Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1szkic.jpg

 

początki - jak widać bolesne... kompletny brak obycia z PS'em się niestety kłania :/ to taka próba speeda - czyli czas 1h, ale chyba muszę póki co odpuścić ambicje SP i poćwiczyć technikę na tablecie w PS'ie :(

 

sp_144_diablo2.jpg

 

bazgrołek powyżej to był SP - diablo, oczywiście czysto for fun, czas 1,15 h

 

zaraz postaram się wrzucić też szkice ołówkiem - skany, jakichś pierwszych concept artów postaci jakie ostatnio powstały... w sumie nie wiem czy warto się nad nimi dalej znęcać i przerzucać je do PS'a ...[ATTACH=CONFIG]86472[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]86487[/ATTACH]

Edytowane przez tymbardziej
nowa miniaturka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

person2_w2.jpg

z tymi szkicami to okazało się nieco bardziej skomplikowane - nie mogę ich odnaleźć :/

a to taki szkic 45 minut, z małą przerwą w trakcie, ale nie wiem dokładnie ile. próba ogarnięcia tematu postaci...

w sumie poważnie zastanawiam się nad popracowaniem nad jakimś bardziej rozbudowanym tematem, ale nie wiem czy lepiej zaczynać z konceptami od szkiców i próbować rysować ich więcej, czy też skupić się na rozwinięciu od początku do końca jakiejś konkretnej koncepcji... w temacie digital paintingu i ogólnie concept artów w konwencji gier dopiero startuję, znaczy same koncepty to jakoś tak od tygodnia - ale pierwsze próby to tylko ołówek i blok A4, a do komputera i ps'a to zabieram się od kilku dni [ od kiedy mam dostęp do tabletu ]. Macie może jakieś rady dla noobów? proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę, bo poważnie się zastanawiam czy to moje bazgranie ma jakieś szanse rozwoju, a jeśli tak to jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mag%20ziemi3.jpg

 

i chyba ostatnia na dziś... wersja pierwsza podejścia do bardziej skończonego conceptu czegoś w stylu maga... to zajęło mi znaczenie dłużej niż w planie, i to na kilka razy... niestety brak czasu... i brak skila w PS'ie :/

coś mi tu stanowczo nie pasuje... tyle że nie umiem niestety tego zdefiniować, może za jakiś czas znajdę błąd, chyba że ktoś się zlituje i coś tu napisze pomocnego i konstruktywnego, na co z utęsknieniem czekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za linka, jest mega pomocny, zaczynam działać. a w międzyczasie wrzucę jeszcze te skany i trochę szkiców z natury zgodnie z radą RaVirr'a, choć z rysunkami studialnymi i z natury trochę już mam doświadczenia to od dawna nic nie powstało, pewnie warto wrócić do podstaw po długiej przerwie.

jak obserwuję siebie podczas pracy to widzę że najwięcej problemów mam z opanowaniem możliwości tabletu i wykorzystaniem samego PS'a, głównie pędzle to czarna magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej dwa uderzenia do SP 145 - canibal

SP_145_cannibal_w1.jpg

 

SP_145_cannibal_w2.jpg

 

poszło to drugie.. choć nie będę udawać ani jedno ani drugie to nie to co na szkicu... z jakiegoś powodu (czytaj. zbyt małego obycia z tabletem i PS'em ) nie idzie mi kompletnie kwestia pracy plamą zamiast linii... swoją drogą w necie znaleziony kolejny zestaw mega tutoriali :

 

http://www.fengzhudesign.com/tutorials.htm

 

może ktoś z Was jeszcze na to nie trafił a warto. poprzedzający ten wpis link też mega i bardzo mi się przydaje ( dzięki) ... ćwiczę nadal.. jak już będzie co pokazać to wrzucę komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i udało się - szkice z natury w załączeniu, każdy z nich to format 100 x 70, czas max 2,5 h przy tych bardziej dopracowanych o ile można tak powiedzieć... technika mieszana, sepia, ołówek, węgiel drzewny... czasami czarna kredka lub tusz + węgiel

a poniżej nieco szkiców :

 

dział męski :P

 

szkic%201_wnet.jpg

 

szkic%202_wnet.jpg

 

szkic%203_wnet.jpg

 

szkic%204_wnet.jpg

 

szkic%2014_wnet.jpg

 

szkic%2022_wnet.jpg

 

szkic%207_wnet.jpg

 

i dział damski :

 

szkic%205_wnet.jpg

 

szkic%208_wnet.jpg

 

szkic%209_wnet.jpg

 

szkic%2010_wnet.jpg

 

szkic%2011_wnet.jpg

 

szkic%2012_wnet.jpg

 

szkic%2013_wnet.jpg

 

szkic%2024_wnet.jpg

 

szkic%2025_wnet.jpg

 

mam tez trochę innych szkiców, ale chyba nie będę zamęczać Was wszystkim... a teraz pora wrócić do PS'a i walczyć dalej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w wiekszosci prac popelniasz krtyczny blad, przy jasnych plamach stawiasz gruba czarna linie konturu. Chodz wylamales sie z tej maniery niecy w kilka pracach wyzej od dolu. Pamietaj o tym. Proporcje ogolnie lapiesz, dajesz sobie z tym rade, skup sie teraz na krawedziach, bo tutaj tez jest spory problem, ktorym przeplata sie z cieniowaniem.

 

Mam jednego ulubionego artyste jesli chodzi o prace wykonywane weglem, polecam jako inspiracje: http://henryyanart.com/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to jeszcze w takim razie takie najszybsze szkice od 5 do 15 minut... i martwe [ mocno martwe ] natury , z natury :D

 

nieco żywsze natury ;)

1

szkic%2016_wnet.jpg

2

szkic%2017_wnet.jpg

3

szkic%2018_wnet.jpg

4

szkic%2019_wnet.jpg

 

i te bardziej martwe natury :

1

szkic%2020_wnet.jpg

2

szkic%206_wnet.jpg

3

szkic%2023_wnet.jpg

4

szkic%2015_wnet.jpg

 

link mega, dziękuję. Fajnie prowadzone światło w tamtych prackach, muszę poćwiczyć coś w tym stylu, niestety nigdy nie mam tyle czasu ile chcę żeby ćwiczyć :/ więc co do węgla to póki co chyba zrobię przerwę, muszę koniecznie podszkolić się z digital painting'u bo cały czas czuje się w tym kosmicznie niepewnie... a na jedno i drugie to już na pewno mi czasu nie starczy póki co :(

 

mam na warsztacie teraz coś w stylu uliczki... jeszcze chyba [ na pewno ] nie ma co pokazywać, może jeśli dziś mi się uda trochę nad tym posiedzieć to wrzucę jako 1 etap... z prośba o krytykę oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz coś in progress - 1szy etap uliczki... echs jeszcze dużo pracy przede mną... martwię się bo trochę to blado wychodzi ... póki co chyba spróbuję zostać przy B&W, nie wiem czy nie pokusić się o dodanie koloru, ale po obejrzeniu tutków Feng Zhu dochodzę do wniosku że jestem w temacie koloru w PS w lesie :D

 

wiezein%20nieba2_wnet.jpg

 

macie może jakieś rady co do pędzli bo ekm... edycja pędzla to dla mnie coś w stylu błądzenia we mgle [ której swoją drogo niestety nie umiem dobrze pokazać :/ ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności