Skocz do zawartości

portret


SCORPI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Yo!

Mnie tu nie pasują:

usta - zbyt słabo widoczne, zbyt wąskie...

nos - :o w porównaniu z ustami to jest zbyt WIELKIE

brwi - lewa brew jest za nisko... :D

oczy - prawe oko jakoś tak dziwnie wygląda....

 

Reszta zajebista... najbardziej podobają mi sie włosy... takie, takie zajebiste :D

Nie wiem czy rysujesz to ze zdjęcia ale jeżeli tak to może zamiesisz gdzieś fotke tak żebyśmy wiedzieli co i jak... :D

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinnie :) wreszcie ktoś tu coś wpisał :P nio ze zdjecia robie znatrzy patrząc się na nie... ale narazie nie jest zbyt podobna.... nie wiem czemu :( zaraz umieszcze zdjęcia ale narazie mały upade.... a tak pozatym to prawe oko to chodzi ci o ze strony jej czy naszej?

 

[Edited on 9-3-2003 by SCORPI]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem że dla takiej laski to warto rysować portrety :D

nie wiem o co dokładnie ci chodzi... czy o odwzorowanie fotki ale widzę że się wzorujesz więc... looknij sobie na to jak ja to widzę... zaznaczyłem rzeczy które powinieneś lekko zminić :D

 

PS

Trochę przekompresowałem :D ale widać o co biega...

reszte powiem ci na gg... ale widze że cos cię nie ma :D

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka poprawek (tylko za usta sie jeszcze niebrałem ) staram sie to dośc szybko zrobić więc dlatego tak lece z tymi upadami... niewiem czy o to wam chodziło żeby poprawić ale lepiej jest??? a comix, ty żeś o jakieś 20% zmniejszył te zdjęcie i nałożył na moje malowidło... skale ci sie pomieszały.... dosć.. nie wiem czy zauwazyłeś... ale dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO POPRAWIŁEM Z CIEniowałem i zwarolowałem :) sorki za capsloka :P narazie nie będe umieszczał upada bo sie moderatorzy w kórzą, że ciągle im serwer zasmiecam :D umieszcze jak domaluje jej dziubek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabletem.... myszką bym bymnie dał rady :) pozatym miałem taka hamską troche myszke nio i jeszcze kuzyn przyszedł i zaczął rzucać nią po pokoju i jak sie ruszało to ona jakoś tak dziwnie sie ruszała nio i jeszcze przyciski coś mozolnie działały : Pp zdecydowałem się jednak na monochrome bo w kolorze coś mi niewychodzi... pozatym 1 raz więc moge raczej pocwiczyć napierw bez bawienia się w kolory... może później to pokoloruje... a i te usta coś neimoge sobie z nimi poradzić :( zamknołem je... mówcie co źle jest a ja zaczne sie dobierac do dolnych częściiiiii portretu... ale przysłonie ubrankiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zobaczylem na szybko to: gorna warga troche ciemniejsza(tam jest cien-nie boj sie mocniejszych akcentow-chyba ze zalezy ci na delikatnosci)kaciki ust-zaakcentoj(chyba o z kreska?)- a tak w ogole to chyba ja naprawde kochasz bo jesli ja traktujesz tak jak rysujesz to duuuzo delikatnosci da sie wyczuc

pozdrowienia t:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) niom kocham bardzio :) poprawie ale narazie musze sie uczyć na gejce... bo jutro sprawdziań a mie strasznie straszlili bo byłem chory a inni pisali... nio ale niewiem czy pujde jutro do szkoły... bo nie najlepiej sie czuje

 

[Edited on 9-3-2003 by SCORPI]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem sie na skrobaniu tego w skali kolorów bichrome czy cos takiego... bardzo fajny sposób... można zmieniać slkale, ich barwe i tak dalej bez utraty podstawowych danych... lepsze czy nie? a i zrobiłem z tą broda mam nadizeje że o to chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ten sam rysunek od początku tyle, że teraz maluj tak jakbyś nie wiedział co to oczy, nos itp - rysuj po prostu plamy, obszary koloru gradienty itp - rysyj wszystko - tło też, zacznij od najciemniejszych części - one będą ci wyznaczać \"przestrzeń/ zakres\" jasności całego obrazka i z bielą będą mogły być odniesieniem do reszty kolorów. na jakiejś warstwie naszkicuj sobie kontury - tzn przejśccia między kolorami - szczególnie zwróć uwagę na linie, które mogą stanowić odnośnik do proporcji innych linni i ich odległości od siebie. potem na innej warstwie nałóż ogólnikowo kolory - plamy - mniej więcej takich krztałtów jak na pierwowzorze i potem stopniowo wszystko uszczegóławiaj. o ile wszystki kroki wykonasz poprawnie powinieneś na końcu otrzymac to co na zdjęciu - a może nawet lepiej ze względu na pewne walory artystyczne (coś jak pociągnięcia pędzla or sth...).

to jakbyś chciał malować z natury - mnie tak uczono. jeżeli przubujesz malować z wyobraźni - to rysuj tak jak rysujesz i kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czy tak własnie nie robiłem? po drugie... gdzie cie uczono? i czy ręcznie.... bo ręcznie to raczej prościej... pozatym nie chce dokładnie odwzorować zdjęcia... i wyłącznie z tego biore proporcje... na zdjeciu to wsumie dość dziwnie wyszła... znaczy ona jest drobniejsza i bardziej taka delikatna... eh no ale nie wiem niechce mi sie już z tym robić :( ubranko poprawie tylko... zaczne chyba coś nowego robić...

 

[Edited on 10-3-2003 by SCORPI]

 

[Edited on 10-3-2003 by SCORPI]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry - ale po prostu jak na malowanie na podstawie tego zdjęcia to zbyt wiele różnic, żebym ocenił to na rysunek z natury - po pierwsze inna jasność obrazka, brak tła, spłaszczone kontrasty, lekkie różnice w wyrazie twarzy - na zdjęciu dziewczyna ma rozchylone usta, większe ocienienie twarzy, wyraźny cień szyi, po za tym tonacja ciepłych barw na obrazku, gdy na zdjęciu są trochę zimniejsze i jaśniejsze. mnie to po prostu wyglądało jakbyś wziął model dziewczyny i przeniósł ją do innego otoczenia - wnętrza, przede wszystkim bo takie oświetlenie widać na obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh powatrzam jeszcze raz.... tylko proporcje wzorowałam... nic innego... ja nie chce robić kopi zdjęcia bo to bez sensu... pozatym gdzie znalazłeś ciepłe barwy na monochromatycznym rysunku? chyba że patrzyłeś na te pierwsze...

 

[Edited on 10-3-2003 by SCORPI]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

no fatalnie nie jest ale mi sie wydaje że zanim \"poprawiłeś brode to było duużo lepiej.... była taka delikatniejsza, a teraz wygląda nieco zbyt masywnie.

Ogólnie zamiast przekrzywić głowę na bok to zrobiłes z twarzą cos w stylu \"tapera\" w maxie :) znaczy wygiąłes twarz. spróbuj poprowadzić symetralną twarzy na twoim pbrazku...

lewe oko za nisko i te sprawy.

pozatym twoja laseczka :P ma wydatniejszą dolną wargę niż górną (z tygo co widze na zdjąciu) a na twoim rysunku górna warga jest większa i jakaś spuchnięta, a dolna troche za mała.

Rysunek jest dobry jak na pierwsze kroki ale proponuje także zrobić go od nowa....

ogólnie możesz sobie pomóc maxem.

pewnie ci się nie będzie chciało ale zrób w maxie coś na kształt figórki takiej jak maja artści, wiesz o co biega, taka drewniana na drucie. wypozuj ją odpowiednio wyrenderuj jej siatke i daj jako półprzeźroczystą warstwę w photoshopie, na drugiej warstwie maluj .

 

tą strone pewnie już widziałeś, ale moze ci sie przydać

http://www.fineart.sk/page_02.htm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh dzięki za komętarze :) hm... ja chyba zaczne faktycznei od nowa ale coś INNEGO... nie mam siły już przy tym siedzieć :( jej już to pokazywałem ino bardzo spodobało :) inni mówili że bardzo podobna jest.... więc chyba jakiś tam mały cel osiągnąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

Dla mnie dziwna sprawa, pierwszy obrazek jest zdecydowanie najlepszy....

 

Martwi mnie osobiście że nie zauważyłeś wielu rzeczy. Bezlitośnie złamałeś jej szczękę, spłaszczyłeś nos.... Takie rzeczy trzeba dostrzegać chcąc rysować postacie.

 

Jak powiedziałem pierwszy obrazek jest najlepszy, wystarczyło by nadać trójwymiarowości jej twarzy i poprawić parę proporcji. Taki proces zmienił by jakość tej pracy nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie 1 spojzenie i odrazu widze podstawowe mankamenty obrazka .. a mianowicie rozjebales jej nos ...i zrobiles jej maly balagan w oczkach ... tak jagby nie do konca byly rowno umieszczone .. mimo iz buzke ma odchylana do boku to symetrja kosci nie powina sie zmienic .. no ale i tak mi sie podoba ... choc na rysunek z fotki to mozna troszke lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo ile postów :) poprawie spórbuje poprawić... ale raczej nie na podstawie tego pierwszego obrazka... nio ale nie wiem jakos już straciłem do tego wene :( eh... może kiedys upade ale nie prędko :(

 

[Edited on 11-3-2003 by SCORPI]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCORPI!! Zrob cos z oczami...podejrzewam ze twoja Milosc nie ma zeza rozbieznego...a troche to tak wyszlo ze lewe oko patrzy na lewo a prawe na prawo.Lewy polik ok prawy jakby cos jadla albo miala opuchniete dziasla a barki jej wypchnoles do przodu jakby miala garba..pozatym looz :D milej pracy :) mam nadzieje ze sie Jej spodoba :D

-pozdrawiam Barył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie- nie wiem ile SCORPI rysunkow w zyciu narysowal-ale kto z nas by to zrobil lepiej bez zadnego plastycznego\"bagazu\"2d?-wiec proponuje troche mniej wulgaryzmow bo to odstrecza zamiast pomoc:mad:(to skierowane do maciekazazel)

 

[Edited on 14-3-2003 by Tomek Kosiorek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Tomek Kosiorek

proponuje troche mniej wulgaryzmow bo to odstrecza zamiast pomoc:mad:

 

Wulgaryzmów?!?!?!?

 

Nie czytałem wszystkich komentarzy.... Ale widzę że muszę to zrobić :mad:

 

W ogóle nie można mieć do nikogo zaufania, trochę dojrzałości by nie zabiło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności