Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne - Crosair H100


lexii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A dzisiaj słyszałem opinię, że chłodzenia wodne kosztują minimum 1k a ten zestawik to zaledwie 410zł, z drugiej strony nie jest to dużo a mimo wszystko większość z Was chłodzi procesor powietrzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To slyszales trafna opinie bo faktycznie chlodzenia WC nie kupisz za 400zl. to co sprzedaja pokroju H70 i H100 to tylko taki bajer dla kogos kto chce cieszyc sie tym ze ma kompa chlodzonego ciecza. niestety w tym przedziale cenowym chlodzenie AC dzieki technologi heatpipe wciaz potrafi byc tak samo wydajne a nawet wydajniejsze i kosztowac o polowe mniej albo i lepiej.

H70 to porazka producenta byla dlatego szybk owydali H100. ten pierwszy strasznie glosno chodzi jak na WC ktore to powinno byc nieslyszalen. Wydajnosc hmm, w pierwsze jfazie rozgrzewania jest ok, jednak po pewnym czasie jak juz woda nabierze temperatury to nie odbiegaja praktycznie od chlodzenia na AC.

Ja obecnie uzywam Scytche Grand Kama i chwale sobie bo na 2600k wyciagam dopiero przy 5.4Ghz ok 79 stopni. Wiele tu zalezy od samego napiecia.

Przy nominalnych wartosciach 65 stopni to maks jaki wyciagam bo procek daje sie swietnie undervoltowac wiec temperatury sa niziutkie nawet przy maksymalnym obciazeniu.

Jesli chcesz myslec o WC to naprawde musisz zainwestowac z 1k zł w wydajna pompe i co najwazniejsze w duza chlodnice bo takie malutkie badziewia sa na poziomie chlodzenia AC.

 

Dodac trzeba ze naprawa ukladu WC jest 10 razy drozsza niz AC a jednoczesnie jest wyzsza awaryjnosc (wiecej elementów mechanicznych, woda, naturalna degradacja elementów ktora jest wyższa w takim środowisku).

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w chacie h50 i h70 choc w kompie "glownym" przerzucilem sie na prawdziwe wodne, koszt wody tak jak koledzy pisza, okolo 1k. Ale jest duzo wydajniej i ciszej. Co do H100 czy tam Hxx, H50 byl wydajniejszy od mugena 2 o 10stopni wiec uwazam ze warto biorac pod uwage wydajnosc. Faktem jest ze trzeba dolozyc do dwoch cichych wentylatorow bo te corsarzowe sa glosne strasznie.

 

Z innej beczki... 400 to juz kosztuje? zastanowilbym sie czy to kupowac bo z wentylami to wyjdzie ok 500 a to juz sporo...

 

@vizpeople: lol

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

dokładnie, wydaj 700zl na procek i 1000zl na chłodzenie... zamiast kupić procesor za 1700zl... ot polska logika.

A najlepiej zainstaluj sobie śmigło od helikoptera na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phenoma to schlodzisz wszystkim, na i7 mugen wymiekal o min. 10 stopni w stosunku do H50 czyli pierwszej wersji z malutka chlodniczka... jezeli masz phenoma czy buldozera (choc nie mam pojecia ile to ciepla wydziela) to faktycznie nie ma wiekszego sensu kupowac Hxxx, ale nie piszcie prosze ze mugen jest wydajniejszy, bo z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos kolego pomieszales chyba. Trudniej jest schlodzic buldozera niz i7. procek z serii I7 ogolnie sa dosc chlodne, i pracuja na nizszym vcore niz buldozer czy phenom 2.

 

Piszesz ze mugen wymiekal w stosunku do H50 co jest niemozliwe o ile masz sprawnego mugena (sprawne i szczelne heatpipy) i dobrze zalozonego. H50 to byla porazka z ktorej odrazu sie wycofali i wprowadzili H70 ktory i tak byl cienki. Dopier oH100 ma jakikolwiek sens o ile pominiemy kwestie finansowa.

Zobacz link ktory wyzej podalem, Nie spotkalem jeszcze opinii ze chlodzenie WC z serii Hxxx a zwlaszcza H50 w ktorym notorycznie psula sie pompka (kiepska konstrukcja wirnika. Zmienili dopiero w H70) jest lepszy od mugena. Nawet ze jest lepszy niz jakikolwiek inny zestaw AC,

 

Sam uzywam Scytche Grand Kama i nie ma roznicy pomiedzy H70 a tym coolerem AC. Jako dowod niech swiadczy ze na tym AC krece mojego I7 do 5.6Ghz nawet a na normalnie pracuje na 5.0Ghz i nie osiagam niebotycznych temperatur mimo ze procek zuzywa blisko 105W energii.

 

Przeczytaj recenzje z linka ktory podalem. Zauwaz w testach przy jakiej predkosci obrotowej pracuje wiatrak w mugenie i w H100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności