Skocz do zawartości

Wizualizacja z archicada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Posługuję się archicadem w miarę dobrze, tzn. potrafię w 3d zrobić wszystko co sobie wymyślę i dotychczas renderowałem lightworksem w archicadzie, ale nie jest to zbyt efektowne, więc chciałbym wypróbować jakiś inny render, co możecie polecić???? Z własnych poszukiwań znalazłem artlantisa ale nie umiem się tym za chiny ludowe posługiwać, a tutoriali jest mało :/ drugą dość dobrą opcją jest 3ds max, wiem jak wyeksportować model z archicada do 3ds maxa, ale nie mogę ogarnąć materiałów ani renderu, czy ktoś mógłby mi pomóc w czy renderować i nakierować na jakieś fajnie wytłumaczone tutoriale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Artlantisa nie używałem od jakiś 10 lat tak więc mimo iż z ciekawości staram się śledzić co się z tym softem dzieje to do końca nie jestem na bieżąco. Dobra wiadomość jest taka że jest kilka opcji, zła że wszystkie są bardziej skomplikowane od artlantisa. Z moich osobistych doświadczeń mogę wymienić dwa programy: Maxwellrender i c4d. Maxwellem można się posługiwać na dwa sposoby: 1- w pełni się integruje z archicadem wprowadzając do menu render swoje palety z ustawieniami (po prostu po wybraniu Maxwella jako renderer w archicadzie dochodzą jego ustawienia), trzeba pamiętać że maxwell posługuje się swoimi materiałami, z tego co pamiętam chyba jest opcja konwersji materiałów archicad do maxwella ale lepiej zrobić to samodzielnie. 2- sposób to export z archicada do maxwell studio i tam ustawienie świateł, materiałów, parametrów otoczenia, kamery etc. Drugi soft Cinema 4d (c4d) to pakiet podobny do maxa, wszystko co zrobisz w maxie zrobisz i w c4d (w zależności od pakietu), jednakże w przeciwieństwie do maxa c4d została tak zaprojektowana aby jak najlepiej współpracować z archicadem: są opcje bezpośredniego exportu i importu tzn. możesz zrobić model w archiczdzie wysłać go do c4d, zmodyfikować go lub uzupełnić a następnie wysłać go z powrotem do archicada.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że maxwell to renderer tak jak artlantis, a c4d to pełny soft do 3d, oczywiście do c4d też jest wtyczka która powoduje że ten program pracuje z maxwellem. Jeśli do modelowania wystarcza Ci archicad to oczywistym wyborem wydaje się maxwell, ale to jest silnik typu unibiased ze wszystkimi tego konsekwencjami, jest "fizyczny" co powoduje że ustawienie jego parametrów jest teoretycznie proste ale potrzebuje olbrzymiej mocy obliczeniowej. W praktyce można go przyspieszyć ale trzeba mieć w tym sporo doświadczenia, głównie chodzi o optymalizację materiałów i siatek "świateł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi głównie o rendering samej elewacji + ewentualne otoczenie, ale to otoczenie w minimalnym stopniu ponieważ koncepcja którą założyłem przewiduje roślinność, ludzi, i inne elementy otoczenia, które przerabiam w photoshopie, a takie inne pytanie jak przekonwertorować plik z archicada do maxwella ponieważ pluginu nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności