Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 27891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 161

Wątek: Teczka 3D - Araiel

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Może podobną ale w ikonach zaznacz jakoś (moze 1szy slajd w tle czy cos), ze jest to seria. To doda wartosc Twojemu modelowi, bo klient wie, ze moze pozniej dokupic kolejne z tej samej serii, co obniża koszta. A przy sprzedawaniu kolekcji ustaw nizsze ceny jednostkowe np. 150usd za kolekcje 5ciu wazyw.

BTW. znajomy jakis czas temu wyslal fotkę młodych ziemniaków w Szwecji - 100pln za kilogram. Cenę ogranicza tylko Twoja głowa ;)
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

150 usd?! Dziś na gumroad widziałem paczkę 6 food'ów ;) za 2 baksy...

Przy okazji Araiel, może uznasz to za ciekawe https://80.lv/articles/free-photogrammetry-rock-pack/

To u niego jest własnie ta paczka. Jest też tutorial jak on podchodzi do fotogrametrii, za free./

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

za 2 baksy
    Sprzedaza zajmuje sie od blisko 20 lat. Uwierz mi, łatwiej sprzedać jednego ogóka za 150usd niż 75 ogórkow za 2 dolary. Klient na 2 dolary, to tylko szum informacyjny. Koleś pewnie jeszcze o tym nie wie.

Idealnie pokazał to rynek appek, gdzie kazdy, kto nie miał pojęcia o sprzedazy na początku oferował IAP (in app purchase) za 99 centów. Statystyki pokazały, ze startując od ceny 5.99 łątwiej sprzedac cokolwiek, bo ludzie łasi na 99 centów zwyczajnie nie wyjmą karty, by coś kupić, a jak juz wyjmą to szukają lepszego dealu. Jeżeli w materiałach sprzedażowych pokazesz, ze jestes lepszym typem dealu - ludzie kupią. 150usd, jezeli masz budzet na jakość, to drobne na poziomie 2usd, wiec te ceny sa porownywalne. Od strony twórcy jednak jest roznica i moze zainwestowac w kazdy deal wiecej czasu i uwagi. 2dolarowe deale to tylko kłopot i szybko klienci czują to na własnej skórze.

Zawsze będą ludzie, którzy oferują rzeczy drogie i tanie - nawet porównywalnej jakości. Towar to tylko część transakcji ale tego trzeba się nauczyć, bo początkujący mózg określa wartość transakcji kwotą do zapłaty. Czas jest skonczonym zasobem wiec lepiej odsiac plankton generujący szum jak najszybciej.

Z trzeciej strony, jakie bedziesz miał zycie, sprzedajac ogóry za 2dolary? Ile z tego wydasz na egzystencje, ile zainwestujesz w dalsza edukacje, sprzet, szkolenia (np. sprzedazy)? Oczywiscie mozna, ale gdzie znajdziesz 10 tysięcy klientów rocznie na ogórki za 2 dolary?
    Podziękowania michalo, Araiel, McGavish, Pawelkos podziękował

Member

Podziękowania

Domyślnie

Masz rację, ale..

Ale skupowanie takich tanich modelików w dobrej jakości i zbieranie sobie bazy, może też później zaowocować - dobra opcja kiedy masz w pracy więcej czasu niż roboty (posucha heh) to możesz wychaczać okazje, które ktoś tam poda dalej - artstation, twitter - warto obserwować.
    Sam zapisuje sporo rzeczy, które poniekąd leżą potem na dysku lub gdzieś tam w ulubionych i czekają na swój czas.

Jak jest deadline, zlecenie poważne, to zgadzam się - parę minut na turbosqiud lub podobnym miejscu i kilka godzin do przodu.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Masz racje, ale ktos, kto sobie skrupulatnie zbiera nie jest klientem na ktorego nalezy poswiecac czas i uwage.
    Zwyczajnie tez nie da sie zebrac wszystkiego. Kiedys poprosiłem asystentke by mi zrobila kolekcje darmowych tekstur. Chyba nigdy tego nie uzylem, jak mialem zlecenie wolałem dac to (model i tekstury) komus do wykonania i zająć sie reszta. Zbieractwo jest spoko ale jak jest posucha lepiej zajac sie szkoleniami ze sprzedazy i obslugi klienta - rozwiaza wiecej problemow niz darmowe modele.

Jedna rzecz co do ceny. Prowadząc firme ludzie beda Ciebie rozczarowywać codziennie i zawodzic co drugi dzien. Jak znajdziesz kogos, kto sie nie madrzy i pomaga Tobie robic Twoje biznesy byscie oboje mieli wiecej, mozesz uznac siebie za szczesciarza. Nie masz wtedy problemu, by placic mu 10x tyle co innym, bo masz z czego.
    Ostatnio edytowane przez olaf ; 01-09-17 o 10:17

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Widzę, że wywiązała się ciekawa dyskusja :) Dzisiaj niestety bez graficznych nowości, ale żeby nie było, że się obijałem, to na swoje usprawiedliwienie mam, że dużo czasu poświęciłem na ogarnięcie wszystkiego pod tą wrzutkę na TS. Praktycznie mam już wszystko zrobione - pozapisywane różne formaty, porobione shadery, zebrane tekstury, do tego dużo renderów według wytycznych serwisu. Pozostaje to tylko wrzucić. Co do ceny to zastanawiam się nad 30$. I nie wiem czy wcześniej nie warto jeszcze te dokumenty uzupełnić, żeby nie pobierali mi tych dodatkowych 30% tylko mniej (odpowiednio dla naszego kraju).

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Widzę, że wywiązała się ciekawa dyskusja
    Bardzo żaluje w sumie, ze nie mam zadnych ksiazek z tego tematu do polecenia, bo uczylem sie bardzo dawno temu i na wlasnej skorze, ale jedna z lepszych jakie mozesz przeczytac, to 'Bogaty ojciec, biedny ojciec' Kyiosaki. Book rewiev na yt wskazuja co innego jako przesłąnie, ale sama ksiazka wprowadza w odpowiedni mindset ze strony na stronę.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Warto czytać takie ksiązki? Daje to coś? Zawsze myślałem o takich 'poradnikach' jako sposób wyciągania forsy od ludzi przez autorów.
    Bo jak się bogacić dając recepty na bogactwo ? Nijak ;)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Jako młody czlowiek przeczytalem mase takich smieci, bo wtedy nie bylo mozliwosci researchu przez internet, by sprawdzic wiarygodnosc autorow. Nadal spora czesc to scam. Ta pozycja to w zasadzie klasyk.

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

olaf, dzięki za polecenie książki - spróbuję kupić i przeczytać.

Zacząłem uploadować modele na TS, CGTrader i Cubebrusha. Trochę się z tym wszystkim schodzi, ale mogę to robić w międzyczasie kiedy coś mi się renderuje, czy tam przerabia tak więc nie jest źle.

Poprawiłem lekko parówkową marchewkę :P - więcej chyba z niej nie wycisnę.

W kolejce są już nowe obfotografowane modele: jabłko, dwie śliwki, bułka (nie wiem czy mi wyjdzie, bo na jednym boku jakieś babole mi się cały czas robią), nowy ogórek i nowa marchewka, cukinia (ta też nie wiem czy wyjdzie, bo za bardzo się błyszczy - musiałbym kupić do niej spray matujący). Usprawniłem trochę workflow. Bardziej matowe rzeczy robię przy użyciu softboxów w tym moim studio, te błyszczące na zacienionym tarasie bez lamp, gdzie mogę zniwelować refleksy - tutaj jeszcze walczę, żeby całkiem wyeliminować odbicia światła.

Uprawnienia umieszczania postów