Skocz do zawartości

Pojazd 3D: BMW 3-Series 2012 (nowy render na torze)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem na nowo przerenderować mój ostatni model auta, czyli BMW. Po krótkim wipie, i poprawieniu uwag przerenderowałem wszystko na nowo, niby z lepszym AA :) Co do studia, jest bardzo proste, 3 vray plany z gradientami i vray dome ze słabym światłem. Ostatnie ujęcie sklejałem z 3 renderów, na początku włączyłem scene z trzema autami obok siebie ale masa refleksów zabiła czas renderowania.Soft 3ds max, vray i postprodukcja w szopie. Myślę jeszcze nad sceną na powietrzu, którą dodam mam nadzieję w najbliższym czasie. Z góry dziękuję za komentarze i konstruktywną krytykę :)

 

 

new1.jpg

 

 

new2.jpg

 

 

new3.jpg

 

 

new4.jpg

 

new5.jpg

tor3.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

według mnie super, jedne z ładniejszych renderów samochodów jakie tu ostatnio widziałem, w 3 kolorach najsłabszy, ale również bardzo dobry, dopracowane materiały widać, no i materiał felg jest według mnie świetny.

 

*****

 

pochwaliłbyś się materiałem felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) J|L jak pisałem będą jeszcze renderki na wolnym powietrzu...za jakiś czas :) Xiz0r materiał felg w miare prosty: blend material, w jednym kolor ciemny siwy, reflect: 136, ref glo: 0,6 a drugi material tak samo tylko kolor troche jasniejszy i ref glo na 1. Czyli taki prawie chrom jeden polysk drugi matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super renderki, z czystym sercem daje 5* :) Z uwag to material na stopach na zderzaku troche slaby i na teksturze podloza widac szwy mogles je chociaz zamalowac w PS-ie a tak poza tym to nie ma sie co czepiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wyszło. Naprawdę. Jedne z ładniejszych renderów samochodów jakie tutaj ostatnio widziałem.

 

ps. Na pomniejszeniach przeczytałem i myślałem, że na rejestracji jest max3d.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawelkos fakt trochę się przejarały stopy umkneło mi, a podłoże było wylewane na kilka razy i od tego te łączenia :P

@Adek miło mi :) a jak dałbym max3d.pl to jeszcze by było że się podlizuje :P

@Freedom Fighter noo znalazło by się kilka miejsc.. :]

@Godzil no kurcze własnie nie.... nie wiem dałem dobre ustawienia, tło w environment tego samego koloru co rozbłysk za autem żeby nie było obwudki dookoła modelu i dupa.

@Lucek dzięki.

@pecet 2 ujęcie było jaki szybki test, ale spodobało mi się i zrobiłem w normalnej rozdziałce. Miały być inne zbliżenia ale nie miałem pomysłu i na siłe już nie renderowałem. A lampki i tak już podciągałem bo się odbijało mocno światło na kloszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę przydaje się to wtedy, gdy nie dajemy rady z innymi opcjami. Renderujemy obraz najlepiej w rozdzielczości będącej wielokrotnością pożadanej, np 1920x1080 -> 3840x2160,5760x3240... Robimy wszystkie wymagane korekty postpro, a na koniec serwujemy resizeing do pożądanej rozdzielczości. Ma to tę zaletę, że możemy swobodnie operować na wartościach unclamped, a po wszystkim antialiasing robi się "samoistnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle, ale przydało by się parę poprawek :P

1. Jak na ujęcie w studio, to niedoświetlone na dole(według mnie za duża plama jednolitej czerni pod modelem 1 i 3 ujęcie)

2. Jeśli chodzi o model to za małe szczeliny w drzwiach i w masce (nie widać głębi w szczelinach)

3. Tylny zderzak - światła wąskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GRiPi dzieki za rady, napewno się przydadzą.

@Mir7 może i masz racje z tym niedoświetleniem spodu, ale nawet ciezko było by go doświetlić, z regóły w dolnych partiach odbija sie jasne tło studia, a tu jest ciemne. Nie wydaje mi sie zeby szczeliny były za małe, a wąskie światła nie wiem o co Ci chodzi :)

 

Pozatym jak obiecałem dodaje render na powietrzu, a dokładniej na torze. Jak czas wozwoli dorobie jeszcze inne ujęcia.

 

tor2bw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, lakier trochę plastikowo tu wyszedł.AA trochę siada gdzie nie gdzie, ja bym spróbował cubic filter.. daje miękki efekt, co w przypadku ruchu powinno dać przyjemny efekt. Czarny plastik jest jakiś taki no nie wiem za czarny, np na dole lusterka pojawiają się jakieś ciekawe refleksy natomiast na ramkach okien jest trochę za matowy i za ciemny wg. mnie. MB na przednim kole sprawia trochę wrażenie jakby opona spadała z felgi. I Wydaje mi się że mogłeś w PS trochę więcej wyciągnąć.

I tak jest to dobra praca, ale można by jeszcze trochę powalczyć.

 

PS. No i opony za ciemne w ogóle ich nie widać prawie, chyba że to wina mojego monitora.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku dziękuję za konstruktywną krytykę :) Postarałem się większość twoich uwag poprawić w photoszopie, mam nadzieję że teraz lepiej wygląda. Co do tych plastików, teraz widze że są ciemne... ale mają taki sam materiał jak lusterka, poporstu jakoś tak dziwnie refleksy znikły :P W 1 poście poprawione po twoich sugestiach, więc można porównąć z tym ostatnim postem.

 

Edit. dobra poprawiłem też lakier:) Eh Smoku wszystko przez ciebie, gdybyś nie powiedział nadal by mi się tamten podobał :P

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności