Skocz do zawartości

kolsga szkicownik


Kolsga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam !

 

Otwieram nową teczkę bo stara utonęła gdzieś hen daleko i w sumie jeżeli tak może być to i lepiej, niech w tych zapomnianych zakątkach zostanie :) Długo nic nie wrzucałam ale staram się być na bieżaco i wpadać jak najczęściej.

 

No to jedziemy. Na dobry początek trochę ostatnich prac.

 

studia z fotek :

 

Uu1EL.jpg

 

No i po kolej : od speedów, przez szkice/koncepty, łukiem coś bardziej skończonego ( choć z tym akurat trochę gorzej ostatnio. Jest cała góra nieskończonych/jakiś rozpoczetych rzeczy, które się nakładają bezlitośnie na liście 'to finish') do wipa ;)

 

IYMjP.jpg

RZRRc.jpg

qnSWo.jpg

0Wwjz.jpg

SjbTK.jpg

VM3fU.jpg

saGf3.jpg

 

No i nad tym aktualnie siedzę :

 

BtQVU.jpg

 

Jest jeszcze dużo poprawek do zrobienia i z całą pewnością będzie jeszcze się przy niej napocić ale kroczek po kroczku, staram się ją dociągnąć do finishu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim ;)

 

ICE: Nope nope, wszystko w photoshopie ;) Paintera próbowałam dość dawno temu i jakoś naturalną drogą odstawiłam choć wiem, że jest fajny i bardziej przyjazny na malarskie klimaty.

 

Żeby nie było na pusto, takie poranne speed-ćwiczonko na pobudkę do kawy :

vhZ32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bombadil ;) Tak tak, niestety jedno oko mi się trochę rozjechało u pani. Postaram sie zobaczyć co tam powoduje tego zeza. A z tym luzem to tylko tak pozornie wygląda. Z anatomią nie jest lekko :D

 

 

Lekko bezsenna noc więc skorzystałam żeby dalej pociągnąć łipa :)

 

kLiAf.jpg

Edytowane przez Kolsga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ryjówka ;) bardzo mi miło chociaż było i pewnie jeszcze wciąć jest tylleee błędów, że aż .... eh brak słów.

 

Następny krok, już blisko mety mi się wydaję :) Jeszcze twarz mi nie lerzy, trochę zbyt śliczna wyszła tak myślę, postaram się coś z tym zrobić. No i pozostaje mi kurczak i to co się tam dzieje.

 

3wUTS.jpg

 

Pozdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten finish, ale to co mnie powaliło to wersja szkicowa oraz pozostałe Twoje szkice. Genialne. Bardzo bardzo mi się podobają. Fajne kolory, światło, genialne pociągnięcia pędzla. Super.

Powiedz coś więcej o sobie. Czym się zajmujesz? Pracujesz zawodowo jako concept artist? Kończyłaś jakąś szkołę czy jesteś samoukiem? Pisałaś, że to wszystko Photoshop. Jakich brushy głównie używasz? Jakie opacity w szkicach? Pytam, bo bardzo fajnie operujesz plamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! Aż zaniemówiłam, bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i za umieszczenie pracy na głównej stronie, straśnie mi miło :>

 

coyote : Dzięki ! Chociaż mam świadomość, że jest jeszcze wiele przede mną ;)

 

cukierass : Dzięki ;)

 

genitalius : Dzięki wielkie ;) No może kiedyś, kto wie, jak szczęście dopisze to taka książka zaistnieje ;)

 

A właśnie, tak rikoszetem, wiem, że w róznych krajach bywają takie czasopisma które promują różnych artystów w dziedzinie prac digital paintingu ( ilustracje, koncepty, speedy itd.. ) i mimo poszukiwań no nie mogę trafić na czegoś takiego w Polsce. Czy istnieje takie coś ? Jeżeli tak to dajcie znać, idę i nabywam :D

 

ETA: Hehe no nie pomyslałam o Skyrimie, muszę koniecznie wreszcie kiedyś w niego zagrać. A co tam smoki, dusza kurczaka to przynajmniej kilka leveli wyżej ! A jak !

 

mallow : O jej, no bardzo dziekuję. Ile pytań :D

 

Hmm to może tak... chyba zapisuję się do tej grupy ludzi, którzy po szkoły czy studiów poszli w inną stronę i pokręconymi drogami stali się samoukami digital paintingu :D W moim przypadku, studiowałam grafikę warsztatową za granicą i przez kilka lat odstawiłam kompletnie jakiekolwiek rysowanie nie widząc dla siebie w tym przyszłości aż doszło do mnie, że przecież jest sposób by połączyć pasje i pracę : świat gier, prac cyfrowych i ilustracje. Od tej pory samouk pełną parą od samych podstaw. Gdy zorientowałam się ile pracy mam przed sobą by dać sobie szansę to codzienne, od mniej więcej 3 lat, ćwiczę co wolna chwila i nie ma opcji żeby sobie odpuszcić. Pracuję jako freelans, do nie dawna głównie robiłam tłumaczenia co pozwoliło mi tak gospodarować czasem żeby móc ćwiczyć, powoli budować portfolio i mieć co włorzyć do garnka :D Praca jako concept artysta czy ilustratorka jest celem no i wreszcie wszystko zaczyna się układać w tym kierunku z czego niezmiernie się cieszę \o/

 

Tak jest, wszystko w photoshopie. W zasadzie najbardziej używam podstawowe brushe, czyli okrąglaki, te same ale spłaszczone, charcoale i kilka bardziej fikusznych z teksturką. Mam oczywiście kilka ustawionych z opacycją na piórko jednak ostatnio bardziej używam twardych brushów ( bez żadnych wariacji z opacycją) z połączeniem z miękką gumką ( a tu opacycja na piórko). Jeżeli kogoś to interesuje mogę postarać się zrobić proces takiego szkica, chyba łatwiej będzie pokazać niż wytłumaczyć słownie :D

 

Swiezy: No bradzo mi miło ale jest dużo o wiele lepszych ode mnie w tej sztuce, trzeba być ich fanem nie moim :D I jasne że dojdziesz do tego jeżeli masz taki cel, przy dobrej ilości pracy absolutnie nie widzę powodu czemu miałoby się nie udać.

 

Piret : Dziękuję bardzo, postaram się w krótce wrzucić coś nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam obu ;)

 

Troche różnych ćwiczonek.

 

fYKpb.jpg

 

No i następny wip. Próbuję swoich sił na character forge z tą piratką. Tym razem, trochę inaczej zaczęłam pracę niż za zwyczaj i staram sie bardziej przemyśleć początek ( anatomie, kompozycję, walorek ) tak aby ominąc tyle ile sie da póżniejsze poprawki jak to niestety generalnie bywa. Już się obawiam momentu kiedy będę musiała przejść z waloru na kolor :/ No ale trudno, jakoś będzie :D

 

40rIm.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się obawiam momentu kiedy będę musiała przejść z waloru na kolor :/

 

Nie każdemu służy taki "porządek" tworzenia, mi osobiście lepiej pasuje malowanie w kolorze od początku, a w trakcie - korygowanie skali tonalnej poprzez umieszczanie na samej górze warstwy 'Saturation', całej zapełnionej na czarno. Taki patent od Feng Zhu.., a poza tym to jak już Mallow zauważył - szkice mają moc ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe prace te tutaj jak i na blogu,....w ćwiczeniach widać że Twoją domeną jest plama, bardzo fajnie poczynasz sobie kolorystycznie i dobrze w twoich pracach czyta się pierwszy i drugi plan,

gratki przede wszystkim za to co zobaczyłam na blogu, bardzo cenię podejście kiedy ludzie rzetelnie studiują mniejsze elementy, które później wykorzystują w swoich pracach....

Co do pani pirat, to na obecną chwilę bym zwróciła uwagę na ułożenie krzesła w stosunku do tego jak siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie... nie było mnie tu dawno temu. Praca delikatnie mnię wsiąknęła niemożliwie i największy czas powrócić na powierzchnię ;)

Hehe kompletnie zapomniałam o tej pani pirat :d Może to nawet być fajnie spróbować before i after z nią aby sprawdzić czy ten czas poszedł w ether czy nie przy osobistych pracach :D

 

Ostatnio ugryzłam dla mnie drażliwy temat envirek, jakoś zawsze z nimi miałam największe trudności z wyczuciem z nimi więc postanowiłam zainwestować w siebie i takie tutaj rezultaty wypocin po kursie w cgma :D

 

NZPdJkx.jpg

 

ciHStTj.jpg

 

9K5WpPd.jpg

 

BVpLKxT.jpg

 

No i pierwszy dla mnie ever sci fi \o/ Jak sie uczyć, to na całość.

0tQyu79.jpg

 

Więc mam nadzieję że to początek długich nie przespanych noc przy dłubaniu envirek :D

 

Pozdro dla wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam ;) No na pewno o wiele łatwiej mi szło w czarno białymi. Na pewno mam jest jeszcze dużo do podciągnięcia i nauczenia z envirkami więc będę walczyć z tym dalej. Im dalej w kurs tym poprzeczka wymagań była wyższa i jest to na pewno dopiero jakiś krok ku polepszaniu.

 

Tak żeby nie było na pusto mały szkic/koncept wieczorowy.

 

9laYR4x.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woah

Piratka ma super design, ale każdy element z osobna ma dużą rozpiętość waloru. Ten pies jest albo bardzo duzy, albo blisko nas, ale pozostaje zgadywac, bo ma ten sam walor to mnostwo innych elementow na pracy ;) W każdym razie bardzo fajne.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@saharaam : Wielkie dzięki za uwagi, z wszystkim się zgadzam :D

 

Co nie ? Z smokiem coś jeszcze nie teges z tą górna paszczą ... męczyła mnie i wciąż sama widzę że nie styka :p Będzie jeszcze z nią walczyć. Smoków narysowałam się nie mało ale widzę teraz że jedna rzecz jest konceptować, lub robić jakąś poszczególną postać a totalnie inną jest zbudować scenę w której różne elementy powinny mieć jakąś interakcję między sobą. To są pierwsze moje kroki w tych sprawach więc będzie na pewno jeszcze dużo prób na błędach :p

 

Yep agreed również :D Nie posprzątałam w walorze T_T ! Chyba muszę sobie przesunąć granicę "good enough ;) "

 

@SbN : Dzięki ;) Zdecydowanie najczęściej używam podstawowych. Co do reszty nie pamiętam które dokładnie brushe używam. Mam składankę z rożnych brushów dostępnych w sieci. Jedna z tego, druga z tamtego a tych których nie używam przez jakiś czas kasuję ( nie lubię mieć ich za dużo bo się nie odnajduję potem.. ) Na pewno mam te od Jaime Jones i Bumskee.

 

Tutaj możesz znaleźć dużo tych najbardziej znanych ;) : http://www.pandemoniumart.net/brushes/

 

@pumax : Dzięki! No do przodu, do przodu ;)

 

I znowu żeby nie na pusto, lekki update piratessy, pierwsze starcie z kolorem do niej. Fajnie jest rysować w walorze ale potem przejście na kolor to niezłe schody pod górę :/

 

XfzmJVu.jpg

 

I lekki powrót do studium tak by sobie przypomnieć jak sie ma ciało ludzkie :p

 

c94OWh6.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kolsga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności