Skocz do zawartości

PanczaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Witam !

 

Jak pisałem w innym wątku, forum przeglądam od niedawna. Zmotywowaliście oraz zainspirowaliście mnie do własnego działania.

 

Dotychczas zajmowałem się jedynie klasycznym malarstwem oraz rysunkiem, czasem web design. Tak więc proszę o jak najwięcej porad dla początkującego (Tutoriale, pędzle, tekstury, techniki i inne).

 

Ogólnie studiuję malarstwo, wcześniej liceum plastyczne. Jakieś pojęcie o anatomii, perspektywie, światłocieniu oraz kolorystyce mam.

 

Poniżej wstawiam pierwszą w życiu pracę "namalowaną" całkowicie w PS. Zdaje sobie sprawę, że przesadziłem z fakturą oraz efekcikami. Po prostu po raz pierwszy znalazłem ciekawe pędzle i chciałem wypróbować wszystko :)

Obecnie nie mam tabletu więc staram się coś stworzyć myszką, troszkę nieporęcznie.

 

Pierwszy surowy szkic (pędzel to zwykły okrąglak):

 

portret1w.jpg

 

Dalej zabawa i efekciki:

 

portret2w.jpg

 

portret2b.jpg

 

Tak, aby nie przychodzić z pustymi rękoma.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez PanczaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lucek: Niestety myszką.

Rotcore: Proszę bardzo.

Urbanboogie: Hehe dzięki :)

 

Nie mam żadnych zdjęć nowszych prac.

Znalazłem parę staroci. Przykładowo pierwsza pracka (olej na płótnie) ma już ponad 3 lata. Rysunki też swoje przeszły.

 

Zdjęcia niestety słabej jakości.

 

1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png

 

5.png

 

6.png

 

Rysunki to większe formaty (zazwyczaj 140x100 cm)

Edytowane przez PanczaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysuny bardzo dobre, zwłaszcza panienki i ta wyróżniona przez Telthonę... właściwie to życzę Tobie jak najszybszego nabycia tabletu bo myszką nie ma to sensu, a fajnie jakbyś w digitalu zbliżył się do tego co robisz tradycyjnie bo jest nieźle...

 

w ogóle to są składane kartki czy posklejane mniejsze formaty? zabrakło dużych formatów w sklepach? ;P zerknij sobie do teczki http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=66570&highlight= świetna dawka inspiracji w tradycyjnych technikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

 

Pytałem w innym wątku, czy taniutki tablet "Wacom Bamboo 3 Pen" będzie dobry dla początkującego. (Lucek mówił, że spokojnie powinien mi wystarczyć)

 

Co do formatu: Są to posklejane brystole 100x70 cm ... Czyli ostatni rysunek ma ponad 2 metry wysokości :P

 

Edit: Faktycznie ciekawa teczka

Edytowane przez PanczaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chciał bym się bawić na poważnie, lecz do zarabiania raczej daleka droga.

Jak do tej pory w ręku miałem jedynie stary pentagram, i to przez jakieś pięć minut. Tak więc doświadczenia nie mam żadnego.

 

Intuos - brzmi fajnie. Ale na ten moment jestem studentem, który ma jedynie na podstawowe wydatki. Chcę kupić tańszego wacoma i jak najwięcej ćwiczyć, aby po studiach mieć jakieś fajne portfolio.

 

Postaram się systematycznie wrzucać jakieś prace. Chętnie wysłucham wszelkich opinii.

Co myślicie o robocie ? Pierwsza bardziej dopracowana praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił zainwestować od razu w intuosa. Większa kasa to i większa motywacja, żeby zaczął szybko na siebie zarabiać ;).

Jeżeli chcesz się bawić na poważnie, to i narzędzia musisz mieć poważne. :)

 

mi się wydaje, ze jesli chce bawić sie na poważnie to musi poważnie chcieć i poważnie dążyć do celu a narzędzie to narzędzie ja bym brał nawet pentagrama z tych nowszych zeby sterowniki przez dłuzszy czas jeszcze pochodziły i działał jak najwięcej, poza tym nie tylko digital istniej na świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni robot robi duże wrażenie. Nie wszystko musi być mega wyrenderowane i w 3d. Bardzo mi się podoba. Gratuluje. Jedynie kabelki wymagają dopracowania.

 

Co do sprzętu, sam używam wacom bamboo od 3 lat. Mniej więcej od 1,5 roku marzy mi się intuos, ale koszt wykracza poza moje możliwości. Na obecnym tablecie dużo się nauczyłem i jedyna rzecz jaka w tym momencie jest dla mnie irytująca to rozmiar = ciągłe dziubdzianie, a chce się walić wielkie kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni robot bardzo fajnie, podoba mi się to uproszczenie i wykonanie, kojarzy mi się z gierką flashową, postaraj się bardziej zapanowac nad teksturą bo strasznie się wybija, może nie rób jej tak wszechobecnej albo ja podmalowuj gdzieniegdzie bo spłaszcza Ci to całość albo nie, nieważne, w sumie to przy tym ostatnim to pasuje, gorzej z poprzednim... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnych to pozazdrościć :) mi się podoba najbardziej olej na desce z dziadziuniem :) elegancki

 

ja mam też bamboo ale jednak obszar roboczy jest za mały , zaczyna być bardzo męczące takie właśnie dziubanie jak pisze Status

ponoć w miare tanie i fajne są pentagramy i gdzieś czytałam że z linii bamboo są też jakieś fajne i dość duże i przy tym nie drogie bambusy ^^

ja niestety mam tego najtańszego z możliwych ,bo nie wiedziałam czy się wkręce w digital i nie chciałam ryzykować dużych kosztów.

Pozdrofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie opinie i porady !

Ze względu na to, iż dopiero zaczynam zabawę z "digitalem", są dla mnie bardzo cenne oraz dodają motywacji.

 

Pożyczyłem na parę dni wieloletniego Pentagram'a i postaram się coś wyskrobać.

Dziś stworzyłem swoją pierwszą pracę używając tabletu :) Chętnie posłucham krytyki.

 

Smok jak i otoczenie to efekty mojej wyobraźni. Jak na razie wygląda trochę sztywno, postaram się to zmienić przy następnych projektach.

 

Wklejam trzy wersje - ostry, rozmyty pierwszy plan oraz podkręcony kolor.

 

 

dragon_normal.jpg

 

dragon_blur.jpg

 

dragon_color.jpg

Edytowane przez PanczaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza praca tabletem?, cos bujasz ;]

kupuj bambusa i jedziesz dalej

 

@edit, a co do pracy bo sie zapomniałem wypowiedzieć to zdecydowanie na temat kompozycji poczytaj

 

Nie no naprawdę, wszystkie prace w tej teczce są moim "pierwszy razem" hehehe... Dużo maluję i rysuję odręcznie, używając klasycznych mediów.

 

Wykorzystałem jedynie parę trików podpatrując wasze pracki. Rozbłyski, światełka, faktura itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt statku kosmicznego oraz szybka próba umieszczenia go w jakiejś przestrzeni.

 

Znalazłem gdzieś tutek o malowaniu za pomocą narzędzia "lasso" i oczywiście chciałem spróbować. Tak więc niestety nie jest to do końca mój pomysł, aczkolwiek technika bardzo fajna.

 

Co myślicie ?

 

 

statek.jpg

 

statek_gory.jpg

 

statek_gory2.jpg

Edytowane przez PanczaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, coś tam namalowałeś, ale jak dla mnie wszystko w identycznej "kolorystyce", jest brudno, za dużo czerni

 

skoro używasz mediów tradycyjnych dlaczego nie przeniesiesz tego co potrafisz na pole dp, i nie rozwiniesz tego

 

i na koniec:

http://kekai.blogspot.com/

http://crayonboxofdoom.blogspot.com/

http://daverapoza.blogspot.com/

http://flaptraps.blogspot.com/

http://michallisowski.blogspot.com/

http://sparthconstruct.blogspot.com/

http://broadviewgraphics.blogspot.com/

http://versteegejor.blogspot.com/

 

trochę inspiracji,

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoich pracach jest mniej rysunku, a więcej ozdobników, błysków itd.

Porysuj tak na poważnie - ołówek, szkicownik i 2 godziny poza światem.

Ciachnij jakąś postać stojącą, biegnącą, skaczącą. Zaprojektuj jakiś fajny ubiór.

Masz bardzo duże możliwości, ale idziesz nieco na skróty (stosując właśnie "błyskotki").

Możesz przecież narysować jakąś wspaniałą krainę bez pomagania sobie w ten sposób.

Staraj się nie iść w banał, tylko opowiedzieć swoją pracą (postacią, enviro) coś interesującego. Zaprojektuj jakąś fajną historię. Wówczas widz na dłużej zawiesi oko na obrazku.

Ten ostatni koleś z mieczami na plecach, wstępuje (mam wrażenie) na drogę "historii o niczym". Pomyśl nad designem, osobowością tej postaci, ona może być naprawdę ciekawa.

Powodzenia dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontur - Dzięki za krytykę!

 

Rozumiem i oczywiście zgadzam się z tobą pod każdym względem. Na razie po prostu bawię się photoshopem oraz wszystkimi bajerami, jak i technikami. W przyszłości trochę przystopuje i postaram się stworzyć coś interesującego.

 

Dwa dni temu kupiłem wreszcie tablet: Wacom Bamboo pen & touch

Niżej pierwsza praca wykonana na nim, swoją drogą również zawiera masę "błyskotek"

 

 

archer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nowego tabletu.

Seria Bamboo na początek to bardzo dobry wybór.

Co do Obrazka, to strasznie on nierówny. Każdy element z innej bajki. Wszystko ze sobą walczy, nic się nie uzupełnia.

Być może wynika to z zabawy Photoshopem i jego bajerami.

Oczywiście warto poznać możliwości narzędzia, aby móc je świadomie stosować.

Czekam w takim razie aż zaczniesz malować.

 

Jeszcze jedna sprawa, chodzi o kompozycję.

W ostatnim Twoim obrazku działa to tak:

- najpierw oko przyciąga środek łęczyska,

- później przechodzi wzdłuż ręki na twarz,

- potem po korpusie, nodze,

- i kończy na skałach. Koniec oglądania.

W przyszłości zadbaj aby oko mogło "prześliznąć się" po jakimś elemencie z powrotem do punktu, którego zaczynało (czyli w tym wypadku środka łęczyska). To prosty zabieg, dzięki któremu widz pozostanie chwilę dłużej na Twojej pracy. Robiąc drugie kółko zacznie dostrzegać więcej detali.

 

Szybkiego zdarcia nowego piórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bamboo o niebo lepszy niż pożyczony wieloletni pentagram.

Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony i mam niesamowite chęci do tworzenia, lecz zbliża się sesja i niestety kiepsko z czasem.

 

Z zaciekawieniem przeglądam forum jak i inne portale o tej tematyce.

Ciekawi mnie czy warto się tym zainteresować na poważnie, czy jedynie traktować jako hobby.

Jak do tej pory zajmowałem się web-designem, dorywczo jakieś logotypy, wizytówki czy ulotki.

 

Co do kompozycji, muszę trochę poszukać i poczytać.

 

Bardzo szybki szkic przed snem:

 

woj2.jpg

Edytowane przez PanczaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności