Skocz do zawartości

Teczka 3D - Araiel


Araiel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu tworzyć oddzielnych tematów na wszystko, tak więc zakładam teczkę 3d, do której mam nadzieję, uda mi się dość często wrzucać nowe rzeczy - choć prawdę powiedziawszy z tym mogą być trochę problemy :P

 

Dzisiaj wykonany miecz świetlny (powiedzmy, że w 90% wzorowany na modelu Obi Wana):

lightsaber_obiwan.jpg

 

I dwa troszeczkę starsze modele (Nikkor 35mm/1.8 oraz zegar):

Nikkor_35_1.8.jpg

 

zegar_01.jpg

Edytowane przez Araiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielKusak, drugą wersję też mam zamiar zrobić :) W ogóle ostatnio strasznie mnie naszło na Gwiezdne Wojny i jak mi starczy cierpliwości to chciałbym wykonać większość broni, pojazdów i trochę lokacji z tego uniwersum. Na postacie też mam chęć, ale to musiałbym trochę skilla podciągnąć, bo na chwilę obecną to raczej mało wykonalne dla mnie jest.

 

Co do softu, to 3d Studio Max + Vray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielKusak, nie wiem czy będę się zabierał w chwili obecnej za jakąś większą pracę - chyba jeszcze poziom motywacji nie załadował mi się do odpowiedniej wartości, hehe.

 

Drugi z mieczy Mace'a Windu:

lightsaber_windu_02b.jpg

 

Ilustracje do kolekcjonerskiej gry karcianej "Orindell":

 

stalowy_miecz.jpg

 

visarie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moje pierwsze wypociny wykonane w ZBrushu (znaczy projekt jest jeszcze w trakcie tworzenia). Ogólnie to praca robiona jest na podstawie video tutka http://eat3d.com/zbrush35_intro, ale w trakcie i tak model wyszedł mi trochę inny, więc robię go po swojemu, a z filmu biorę pod uwagę narzędzia, które używa autor. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie znośny chociaż w niewielkim stopniu :P

 

01_zb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nowe:

 

1. Enviro (czyli taki test rzeźbienia skał w ZBrushu). Renderowane w 3ds Maxie i potem post pro w Photoshopie.

exterior_03.jpg

 

2. Interior (przy pomocy modeli z viscorbel.com)

interior_05.jpg

Edytowane przez Araiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofa w studio wyglada fajnie za to w pomieszczeniu juz nie bardzo. Ostatni render fajny poza obiciem na fotelach :) faj jakis bum normalke czy cos :). z fotografia bym cos pokombinowal.. i Zwoje na oziomej czesci ramki moze obrocic o 90 stopni?

 

Fajne prace :) rysunki 3d :) git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r, no tak ta rama jest do poprawy. Jakoś umknęło mi to mapowanie... Z fotelami też można by się dłużej pobawić, ale jeszcze nie mam wprawy w tego typu meblach. Musiałbym dłużej nad nimi posiedzieć. I oczywiście dzięki za komentarz :)

 

I takie coś nowego, do większego projektu w klimatach orientalnych:

3d_09.jpg

Edytowane przez Araiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, postaram się od tej pory wrzucać też siatki wszystkich obiektów, a jak znajdę więcej wolnego, to zamieszczę też do tych obiektów, które wcześniej wykonałem.

 

Jeśli chodzi o oświetlenie domu, to jest to po prostu Vray Sun + Sky. Potem w ps'ie tylko podmieniłem niebo. Drzewka to modele 3d - choć w sumie jak teraz na tą pracę patrzę to szybciej i prościej byłoby chyba je wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ścianka do wcześniej wspomnianego projektu orientalnego oraz bonusowe siatki (ścianki oraz szafki - przy tym pierwszym niestety nie wiem gdzie zapodział mi się obiekt wewnętrznych "ornamentów" bez turbo smootha, a w tym pliku miałem tylko taki po przekonwertowaniu modyfikatorów do editable poly).

 

scianka_01.jpg

 

scianka_wire.jpg

 

szafka_wire.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną z wnętrzem daję sobie spokój. Ewentualne poprawki dojdą potem, gdy będę to łączyć z modelem robota. Znaczy ogólnie najlepiej by było jakby udało mi się zrobić R2D2, C-3PO oraz księżniczkę - ale jest to wariant najbardziej optymistyczny. A znając życie skończy się pewnie na samym R2D2 ;p

 

c9xe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur's Gate? :)

Tak, Baldur's Gate :) Ogólnie jeśli wszystko dobrze pójdzie, to chciałbym, żeby to logo było tylko zaczątkiem większego projektu wzorowanego na drugiej części BG. A jak wyjdzie to się zobaczy, ale mam nadzieję, że motywacja do dalszej pracy nie zniknie, a wręcz przeciwnie, będzie jej co raz więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt skończony - nasiedziałem się nad nim sporą ilość godzin, ale myślę, że się opłaciło :) Przy okazji nauczyłem się paru nowych rzeczy, o których wcześniej nie miałem zielonego pojęcia.

 

Ogólnie od początku roku regularnie siedzę nad nauką 3d (dużo tutków przerobiłem), na którą poświęciłem już 200 godzin. Tak więc dodatkowo się cieszę, że wyrobiłem w sobie jakiś nawyk regularnych ćwiczeń :)

 

Tutaj ostatnia praca:

 

render_bglogo_1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Low poly zrobione - znaczy to takie low poly właśnie pod stilla. W Zbrushu wszystkie subtoole miały 40mln poly. W maxie model pod render miał już 1,8mln. Normal mapy robiłem w Xnormal. Potem bazę pod teksturę w dDo i dodatkowo ręcznie podmalowywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wip'a dwóch scen pod fotomanipulacje. Obie posłużą jako baza pod późniejszy overpainting/photobash. Scena z pianinem jest praktycznie skończona w 3d - tutaj nie będę już nic ruszać. Zaś co do pokóju w klimacie sci-fi, to praktycznie jestem jeszcze na samym początku prac. Dojdzie bardzo dużo różnorakich elementów, tak aby panował tam lekki bałagan.

 

b9305f1892437.5513fe1820b2f.jpg

 

f2a96d1892459.5513ffb12905c.jpg

 

Ps. Sorry za mały rozmiar renderów i ich niską jakość, ale to po prostu takie podglądowe grafiki, żebym się rozeznał czy wszystko jest w miarę ok. Do większych rozdzielczości rendery będę robił później - czyli pewnie przed samą sesją z modelką (której foty też posłużą jako baza pod postać, która się pojawi na ilustracjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do tematu tej scenki pod fotomanipulację. Zacząłem robić praktycznie wszystko od nowa. To co mam na chwilę obecną wrzucam poniżej. Mam nadzieję, że kolejne modele będą pojawiały się szybko i regularnie :)

 

pianino_podest.jpg

 

kamienie_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zaktualizować teczkę. Część rzeczy wrzucałem gdzieś na forum w skończonych pracach, ale chyba jednak lepiej jak będzie to zebrane w jednym wątku.

 

#1 Skończony projekt fotograficzno-graficzny z poprzednich postów (to z kamieniami, pianinem itd.).

Sesja zdjęciowa, modele3d, postprodukcja to moja robota. Pozowała: Dorota Alicja Kuna (https://www.instagram.com/ashimonster/)

kadr_02_9001.jpg

 

kadr_03_13001.jpg

 

kadr_01b_13001.jpg

 

#2 Kolejny projekt fotograficzno-graficzny w klimatach Gwiezdnych Wojen. Tak jak poprzednio odpowiadałem za sesję zdjęciową, modele 3d i całą postprodukcję. Pozowała Cristina Romanyk. Wizaż - Anna Parol. Enviro (korytarz statku) wrzucałem już chyba wcześniej w tym temacie.

sw01.jpg

 

sw03.jpg

 

sw02.jpg

 

sw05.jpg

 

sw06.jpg

 

#3 Dodatkowo praca wykonana przy okazji sesji z Dorotą. Takie sci-fi :P Żołnierze wzięci ze stocków.

android_post_9001.jpg

 

#4 Model broszy inspirowanej grupą Podpalaczy mostów z Malazańskiej Księgi Poległych Stevena Eriksona.

brooch.jpg

 

#5 Izometryczna mapa do fanowskiej modyfikacji Baldur's Gate.

AR53PB_fixed.jpg

 

To tyle na razie. Kolejne rzeczy (z nowego projektu związanego z fotografią) i moje próby fotogrametrii wrzucę później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności