Skocz do zawartości

Złote Krople - nowe informacje


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pamiętacie film "Złote Krople"? Na nowej stronie udostępnione zostały nowe kadry z filmu i nowe informacje na temat jego produkcji. Pisząc o tym filmie mam wrażenie, że coraz mniej osób go kojarzy! Więc kilka słów tytułem przypomnienia.

 

Sam film pamięta jeszcze rok 2000 w którym to powstał pomysł, scenariusz, pierwsze próby jego tworzenia przez wrocławską firmę Virtual Magic. Prace były jednak wielokrotnie wstrzymywane. Film nie miał szczęścia i prace ciągle były wstrzymywane. Tak było do roku 2009 w którym pojawiła się jednak szansa jego dokończenia. Nie muszę chyba pisać, że przez 10 lat technologia zmieniła się dość znacznie i wiele rzeczy, które powstały wcześniej trzeba było poddać liftingowi lub zrobić od nowa.

 

Dla osób, które nie słyszałem o filmie: "Złote Krople" to animowana baśń wykonana oryginalną techniką połączenia klasycznej animacji rysunkowej i bajecznie kolorowej, trójwymiarowej scenografii.

 

Film będzie połączeniem animacji klasycznej z animacją 3D. Z tego co się dowiedziałem, powstają tak jakby dwa filmy. Najpierw powstaje trójwymiarowy animatic, następnie animacja rysunkowa 2d, która na końcu jest łączona z animowaną scenografią 3d.

 

Znając całą historię, zdaje sobie sprawę, że na pewno słysząc tytuł wiele osób podejdzie do informacji o filmie sceptycznie. Wszystko wskazuje jednak, że tym razem się uda i prace są już na zaawansowanym etapie.

 

Ja trzymam za niego kciuki! Mam spory sentyment do tego tytułu, rok 2000 to moment w którym Max3d.pl raczkowało. W zasadzie to okres w którym poznawałem ten świat 3d i ludzi.

 

_zk01.jpg

 

_zk02.jpg

 

_zk03.jpg

 

_zk04.jpg

 

_zk05.jpg

 

_zk06.jpg

 

_zk07.jpg

 

_zk08.jpg

 

_zk09.jpg

 

_zk10.jpg

 

_plakat_big.jpg

 

Oficjalna strona filmu: www.zlotekrople.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niektóre sceny ładnie się łączą, inne wyglądają źle. O ile obrazek z jaskinią ładny to np. scena z wózkiem w mieście razi po oczach. Nie podoba mi się ten styl w pewnych ujęciach jednym słowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - Szacun za wytrwalosc i konsekwencje.

Ekipa - Szacun za piekne scenografie.

 

Nie wiem czy to kwestia lat ile uplynelo, ale wydaje mi sie, ze piewotne postacie prezentowaly sie w formie 2D znacznie lepiej niz obecnie. Dokladnie mowiac ich charakter i skomponowanie z kadrem 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dołączam się do gratulacji Traitora, wypas że to kończycie!

Screeny wyglądają bardzo przyjemnie, czekam na jakiś trailer, żeby zobaczyć to w ruchu...

A tak przy okazji pozdrowienie dla ziomków z Virtuala, muszę do Was kiedyś wpaść... poleżeć na trawce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre sceny ładnie się łączą, inne wyglądają źle.

oj tam oj tam fanom pissingu na pewno nie będzie to przeszkadzało.

 

Wyglada o niebo lepiej niż np. Kopernik więc trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kumam czemu te postacie 2D są połączone ze scenografią 3D. Strasznie się to gryzie. W tym ostatnim teledysku Luca było świetnie połączone 2D i 3D. Tutaj to nie pasuje. Ten kadr z wozem w mieście to już totalnie nietrafiony. Jakby to 3D było jakoś stylizowane, ale jest bardzo w fotoreal ukierunkowane. Samo w sobie wygląda spoko. Może trochę nazbyt jak z gry komputerowej, ale jest OK. Postacie 2D są trochę bez wyrazu. Brak jakiejś fajnej, oryginalne kreski. Trio z Beleville to to nie jest. Ale najgorzej to wygląda właśnie przez to zestawienie niepasujących do siebie dwóch stylów. Widać, że sporo pracy w to zostało włożone, więc pewnie się ktoś obrazi, ale... leży to pod względem koncepcyjnym i dyrekcji artystycznej. Na tym ostatnim screenie to jest plakat filmu? Pewnie też na okładkę DVD to pójdzie? Wygląda to jak jakieś kreskówki z TESCO z kosza za 5 zł. Najlepsze, że te postacie na dole plakatu są nawet nawet, ale te większe (zapewne główni bohaterowie) wyglądają bardzo przeciętnie. Filmu nie skreślam, bo grafika to nie wszystko. Może fabuła jest ciekawa. Trzymam kciuki za skończenie tego filmu i życzę powodzenia przy kolejnych produkcjach. Widać, że jakiś potencjał w ekipie jest, ale do światowych standardów trochę jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złote Krople - film, który można nazwać legendą pod względem czasu realizacji, pamiętam artykuł zamieszczony jeszcze w 3D Magazynie.

Nie wiem jak wy, ale ja odnoszę wrażenie, że w tym kraju są dziwne ciśnienia na pełnometrażowe filmy animowane 3D, a przede wszystkim główne ciśnienie - KTO TAKI FILM WYKONA PIERWSZY. Panowie realizatorzy, stylistyka, koncept i to połączenie postaci 2D z 3D enviro - straszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekonuje mnie to konkretne połączenie 2d i 3d. tła są zbyt realistyczne. Moim zdaniem tekstury powinny być bardziej malarskie niż z życia wzięte, a shading uproszczony do węższej palety barw. Koledzy od 3d wymiatają, ale rysownicy srednio dają radę, projekty postaci przypominają te z polskich wieczorynek lat 90-tych. Żyjemy niestety (albo stety) w takich czasach, gdy od wyglądu zależy sukces kinowy - dobrze jednak, że coś się dzieje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam, ze taki epolaczenie 3de z 2de troche ssie. glownie za sprawa 3de... chodzi o to ze 3de za mocno probuje oddac fotoreal, zamiast pozostac cartoonowym i sie spasowac z postaciami. szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos tak mi sie skojazylo

 

bronies_610.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=tcCetcbp5oM

 

 

ja sie zastanawiam ze przez tyle lat ktos kto tym zarzadza nie doszedl do wniosku ze to wyglada poprostu zle, i w 2000 roku to bylo brzydkie, i teraz to jest poprostu brzydkie,

no i ten tytul.. kiepsko sie kojazy (:

 

ja wiem ze target tych filmow nie jest zbyt wymagajacy, ale na litosc boska czy polskie produkcje musza takie byc? to + dzielo xantusa ma obrazowac poziom polskiej sztuki?

Edytowane przez uncle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Adka ten tytul od razu budzi nostalgie i wspomnienia. Duzo lat minelo od kiedy ta produkcja wystartowala. Tytul nieodmiennie mnie bawi i nijak nie kojarzy sie z kinem dla dzieci , ale wytrwalosc moze budzic tylko podziw.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postacie przypominają mi najbardziej creepiaste mordki z polskim reklam jogurtów, płatków itp..ogólnie całość na nie, to połączenie dolizanego 3d z bohaterami..wtf? mozna było to jakoś lepiej wypośrodkować, poszukać jakiś stylizacji a tak to złoooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przy tych kadrach uważam, że postaci wymagają liftingu, a w sumie przekonceptowania. Dzieci muszą się jednak z czymś utożsamiać. Ja życzę sukcesu i wspaniałych recenzji, u mnie też trochę wspomnieniowo bo przez wasz Star Wars samemu się dowiedziałem, że się da i można w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za taka mieszanką - realistyczne tła + rysunkowe postaci, tutaj tez tak średnio to wygląda, ale póki co to tylko screeny, może w ruchu będzie lepiej;) Powodzenia w każdym bądź razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że jest tu sporo wartościowych uwag, ale większość waszych opinii dotyczy konceptu. Natomiast biorąc pod uwagę, że produkcja jest już bardzo daleko posunięta, producent nie może tego zmienić. Najważniejsze by iść za ciosem skończyć to co się zaczęło i robić kolejne projekty. Nie można wiecznie się cofać i poprawiać fundamentów, a jak widać po tym obrazku z 2001 r. zmienił się i koncept postaci i plastyka obrazu. Myślę, że nasze rodzime produkcje nie dorównują zachodnim głównie dlatego, że robi się ich mało, a przecież to trening czyni mistrza. Oczywiście wszystko sprowadza się do pieniędzy. Tyle, że to błędne koło, inwestorzy niechętnie przeznaczają pieniądze na produkcje filmów bo boją się, że nie będzie to superprodukcja, a znowu twórcy nie mają możliwości rozwoju swoich umiejętności czy to od strony organizacyjnej czy tej artystycznej. No bo na czym się uczyć,na reklamówkach ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wygląda to za dobrze. Postacie rysunkowe nie trzymają nawet poziomu disneyowskich produkcji sprzed wielu lat.

Tła w 3d są spoko zrobione, pasowały by do jakiegoś shreka czy tangled ale łączenie ich ze słabymi rysunkowymi postaciami to jak dla mnie niewypał.

Gdyby zrobić postacie w 3d i to takie fajne(bo te wyglądają jak z opakowania tanich płatków śniadaniowych)to od strony wizualnych było by już dobrze. Nie wiem jak z fabułą nie chciało mi się czytać.

Btw plakat tragedia.

 

Nie chcę się wyżywać na twórcach bo włożyli w to na pewno kawał czasu ale jak to wyjdzie w takiej formie to prawdopodobnie będzie niewypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tła 3D wyszły świetnie... ale jak juz dodać te postacie w 2D to całość traci i to sporo. Może jakoś obroni się to w ruchu? No nic poczekamy zobaczymy.

 

Życzę powodzenia bo film powstaje już chyba parę dobrych lat :)

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że jak zwykle większość specjalistów zrobiła by wszystko lepiej:) ale jakoś mało podobnych rodzimych produkcji pojawia się u nas. Wiadomo krytykować jest znacznie łatwiej niż samemu coś stworzyć. Ja osobiście życzę im jak najlepiej i chętnie wybiorę się do kina obejrzeć finalny efekt. Krytyków serdecznie pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowiasty, najlepiej jest słodzić i udawać że wszystko jest super, nie? Nikt tu nie przedstawia swojego zdania na temat bajki po to aby dowalić twórcom tylko żeby zwrócić ich uwagę na pewne aspekty które nie wszystkim mogą się spodobać. Pewnie już za późno na większość z tych poprawek ale to nie znaczy że trzeba to przemilczeć i pisać o filmie w samych superlatywach.

To by było też nie fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgadzam się że krytyka zwłaszcza konstruktywna jest bardzo potrzebna, ale większość krytycznych komentarzy dotyczy połączenia techniki 2d+3d. Jeśli twórcy zdecydowali się na takie połączenie to już ich sprawa. Widocznie mieli jakieś powody. Ktoś pisze, że postaci przypominają mordki z polskich reklam. No kurcze a gdzie my niby jesteśmy w USA? :) Gdyby budżety polskich produkcji były takie jak zachodnich pewnie było by dużo lepiej, ale jest jak jest i trzeba się cieszyć z tego że ktoś jednak próbuje coś w naszych realiach stworzyć, a jak widać nie jest to takie łatwe skoro bajka powstaje już tak długo. Niech powstanie ta i poczekajmy na kolejne lepsze produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ale co ja mam odpuścić? Piszę tylko że biorąc pod uwagę poziom naszych rodzimych produkcji to Złote Krople są ok. Pokażcie mi lepszy lub chociaż podobny pełny metraż z naszego podwórka i zamilknę na zawsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowiasty no soczysty bullshiet tłoczysz nam tutaj :) Ludzie którzy biorą się za takie projekty poprostu często nie kumają czegos takiego jak preprodukcja a jakości potem szukają w detalu...efekt masz w obrazkach na górze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieścić się w budżecie z takim projektem? skąd środki na finasnowanie tego przez tyle lat. to jest dopiero sztuka.

 

a tak poza tym, to autorzy nie mają tego co kiedyś zaprezentowli Klicek i spółka przy jakimś shorcie. Nie mają odwagi skasować projektu, który 10 lat temu zabrnął w ślepy zaułek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoozoo odwagą nazywasz skasowanie projektu?? Ja odwagą nazwałbym raczej skończenie go i zmierzenie się z wszech obecną krytyką. Idąc twoim tokiem myślenie nie powinno powstać 70%-80% filmów w naszym kraju. Czas pokaże czy film się obroni. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie śmiesznym jest argument że jak Polskę to i tak dobrze.

Skoro dało się narysować słabe postacie to równie dobrze dało by się zaprojektować dobre. Czasu było sporo, nie ma co zganiać winy na kraj bo tutaj też żyje dużo utalentowanych artystów. Trzeba tylko zadbać o odpowiednią jakość i umieć podejmować trafne decyzje. Ja np nie przepuściłbym takich konceptów postaci bo w życiu trochę filmów animowanych widziałem i wiem co wygląda fajnie a co dziadowsko. Sorry. Może w ruchu to jakoś lepiej wypadnie ale na plakacie wieje słabizną. Szkoda, bo tła wydaje mi się że tła 3d dają radę i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowiasty

"większość krytycznych komentarzy dotyczy połączenia techniki 2d+3d. Jeśli twórcy zdecydowali się na takie połączenie to już ich sprawa."

 

To chyba nie tak. Skoro ileś osób widzi w tym zgrzyt to znaczy że coś w tym nie siedzi. Nie sama technika. 3d z 2d łączone już było z powodzeniem nie raz. Tarzan czy Wyspa skarbów pokazują że się da. Tak, wiem, nie ten budżet etc. Wiadomo, ale zgrzyt jest spory. Może więc taniej, prościej i lepiej było by zrobić tła klasycznie?

 

"animowana baśń wykonana oryginalną techniką połączenia klasycznej animacji rysunkowej i bajecznie kolorowej, trójwymiarowej scenografii."

 

Gdzie tu jest oryginalność jak teraz niemal każdy film animowany 2d korzysta mniej lub bardziej z 3d?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłon dla ekipy z Virtual Magic. Dobrą robotę tam odwalacie.

Wielkie podziękowania za uchylenie rąbka informacji o nadchodzącej produkcji.

 

Kadry są bardzo śliczne, produkcja zapowiada się bardzo fajnie.

Robicie coś bardzo ciekawego, myślę że to jest pierwsza taka realizacja w Polsce, która łączy technikę 3D i 2D w produkcji fimowej, pełnometrażowej. Bardzo kreatywne połączenie dwóch technik plastycznych do przekazu wizualnego. Podoba mi się.

 

Nie mogę się doczekać, kiedy film ujrzy światło dzienne, z przyjemnością udam się na seans filmowy do kina.

 

Do tych negatywnych i wrogo nastawionych *zazdrosnych:

Drodzy państwo nie wszystko ma wyglądać tak jak SHREK, EPOKA LODOWCOWA czy ToyStory. Nie tylko na świecie i w Warszawie robi się duże projekty filmowe :)... Nie znacie się!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglebowsky może źle to ująłem :) Chodziło mi o to że przy tak długim czasie poświęconym na produkcję i przy takiej wytrwałości mogło by powstać coś lepszego gdyby ktoś odpowiednio tym pokierował. Niektóre koncepcje po prostu nie powinny przejść jeśli film ma powalczyć o szersze grono odbiorców. Pewne standardy jakościowe w kwestii wizualnej muszą być zachowane jeśli film ma być atrakcyjny dla widza.

 

Hammer nie ma to jak zdrowy obiektywizm nie? ;)Zamiast wmawiać sobie że film jest mega świetny zrób coś żeby rzeczywiście taki był albo uderz się w pierś z honorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co niektórzy z Was mieli dojścia do realnych danych sprzedażowych szybko okazałoby się, że jakość, harmonia plastyczna,itd. są rzeczami dalece nieważnymi przy dystrybucji komercyjnych projektów (z wykluczeniem tych hollywodzkich kinówek).

 

Propozycja rezygnacji z teł 3d na rzecz tańszych i bardziej spójnych 2d wydaje mi się nietrafiona, bo...takich właśnie produkcji powstaje całe mnóstwo, a jeśli nawet ten zgrzyt wizualny jest to nie udawajmy, że ta produkcja się nie wyróżnia. Wyróżnia się i to bardzo, mimo że wspomnianych połączeń 2d i 3d było tak wiele. Może i nie jest to idealnie harmonijne dzieło, ale jest i próby złagodzenia z dużym prawdopodobieństwem skończyłyby się kompletnym zatraceniem unikalności.

 

Skasowanie projektu to rada typowa dla słabej psychiki. Nie sądzę aby Daniel taką miał...

 

Tomala: zapewne podjąłbyś dużo trafniejsze decyzje dotyczące jakości, zwykle jednak wszyscy wiedzą lepiej, ale akurat nie dysponują pieniędzmi. Wiedzący "gorzej" magicznie robią ich więcej i więcej mimo, że to "nie może zadziałać". Film to nie tylko obrazek, obrazek jest bezwartościowy. Każdy ma ich mnóstwo w swojej własnej głowie.

Filmy hollywodzkie też nie uzyskują swojej wartości dzięki obrazkom, ale w dużej mierze dzięki tej kumulacji rzeczy bardzo drogich, bardzo wyjątkowych, prawdziwych i ekstremalnych, niedostępnych dla zwykłych ludzi. I nawet jeśli czasem przy niższym budżecie to tylko emocje są topowe, to jednak dojście do nich napewno nie odbywa się na poziomie wygenerowania "ładnych" obrazków.

 

Nie chce tu sugerować, że na myśl o Złotych Kroplach mam pudding w majtkach, ale jeśli zarzucamy tak często politykom, że rządząc krajem tracą kontakt z rzeczywistością nie róbmy jako graficy tego samego...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

"jakość, harmonia plastyczna,itd. są rzeczami dalece nieważnymi przy dystrybucji komercyjnych projektów"

 

Nie tak do końca. Jakość/wygląd pewne przełożenie na sprzedaż mają. Nie bezpośrednie, to prawda. Mnóstwo jest ślicznych klap a podróbki dineyów z supermarketów całkiem nieźle zarabiają. Wygląd i jakość niczego nie gwarantują ale na pewno zwiększają znacznie szanse. Wrażenie że mamy do czynienia z tańszą kopią pewne ścieżki dystrybucji zamyka.

 

"Propozycja rezygnacji z teł 3d na rzecz tańszych i bardziej spójnych 2d wydaje mi się nietrafiona, bo...takich właśnie produkcji powstaje całe mnóstwo, a jeśli nawet ten zgrzyt wizualny jest to nie udawajmy, że ta produkcja się nie wyróżnia"

 

Secret Of Kells się też jakoś wyróżnia. Piszesz jak by droga 3d+2d była jedynym sposobem na wyróżnik. To nie tak że inne podejście do plastyki oznaczało by złagodzenie i utratę unikalności, to już zalezy od tego w czyich rekach ta plastyka jest.

Złote się wyróżniają, tylko na jakim tle? Powodzenia twórcom oczywiście, naprawdę podziwiam samozaparcie, rozumiem też że nie od razu Kraków zbudowano. Jeśli Złote okażą się sukcesem to zwiększa to szanse powstanie innego krajowego filmu animowanego.

Oczywiście że film to nie tylko obrazek, na razie nie ma możliwości oceny czegokolwiek innego. To czy Złote krople są niesamowitą przygodą się dopiero okaże, na razie nie ma jak oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w sumie jak już zrobili cały environment w 3D to bohaterów też mogli."

 

W czasie kiedy Złote powstawały to postacie 3d były by bardzo, bardzo złym pomysłem. Nawet dziś były by spore szanse na to że efekty nie były by lepsze niż to co na aktualnych screenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności