06

00900000.jpg

07 - Tym razem lód...

01000000.jpg

 

Chyba utworzę nowy wątek w WIP gdzie będę wrzucał tego typu testy... nie będę wam tu śmiecił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rly: dobre! :D

Pawelkos: drzewka siane adv painterem, scena ma obecnie około 4mln poly, zajmuje zaledwie 5GB RAM podczas liczenia. Z racji tego, że kamera docelowo ma wlecieć w jedną z uliczek, gdzie będzie już dużo większy detal, musiałem to dobrze optymalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem :)... a;e ,musialem zrobic cos innego niz przesuwanie wertexow. Splotche widze :) ale nie chcialo mi sie czekac. Chyba jednak nowszy bentley jest ladniejszy no i tego troche schrzanilem ale trudno. Chcialbym się zamknąć w 4-5 dniach na calosc exteriora. Dodalem update. Domodoelowane przednie swiatla.

 

edytuje :):

Ladna wizka. Kuja mnie w oczy te czarne bobki w wersalce.

 

 

 

58824470.png

 

Pomyslalem ze pokazestdio. 2 swiatla i kilk geometrii z surfaceshaderem podkreconym w out color han hs v>1.studior.png

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam byle co przed snem:P szklane krzeslo w bardziej graficznym przedstawieniu.

od postawienia boxa w maxie do ostatniego ruchu "postprodukcji" w photoshopie jakies 15 minut minelo:)

pierwsze zdjecie to prosto z maxa dwa kolejne to po PSie.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/594/krzeslobezpost.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/854/krzeslon.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/707/krzeslo3.jpg/

Edytowane przez superkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m - nie wiem czy to wina oświetlenia od okien, czy tez samego modelu, ale oparcia sprawiają wrażenie kanciatych nieco.

Postpro fajne. Kadr hmm taki sobie. Bardziej dynamiczny by mi się pewnie osobiście podobał.

 

Sroka8888 - spoko śnieg, ale czy to ma zastosowanie na jakiejś większej powierzchni niż 30x30cm ? pokazał byś większy kawałek?

Kostka faktycznie słaba. Powierzchnia po której się chodzi generalnie jest gładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na viscorbel pojawił się tutek o obrączkach więc postanowiłem trochę poćwiczyć, proste testy z niskimi ustawieniami.

 

 

 

 

 

i43hph.jpg

 

 

11bjeo8.jpg

 

 

14l4r3c.jpg

 

 

29bjcp3.jpg

 

 

51bag.jpg

 

 

15qb3gy.jpg

 

 

2we9ogy.jpg

 

 

148f0rd.jpg

 

 

30db0k1.jpg

Edytowane przez turas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności