Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting #138 – Steampunk


Rekomendowane odpowiedzi

Temat do bardzo luźnej interpretacji. Wszystko co wiąże się z parą wodną i światem nią napędzanym.

Postacie, budynki, pojazdy, roboty - co komu przyjdzie do głowy. Ważne, żeby dało się wychwycić od razu ten specyficzny klimat steampunk'u

 

 

 

Regulamin:

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 16.03.2012 23:59

SONDA: 17-19.03.2012

[ATTACH=CONFIG]85051[/ATTACH]

Edytowane przez GrzegorzPrzybys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość PietrasPete

Jak był temat "infekcja" to bardzo chciałem zrobić jakieś zombiaczki, no ale zanim się obejrzałem to było po terminie. Ale nic straconego. 25pqxbt.png Zwykła iskra na wysypisku parowych maszyn rozpoczęła zagładę ludzkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karola-j - bardzo plastycznie.. pociągnij to dalej... może zrób z tej fajki takiego robota-ważkę.. co sam przylatuje jak chcesz zajarać :) no chyba że to instrument jakiś.....

sucharek - ma baba kopa....

BPartoo - Facet wygląda jak wiktoriańska wersja ghostbustersa....

RaVirr - ładnie kolorek gra, choć nie czaję co te roboty robią...

Grześ - fajny temat... i gratuluję wygrania poprzedniego tsp. Świetna praca.... w końcu idziesz w te klimaty. Od dawna Ci mówiłem że to jest to!

 

Ja póki co dobiłem do 50 min.. jak coś to może jeszcze dziobnę to i owo :)

BTW mam nadzieję Panowie, że mój maz nie okaże się równie proroczy jak powieści Julka Verne :)

 

"Czy macie dość pary, Panowie?"

24dlgyg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakkaS, jedną z moich wad jest fakt, że najczęściej bardzo powoli rysuję, stąd chęć udziału w tych bitwach, aby wreszcie nauczyć się pracować szybciej. Na tę pseudofajkę wykorzystałam już całe 1,5h, aczkolwiek spodobał mi się zasugerowany przez ciebie trop i jak czas pozwoli, wykonam drugą wersję.

Przy okazji - twój pomysł wywołał u mnie niekontrolowane nerwowe uniesienie kącików ust i okazanie światu zębów.

hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ho - witam wszystkich !!

Jestem tu nowy wiec pytam - o co chodzi ze jest tylko 1,5h

tzn nie chodzi mi o odpowiedz typu - masz 90 min na zrobienie czegos :)

tylko nie rozumiem jak jest to spawdzane ? na uczciwosc ?

wiem ze to moze glupie pytanie - ale nie znam tu wszyskich zasad i wole sie upewnic zanim zrobie cos zle :)

> narazie i tak sie chyba wstrzymam.

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zabawa. Nie ma tu nagród. To ma Ci posłużyć jako ćwiczenie albo test swoich umiejętności. Jeśli przekroczysz czas o 15 min nikt nie bedzie miał do ciebie żadnych pretensji. Jeśli będzie widać ze dłubałeś to pół dnia to szybko da się to wychwycić.

Więc maluj i nie przejmuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to moj 1st upload na max3d wiec sorry jak cos pomieszam :)

Mialem nie brac udzialu ale jakos tak sie nudzilem ... przyznaje ze spedzilem okolo 2h w sumie bo pierwsze 30min freestylowalem

z pomyslem az w koncu zdecydowalem sie na to - nie wiem skad mi sie to wzielo ale troche przypomina mi Gigera :)

to tyle ode mnie > pozdro dla wszystkich

'Steam Slug'

steamslug1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sucharek, karola-j - dzięki dziewczyny, bałem się że właśnie panie będą się na mnie boczyć. I miło że się dzięki mnie uśmiechnęłyście. Tylko inna sprawa czy był to uśmiech spowodowany rysunkiem czy też faktem że Panom pary nie starcza :D

 

karola-j - wiesz, tempo pracy myślę że jest inne kiedy się bawisz z formą, kiedy szukasz a inne jak masz pomysł w głowie i działasz. Ja na przykład babeczkę podpatrzyłem z refki a roboty to tylko parę czarnych plam plus wlany niebieski kolor w zaznaczone obszary i wymazany w kilku miejscach. Jak widać takiej uczciwej pracy jest w tym niewiele. Raczej proste rozwiązania załatwiają sprawę. I się nie przejmuj wolnym tempem pracy.. jak będziesz szybko pracować będziesz tylko brać więcej pracy i będziesz więcej siedzieć przy kompie. Czyli szybciej dostaniesz skrzywienia kręgosłupa, garbu czy co tam sobie wymarzyłaś

 

tr3buh - wiesz... mógłbym to samo napisać przytaczając nazwiska kilku osób które dobrze znasz z tego forum, albo kolejną setkę znalezionych w sieci. Zawsze znajdziesz kogoś od ciebie lepszego o te 10 lat.. taka karma..

 

Kalberos- jeśli to o moim .. to dzięki...

 

pumax - dzięki...

 

Uriel - ładnie zmalowane i z klimatem...

 

Plejground - zobacz linki:

http://media.kansascity.com/smedia/2012/02/29/14/41/3cKI3.St.81.jpg

http://tapety.joe.pl/tapeta/fantasy/miasta/miasto-umieszczone-w-szklanej-kuli.jpg

http://decollage.pl/wp-content/uploads/2010/12/Nisse-Landscape8.jpg

szkło to specyficzny materiał ale łatwo znaleźć referencje które pomogą je malować

Do tego coś takiego: http://www.mosaicwallpapers.com/wallpapers/2560x1600/Old-Steam-Train_2560x1600_6319.jpg i rysunek ożywa. Fajny pomysł.. pociągnij go dalej... tylko czerń jest przewalona.. albo monitor wypalony

 

 

ZiN - Stworek fajny ale tym tłem zasyfiłeś tylko ... czasem mniej znaczy lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakkaS > hehe dzieki - ale nie mialem czasu na ref. bo nie planowalem tego namalowac ... i po paru wersjach zrobilem mu pseudo szklana 'muszle' na sam koniec - a ze przekroczylem czas to zrobilem to 'na szybko w 5min' - jest wiele tam blędow i nie jestem zadowolony do konca z tej pracy ale nie bede nic poprawial bo bylo by to nie Fair !

 

Ps - podoba mi sie twoja praca ale twarz mi nie pasuje do reszty ciala bo oczy sa na 'czole' - tzn - nie ma oczodołów i dziwnie to wyglada > poza tym super!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steampunk_speed_1_by_yarosh-d4syhtd.png

jakąś chwilę znalazłem i voila (marny ze mnie speedowiec ;]) pierwotnie miał być wehikuł jakiś, ale jeszcze większa bieda była ;]

 

edit. zapomniałem czasu podać kilka minut ponad godzinę

 

Edit.

jeszcze sie zebrałem i posiedziałem półgodzinki czyli łącznie ok. 1 40 min, podmieniam też plik od razu

Edytowane przez yarosh
dodatkowe info, kilka literówek ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 doceniłbyś moją uczciwość co=]

Nie liczyłem z zegarkiem w ręku, może nie było pelne 3 ale na pewno grubo ponad 2h=]

W razie czego nie mam nic przeciwko jeżeli nie będzie mnie w sondzie, zresztą the winner właśnie znowu się pokazał ;]

 

Edit:

Z czego oczywiście jestem rad=]

Edytowane przez Bedyk
vS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności