Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 14 z 17 PierwszyPierwszy ... 491011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 161

Wątek: Teczka 3D - Araiel

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Wrzucam zaczątek wrót do tego konceptu z Władcy Pierścieni. Oczywiście nie robię wszystkiego 1:1. Zmieniam pewne rzeczy, dodaję, usuwam. Zobaczymy na koniec co z tego wyjdzie.

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Nowa wrzutka z nowościami. Ogólnie robię dużo rzeczy na raz:
    - te wrota do Władcy (poniżej update),
    - skanuję dalej obiekty (poniżej wrzucam 6 rożnych paneli oraz moduł drewna na ścianę),
    - wizkę mojego domu (chciałbym mieć coś do portfolio, żeby może jakieś zlecenia z wizek zdobyć - skany z dzisiejszego postu będą w niej właśnie wykorzystane. Jakieś rendery z początkowych etapów jak się uda to wrzucę jutro),
    - projekt graficzno-fotograficzny (ale z tego nie wiem czy coś wyjdzie, bo robię go w większym gronie osób i jakoś kiepsko współpraca się układa. Tak wiec bardzo możliwe, że przekształcę go w czysto graficzne przedsięwzięcie).

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Tak jak obiecałem wczoraj - wrzucam początek prac nad wizką. Na razie robię tylko te pomieszczenia co są na renderach. Potem dojdzie jeszcze łazienka + parter domu. W pokojach wykorzystane są zeskanowane panele z postu powyżej.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wrota zapowiadają się ciekawie- co rzuciło mi się w oczy:

-ta pozioma belka na środku między okrągłymi metalowymi elementami zdecydowanie za słaba/ za cienka, myślę że lepiej by wyglądała tej samej grubości co boczne pionowe i łączona takim samym klinem
    -materiał drewna trochę nijaki/ blady, spróbował bym podziałać z vray dirt tex żeby przy krawędziach wyszły dodatkowe detale, może coś z odbiciami/ kontrastem, żeby całość wyglądała bardziej żywo, 'mięsiście'
    -coś innego zamiast białej płaszczyzny za drewnem- we wrotach do Władcy raczej nie pasuje szary laminat/ karton gips ;), może jakaś blacha/ skóra, coś z lore

wnętrza:
    -w tych początkowych nie podobają mi się połączenia kolorów/ materiałów- niebieska ściana z podłogą, te cegiełki już całkiem na nie
    -najlepiej wyglądają 2 ujęcia na dole, co bym zmienił to cokoliki/ listwy przypodłogowe na białe/ w kolorze ściany
    -mozesz jakiś widok za oknem na plejnie wrzucic żeby hdr nie pokazywać

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za obszerny komentarz. Poniżej odpowiedzi na konkretne kwestie ;)
    Cytat Zamieszczone przez mitic Zobacz posta
    -ta pozioma belka na środku między okrągłymi metalowymi elementami zdecydowanie za słaba/ za cienka, myślę że lepiej by wyglądała tej samej grubości co boczne pionowe i łączona takim samym klinem
    Na koncepcie ciężko było wyczaić wielkość tej belki, ale wydawało mi się, że ona taka mniejsza właśnie jest i służy przede wszystkim do zawieszenia tych końskich czaszek/elementów pancerza.

-materiał drewna trochę nijaki/ blady, spróbował bym podziałać z vray dirt tex żeby przy krawędziach wyszły dodatkowe detale, może coś z odbiciami/ kontrastem, żeby całość wyglądała bardziej żywo, 'mięsiście'
    Cała praca idzie pod fotomanipulacje. W sumie i tak za dużo rzeczy robię w 3d, dlatego materiały traktuję jako bazę pod późniejszy malunek/photobashing. Łatwiej i szybciej jest takie rzeczy dodać w Photoshopie niż bawić się w 3d. A przy końcowej pracy nikt nie będzie zwracał uwagę w czym dany element był do końca robiony :) Ale spróbuję przez oświetlenie wydobyć lepiej ten materiał. Może zrobię też jakieś drobne korekty kolorystyczne.

-coś innego zamiast białej płaszczyzny za drewnem- we wrotach do Władcy raczej nie pasuje szary laminat/ karton gips ;), może jakaś blacha/ skóra, coś z lore
    Białej płaszczyzny oczywiście nie będzie. Będą tam deski + środek wypełniony wyżej wspomnianymi czaszkami/pancerzem.

-w tych początkowych nie podobają mi się połączenia kolorów/ materiałów- niebieska ściana z podłogą, te cegiełki już całkiem na nie
    Producent drewnianych paneli ściennych nie robi innych kolorów. Miał być taki bardziej przypominający podłogę, ale niestety wycofano z produkcji i został tylko taki. Na żywo takie połączenie wygląda spoko. Na renderach mam za blady niebieski. Zmienię to później. Ogólnie na żywo w pokoju brata ładnie się to komponuje moim zdaniem. Z kolorami jeszcze będę walczył na sam koniec.

-najlepiej wyglądają 2 ujęcia na dole, co bym zmienił to cokoliki/ listwy przypodłogowe na białe/ w kolorze ściany
    Takie są listwy w zestawach z tymi panelami. Więc na białe zmieniać nie będę. Tutaj musi zostać tak jak jest.

-mozesz jakiś widok za oknem na plejnie wrzucic żeby hdr nie pokazywać
    Widok oczywiście będzie inny. Na razie jest to co się pojawia z hdrki, bo na razie jest za wcześnie, żeby tym się bawić. Tym zajmę się na samym końcu (czyli dopiero za jakiś czas, bo jeszcze ogrom pracy przede mną).

Dzisiaj postaram się wrzucić aktualizację wrót już w konkretnym ujęciu pod sesję zdjęciową.

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Postęp prac nad wrotami wraz z docelowym kadrem + wklejoną na szybko postacią z sesji zdjęciowej. Miecz to też obiekt 3d. Jutro chciałbym dokończyć te boki, zrobić metalowe obicia na dole wrót i zacząć może te końskie "czaszki". Poza tym może ruszę dalej z wizualizacją domu (tutaj w planach na początek mam do wykonania: drzwi, okna i schody).

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

I dalej jedziemy z wrotami z Władcy. Jeszcze tylko jeden element drewniany i zabieram się za najtrudniejszą rzecz - czyli te końskie czaszki. Nie wiem czy mi się uda je zrobić, ale coś tam spróbuję wykonać. Najwyżej jak się nie uda, to potem będę kombinować co tam można innego wrzucić, żeby nie było pusto :P

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Mimo tego, że się nie odzywałem, to ostatnio dość sporo rzeczy robiłem. Postaram się sukcesywnie wszystko umieścić tutaj w temacie. Na start dalsza część sceny z Władcy (taki szybki podglądowy render) - dodane drewniane boki, metalowe zawiasy wyżej i zrobiłem w Maxie bazę pod sculpt tych czaszek.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Idziesz do przodu! Masz link do czaszki na sketchfabie, może się przyda.
    https://sketchfab.com/models/6ae4cee...101b8247cee880

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

michalo, dzięki. Na pewno sobie na to zerknę. Tak jak wspominałem - nie wiem jeszcze, czy to pójdzie w kierunku typowej czaszki, czy też może pancerza dla wierzchowca, ale każda pomoc/refka jak najbardziej jest mile widziana :)

A tutaj coś nowego. Dwa ujęcia kamerki, którą miałem okazję zrobić w ramach testów dla naszego forumowego kolegi Tomka z Dabarti. Więcej ujęć wrzucę w najbliższych dniach.

Uprawnienia umieszczania postów