Skocz do zawartości

karola-j


karola-j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

niestety ostatnimi czasy niewiele rysuję, więc żeby nie było pusto zamieszczę wybrane prace z kilku ostatnich lat, z naciskiem na lata 2010-2012. Jestem zmienną osobą, czasem rysuję realistycznie, innym razem szkicuję bez ładu i składu. Pewnie minie trochę czasu zanim znajdę środki wypowiedzi odpowiednie dla siebie. Na razie nauka.

Krytyka bardzo mile widziana, nie krępujcie się :)

 

 

 

 

 

 

PRACE WŁASNE

----------------------------------------------

 

 

speedpainting 1,5h

scaled.php?server=138&filename=speed4n.jpg&res=landing

 

 

speedpainting 1,5h

scaled.php?server=9&filename=paniinfekcja.jpg&res=landing

 

 

speedpainting 1,5h

scaled.php?server=252&filename=sp2x.jpg&res=landing

 

 

Ilustracja na Challenge Corner 40

scaled.php?server=46&filename=latawiecpelny.jpg&res=landing

 

 

Przeróbka pracy ze szkicownika.

0262snowgoose.jpg

 

 

Szkic powstały po obejrzeniu pierwszego odcinka serialu "Gra o tron".

0270willgameofthrones.jpg

 

 

Portret inspirowany owocem guarany.

0273cheguarana.jpg

 

 

Kolejny szkic...

bursztynek.jpg

 

 

... i jeszcze jeden

cmentarzysko.jpg

 

 

Dwa rysunki, które docelowo miało być fotorealistyczne, ale znudziły mi się w połowie pracy ;)

pedzlem.jpg

44378095.jpg

 

 

Ponownie szkice, tym razem tusz na papierze.

szkicetuszem.jpg

 

 

Martwa natura, akryl na płótnie.

zoltyimbryk.jpg

PRACE ZLECONE

----------------------------------------------

 

 

Ilustracja wykonana dla Philemona Vanderbecka.

ghosttrain1jpg.jpg

 

 

Ilustracje wykonane dla Scotta Saada do jego projektu Void Ant.

saado.jpg

 

 

 

 

Zestawienie ilustracji, które wykonywałam do gry Vanthia. Powstawały w latach 2009-2011, teraz niektóre bym przemalowała i dopracowała, ale grę zawieszono, nie będę więc do nich wracać.

vanthiarozne.jpg

 

 

Mało ciekawe, ale może kogoś zainteresuje: kilka ikonek do gry Vanthia. Nie powstawały zaraz po sobie, ale tak jak powyżej w przeciągu kilku lat. Są widoczne różnice w jakości rysunku.

ikonkivanthia.jpg

 

 

Mapka do Vanthii.

vanthiamapa.jpg

 

- - - Updated - - -

 

PRACE ZE SZKOŁY

----------------------------------------------

 

 

Kaczki, olej na płycie.

kaczkij.jpg

 

 

Modelka z papierową czapeczką, szkic. Akryle i oleje na płótnie.

papierowaczapeczka.jpg

 

 

Prace z pleneru w Bysławku. Akryle na płótnie.

mal1q.jpg

mal4.jpg

mal3o.jpg

 

 

scaled.php?server=641&filename=mal2x.jpg&res=landing

 

[ATTACH=CONFIG]90021[/ATTACH]

Edytowane przez karola-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

RaVirr, nowe wrzuty chyba dopiero w lipcu, bo teraz toczę boje z okresem sesyjnym.

 

ICE, ja również dowiedziałam się niedawno. Niestety to pewne - Nea zawiesił permanentnie pracę nad grą. Dzięki temu, albo raczej z tego powodu, mogę pokazać mapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeb... to ja od końca zacznę. Plener pachnie koloryzmem, kapizmem, syntezą barwną i bardzo uproszczoną formą, miłe dla oka kolory. Postać świetna, prawa strona w tle nieco zaburza całość, może gdyby potraktować podobnie jak po lewej stronie... Vanthie pomine bo mi średnio siedzi stylistycznie i estetycznie i trochę obniża jakościowo pozostałe prace.

Tusz na papierze wyśmienity jak przeróbka ze szkicownika, bardzo dobre. Grafika, linoryty również zacne, zwłaszcza rybka, niestety więcej o nich nie powiem z racji tego że nigdy grafiki warsztatowej nie wykonywałem... oceniam jedynie wizualną stronę. Pozostałe digitale również fajnie się prezentują, ale nie aż tak dobrze jak te tradycyjne, pozdrawiam dobry up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore masz rację, że prace z Vanthii trochę odstają. Przyznaję bez bicia, że różnią się między sobą jakościowo, czasami nawet znacznie. Na swoją obronę mogę napisać tylko, że staram się w tego typu pracach komercyjnych - i nie tylko w nich - powoli usuwać braki warsztatowe, szukać właściwej drogi, aby wilk był syty (zleceniodawca) i owca cała (ja) oraz nie wpaść w tanią jarmarczność. Uczenie się na własnych błędach oraz nauka, nauka i jeszcze raz nauka jest dla mnie ratunkiem.

Dziękuję za wyczerpujący i szczery komentarz.

 

WojtekFus, ta moja wszechstronność jest chyba trochę zgubna, bo nie potrafię utrzymać się dłużej przy jednym temacie, technice i stylistyce. Skaczę z kwiatka na kwiatek. Kiedyś będę musiała się zdeklarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca zaczęta nie wiadomo po co i dlaczego, chyba dla relaksu. Zamierzam jeszcze nad nią posiedzieć, a na razie zamieszczam szkic. Mile widziane uwagi i porady :) Wiem, że jedna kość policzkowa wygląda na wklęsłą i jest do poprawy, czy dostrzegacie jeszcze jakieś inne wpadki?

 

mazumaz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to jej prawe oko jest chyba za wysoko i lekko pod innym kątem niż jej lewe. Coś z nosem chyba też nie tak. Wydaję mi się, że jest za bardzo obrócony w stronę widza, ale to tylko takie subiektywne "paczenie" :D Niech się wypowiedzą znawcy tematu, bo ja tam na razie za cienki jestem :>

Reszty nie dostrzegam. Poza tym ciekawie to wygląda :)

Pozdro.

 

PS. Prace w Twojej teczuszce- świetne :> Masz jednego fana więcej :D

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna postac, spokojnie nadawala bys ie do jakiejs wielkobudzetowej produkcji, jedynie sierp bym przemalowal. Nie ma potrzeby utrudniania sobie roboty ukazujac przedmiot w tak zmyslnych kątach widzenia. Wystraczylo pokazac jego sylwetke z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna postac, spokojnie nadawala bys ie do jakiejs wielkobudzetowej produkcji, jedynie sierp bym przemalowal. Nie ma potrzeby utrudniania sobie roboty ukazujac przedmiot w tak zmyslnych kątach widzenia. Wystraczylo pokazac jego sylwetke z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności