Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 38910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 152

Wątek: Teczka 3D - Araiel

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    W międzyczasie, chyba wspominałem, uczę się Vraya na podstawie kursu od Granta Warwicka (linka nie daję, bo pewnie i tak każdy zna ;p). Skończyłem dopiero drugą lekcję, ale w ramach pracy domowej zaczynam robić własne shadery metali i plastiku. Na początek różne warianty srebra (staram się wyczaić co najlepiej działa - zarówno pod względem wyglądu, jak i czasu renderu). Teraz tak na szybko co oznaczają podpisy:

- Fallof - to mapka fallof wrzucona do slotu refletcion. Tam na podstawie danych z refrectiveindex tworzę własną krzywą,
    - Ward i GGX, to tryb wybranej opcji BRDF,
    - Fresnel - zamiast mapki fallof przy reflection użyłem darmowego ComplexFresnel, gdzie jako dane używam info ze wspomnianego refractiveindex,
    - Complex Shader to kombinacja wrześniejszych rzeczy tylko przy użyciu BlendMaterial i mieszaniu zależnie od kąta oglądania materiału.

Oprócz kursu Vraya i tych skanów 3d rozpocząłem też tworzenie modeli do sesji zdjęciowej z Władcy. Nagrywam to co robię, więc może uda mi się złożyć jakiś making-of. Poza tym staram się reanimować bloga, gdzie na początku chciałem, żeby traktował on wyłącznie o artbookach, które zbieram, ale będą tam lądowały również i inne rzeczy - jak właśnie te sprawozdania z projektów, tutoriale i takie tam moje luźne przemyślenia. Aha, oczywiście wrzucam też modele do sprzedaży, ale jak już wspominałem, trochę się z tym schodzi. Chciałbym też dalej pociągnąć temat broni game artowych, czy tam w ogóle broni (niekoniecznie pod silniki gier i low poly), bo mnie to kręci i mam sporo literatury na temat historii uzbrojenia. Poza tym przydałoby się znaleźć czas na parę innych rzeczy, ale po tej dłuższej chorobie chyba to trochę za dużo na chwilę obecną. Ale jakby nie było, coś tam będę dalej tworzyć ;)

Member
    Awatar Nathanielxd
    Podziękowania

Domyślnie

GGX da Ci najbardziej realistyczne rezultaty, o Wardzie to chyba można zapomnieć. Pamiętam te drugą lekcję z Mastering Vray - przewertowałęm ją kilka razy, wtedy jeszcze trzeba było blendować materiały, żeby uzyskać 'efekt' jak ggx. Fajnie, że to potem wprowadzili w standardzie :) Mam wrażenie, że w workflowie Warwicka też trochę się pozmieniało, jeśli masz dostęp do Mastering Lighting, to np. w lekcji 5 Part 1 pokazuje jak tworzy przybrudzoną metalową powierzchnie (naprawdę całkiem realistyczne), może Cię zainteresuję skoro teraz lecisz z metalami.

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Nathanielxd, jak miał ostatnio promocję to wykupiłem tylko Mastering Vray. Z Mastering Lightning to mam tylko jakiś dodatkowy webinar - zerknę, może akurat będzie tam jakiś metalowy obiekt i podpatrzę jego obecny workflow. Zresztą Grant co jakiś czas prowadzi na twitchu różne streamy, więc może trafię na jakiś związany z shaderami :)
    Aha, jeszcze co do tego Mastering Vray - to niektóre lekcje są zaktualizowane pod "nowy" silnik Vraya, a niektóre są prowadzone na mało aktualnych wersjach. Tak więc ogólnie staram się połączyć to info od niego + dane z manuala Vraya + dorzucam swoją własną inwencję twórczą :D

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Takie pierdółki (mają robić za nity, ćwieki i tym podobne rzeczy) do tych wrót z Władcy Pierścieni. Zaczynam od najmniejszych elementów, żeby się nie zrazić ogromem pracy, który jest przede mną :P Przy tworzeniu materiałów starałem się wykorzystać info z kursu od Granta.

Moje portfolio | Mój blog - Wizualnie Idealnie
    Teczka 3D | Teczka 2D | Teczka Game Art
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

I kolejny skan - tym razem jabłuszko (3k poly)

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

I kolejny model - bułka. Co najdziwniejsze zrobiłem zdjęcia dwóm, różnym bułkom i finalnie wyszła mi ta, o której myślałem, że nic z niej nie będzie. Pierwsza to ta z tego wpisu - obsypana mąką. Druga była pokryta sezamem i myślałem, że dzięki temu Photoscan będzie mógł łatwo dopasować do siebie wszystkie fotki. Wyszło tak, że na 120 zdjęć program umieścił w przestrzeni trójwymiarowej jakieś 40-50. Potem próbowałem ręcznie dodawać markery, ale zwiększyło to wykrywalność jedynie do 70 zdjęć. Więc z dwóch bułek została mi jedna. Łącznie 6k poly. Do ogólnego workflowu dorzuciłem trochę więcej czyszczenia skanu w Zbrushu (które już zresztą testowałem na wcześniejszym jabłku). Do tego teraz również ręcznie uzupełniam clone toolem w Painterze tekstury na kanale diffuse. Wydaje mi się, że dzięki temu jestem w stanie pozbyć się większości przebarwień z nierównomiernego rozłożenia światła na zdjęciach, a również poprawić nieprawidłowe, rozmazane wypalenie tekstury przez Photoscan.

Member
    Awatar Jedaith
    Podziękowania

Domyślnie

Nie znam się na skanach, ale ostatnio rzuciło mi się w oczy, może akurat Ci się przyda :)
    Do tego teraz również ręcznie uzupełniam clone toolem w Painterze tekstury na kanale diffuse
    https://forum.unity3d.com/threads/de...g-tool.482133/
    Szukam pracy - freelance
    Gameartowa teczka
    Podziękowania Araiel, Pawelkos podziękował

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Jedaith, dzięki za linka - na dniach będę robił nowe skany, tak więc zainteresuję się tym pluginem do Unity. Mam tylko nadzieję, że jego obsługa będzie prosta i nie będzie do tego wymagana jakaś większa wiedza z obsługi silnika.

Poniżej zaś wrzucam skan drugiej marchewki i render kolejnych małych elementów pod wrota z Edoras.

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

I nowy ogóreczek :) 4k poly. Zrobiony z 80 fotek. Zostały mi jeszcze 3 obiekty do przerobienia - cukinia i dwie śliwki. Z tym, że co do cukinii, to nie wiem czy mi ona wyjdzie. Trochę za bardzo się od niej odbijało światło podczas robienia zdjęć, a wtedy jeszcze nie miałem sprayu matującego, który odebrałem dopiero wczoraj - mam nadzieję, że ułatwi mi on skanowanie kolejnych obiektów :)

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

I kolejne skany - dwie śliwki. Każda po 4k poly. Na dniach może uda mi się wrzucić coś innego niż te kuchenno-żywnościowe rzeczy :P

Uprawnienia umieszczania postów