Strona 6 z 84 PierwszyPierwszy 12345678910111656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 836

Wątek: Teczka 2D Kalberos

Member
    Awatar Dann.G
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez Kalberos Zobacz posta
    ... nie wiem czy jest sens jeszcze ta prace męczyć, wole się zabrać za ćwiczenia kompozycja i perspektywa.
    Ćwiczenia to dobry pomysł, ale na Twoim miejscu ćwiczyłbym najpierw anatomię.
    Pani, którą zrobiłeś ma niezłe bary (nieco męskie) i dużą klatę ;) a nogi dość niewyraźne,
    widać w tym Twoje niezdecydowanie w kwestii kształtu ciała postaci.
    Równolegle można ćwiczyć perspektywę i kompozycję - cenna rada i link od Lucka ( też dziękuję ;] ) .
    Możesz przecież sobie odstawić tą ilustrację i później do niej wrócić.

Pozdro.

Member
    Awatar Kalberos
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za tutka własnie przerabiam " ctrl + paint" ha bary ma i to jakie :D...nie no miała być to cześć zbroi z której zrezygnowałem, no i zostawiłem tego byka, garba :P .Co do biustu oj to miał być duży ale ogólnie znowu muszę poćwiczyć anatomie bo widzę braki za bardzo się rozleniwiłem< nie dobrze oj nie dobrze> :P
    www.facebook.com/kalberos | http://kalberos.blogspot.com/ | teczka2d | artstation
    jeśli myślisz, że jesteś w czymś zajebiście dobry, pamiętaj, ale to zawsze pamiętaj, że gdzieś żyje jakiś azjata, który jest o niebo lepszy od ciebie

Member
    Awatar blukazs
    Podziękowania

Domyślnie

Może już to ktoś napisał, nie wiem bo chciało mi się czytać komentarzy wszystkich :P Ja bym Ci poradził dwie rzeczy, poćwicz sprawność ręki, proste linie i owale, zamiast robił łuk z kilku kresek zrób jedną, szybka, pewną, nie wchodź w każdy drobny szczegół, czasem wystarczy kreska, mała plamka. Druga sprawa, używaj zwykłego twardego pędzla, bez kontroli przeźroczystości przez nacisk! Statek podwodny super! Brakuje mi tam właśnie tlyko troche takich szybkich zdecydowanych kresek twardym pędzlem i byłby ideał! :)

A i fajny avatar! ^.^

Member
    Awatar Kalberos
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za wypowiedz sprawdzę ustawienie w tym programie (Artweaver) bo w szopie mam ustawione tak jak ty to mówisz , tylko ze flow najlepiej na 30%

Chciałem podziękować Świeżemu i Wojtkowie za linki do ćwiczeń :D Gnomon itd

Takie szkice ćwiczenia i inne takie , kolejność rożna

Ostatnio edytowane przez Kalberos ; 03-10-12 o 02:46
    www.facebook.com/kalberos | http://kalberos.blogspot.com/ | teczka2d | artstation
    jeśli myślisz, że jesteś w czymś zajebiście dobry, pamiętaj, ale to zawsze pamiętaj, że gdzieś żyje jakiś azjata, który jest o niebo lepszy od ciebie

Member
    Awatar Kalberos
    Podziękowania

Domyślnie

No posiedziałem jeszcze chwile przy speedzie na TSP

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar ICE
    Podziękowania

Domyślnie

Masz strasznie niechlujna kreske w tych szkicach, przez co odbior bardzo traci na wartosci pomijajac juz nawet same tresci.

Dla mnie najwiekszym guru od zawsze byl Iain McCaig glowny artysta koncepcyjny gwiezdnych wojen. Jego szkice sa luzne, ale kontrolowane, zobacz:

- - - Updated - - -

P.S w 99% twoich postaci wlosy wygladaja jakby byly nalozona peruka, zobacz skad one tak na prawde i w jaki sposob wyrastaja.

Member
    Awatar Kalberos
    Podziękowania

Domyślnie

WIem ICE dzieki za dobre rady .Mam chaos bo na początku szkic wydaje sie nudny pare kresek i tyle ?? staram się to opanować żeby to lepiej wyglądało tak jak tu a dwa strasznie się ołówek rozmazuje w tym szkicowniku Swiezy mi poradził żebym miękkimi rysował ołówkami, bo ja przyzwyczajony do ołówka automatycznego . Wezmę sobie te uwagi do serca i zobaczę szkice tego.Teraz jak tak patrze na włosy to faktycznie tak to wygląda :P dzięki trzeba będzie się poprawić
    Ostatnio edytowane przez Kalberos ; 03-10-12 o 17:42

Member
    Awatar Swiezy
    Podziękowania

Domyślnie

Trochę lepiej, ale wciąż widać szarpanie kreski, zamiast starać się płynnie operować linią i świadomie (w końcu opowiada nam o przedmiocie itp).
    Zobacz chociażby na skałach, kontur ma takie niteczki. Zastanów się na ile się różni od tego na drzewie, użyte kreski w cieniowaniu, bo one dają nam informacje np. o organiczności bądź nie przedmiotu.
    Kierunku kreski więcej wyuczysz się na martwej, cieniując i cross hatching na formach.
    Tak jak ja teraz cisnę, to najpierw pojedyncze przedmioty, studiowanie ich (zwiększanie świadomości na temat perspektywy, bryły, faktury, odbijanie światła itp żebyś umiał jak najwięcej wiadomości czytać i wyuczyć się pokazywać), potem grupy żeby lepiej oceniać odległości, uczyć się kompozycji ofc osadzone w jakiejś przestrzeni, a na końcu dopiero np. pokój, większe sceny i plenery.
    Choć na 100% nie ma jednej właściwiej drogi, to taka w gruncie rzecz wydaje mi się logiczna i słuszna.
    Bo potem nic dziwnego tak samo jak ja miałem i jeszcze mam, że się męczę albo dłuży mi się rysowanie czegoś bardziej skomplikowanego, bo jeszcze sam za mało popracowałem nad podstawami i nad prostszymi przykładami.
    Takie są moje wnioski.
    Pozdrawiam
    Moja teka
    -----------------------------------------------------------
    ctrlpaint.com

Member
    Awatar Kalberos
    Podziękowania

Domyślnie

SPoko wiem widzę to ale mi się ręka trzęsie (alkohol:D ) i robię krótkie szybkie ruchy tak nauczyłem sie rysować, tak tez jest mi wygodnie no i w dodatku jestem strasznie nerwowy :P .Postaram się z tym powalczyć ale nie długo bo ja szybko się poddaje no i jak nie będzie wychodziło to powrócę do chaosu:D
    Ostatnio edytowane przez Kalberos ; 04-10-12 o 03:28

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Uprawnienia umieszczania postów