Skocz do zawartości

Długi czas renderowania


Gość biern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem i w odpowiednim miejscu pisze. Mam problem z renderingiem, mianowicie trwa baardzo długo, czy moglibyście mi doradzić co mógłbym zmienić w sprzęcie, aby nie było takich problemów?

Posiadam:

NVIDIA Quadro FX 1800 768MB

Intel Core i5 CPU 750 @2.67GHz 2.66GHz

RAM 4GB DDR3 Kingstone 2048MB PC3-10700 (667MHz).

Pracuję na 3DS max 2012, Win 7 64bit.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bardzo długo znaczy 48h, w między czasie pracowałem też na kompie, nie wielkie pracy w AutoCADzie. Renderowałem wnętrze holu hotelowego: schody, antresola itp w rozdzielczości 1500x1125, dużo szczegółów, światła, cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik to mental ray Renderer, a ustawienia takie jak w załączonym jpg

 

Spróbuj w tą stronę:

 

Density - 0,1-0,3

(W górę dopiero po uzyskaniu gładkiego obrazka, jeśli potrzeba)

Rays per FG point - 100

Interpolate - 60-150

(zacznij od mniejszych wartości i idź w górę dopóki nie znikną artefakty, im wyższe ustawienie tym gładszy obrazek)

Noise filtering - none

 

Wszystkie materiały Arch&Design z włączonym wewnętrznym Ambient Occlusion (żeby przywrócić małe detale).

Ten render nie powinien zająć dłużej niż godzinę. Stawiam na 5 - 15 min. Jeżeli masz glossy reflections ustawione z jakimś innym materiałem niż Arch&Design to to może trwać wieki.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc:D

kombinuje z tymi ustawieniami i zmienia się na lepsze.

-materiały zmienione na arch & design i plus włączony Ambient Occlusion - wygląda to lepiej

-ustawienia przy render setup/ indirect illumination zmienione wg ustawień jw, efekt widoczny i szybciej

-Renderer/Sampling Quality - ustawione mam na minimum 1/4 i maximum 64

Mam jeszcze pytanie dotyczące ustawienia światła mianowicie,

jeśli ustawiam w podglądzie renderu na światło dzienne we wnętrzu i zmieniam Exposure Value

to światło z zewnątrz jest bardzo mocne, przebija przez okna i wtedy we wnętrzu jest jasność odpowiednia,

ale jak można zmniejszyć światło z zewątrz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc:D

kombinuje z tymi ustawieniami i zmienia się na lepsze.

-materiały zmienione na arch & design i plus włączony Ambient Occlusion - wygląda to lepiej

-ustawienia przy render setup/ indirect illumination zmienione wg ustawień jw, efekt widoczny i szybciej

-Renderer/Sampling Quality - ustawione mam na minimum 1/4 i maximum 64

Mam jeszcze pytanie dotyczące ustawienia światła mianowicie,

jeśli ustawiam w podglądzie renderu na światło dzienne we wnętrzu i zmieniam Exposure Value

to światło z zewnątrz jest bardzo mocne, przebija przez okna i wtedy we wnętrzu jest jasność odpowiednia,

ale jak można zmniejszyć światło z zewątrz

pozdrawiam

 

Na Twoim miejscu dla wygody zobiłbym tak: wyłączył Photographic Exposure, zachowując jedynie korekcję gammy 2.2 dla obrazka (w maksie chyba wystarczy ustawić w Gamma and LUT settings), wstawił w okna Portal lighty jeśli jeszcze ich nie masz (albo nie, jeśli chcesz mieć szybszy ale nieco mniej realistyczny render bez miękkich cieni) i zmniejszył intensywność słońca tak, żeby zrekompensować brak Photographic Exposure.

W ten sposób masz tylko jedną niewiadomą - intensywność świateł, zamiast walczyć z 50 suwakami.

 

Albo, jeśli nie chcesz tego robić, pobaw się w Photo Exposure suwakiem który nie wiem jak się nazywa w maksie, odpowiadającym wypaleniom (allowed overexposure czy coś takiego). Jak zjedziesz w dół najjaśniejsze części obrazka zrobią się ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności