Skocz do zawartości

Challenge Corner 45 ES<7-8/2012>. SONDA


miriam

Głosuję na:  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Głosuję na:

    • Bombadil
      1
    • ZiN
      2
    • ortheza
      6
    • Status
      16


Rekomendowane odpowiedzi

ChC.jpg

 

TYP: KONCEPT/ILUSTRACJA Edycja Specjalna cz.I

TEMAT: Odkrywcy Nowych Światów by ChC

 

 

 

SONDA:

 

 

 

ETAP I to KONCEPT.

 

Waszym zadaniem będzie przedstawić pomysł na postać odkrywcy i/lub pojazd jakim odkrywca odkrywać będzie rzeczone nowe światy.

Jako przykład postaci z życia wziętej może posłużyć tutaj Krzysztof Kolumb oraz jego statek Santa Maria.

Oczywiście poziom technologiczny czy uniwersum jest tu dowolne.

Ponieważ ma to być, koncept stosujemy wymagania właściwe dla tego typu pracy czyli:

 

* obowiązkowo minimum jeden dodatkowy rzut na obiekt.

* obowiązkowo przynajmniej jeden powiększony detal/fragment z obiektu

* Pod pracą wskazany jest opis uzupełniający obrazek. (np. na czym się bardziej skupiliście, co z opisu najbardziej wpłynęło na taką, a nie inną interpretację tematu)

 

 

Punkty wyznaczamy w następujący sposób:

za 1-sze miejsce 5 punktów

za 2-gie miejsce 3 punkty

za 3-cie miejsce 2 punkty

pozostałe miejsca 1 punkt

 

Wynik wyznaczamy tak:

punkty z 1-go etapu * punkty z 2-go etapu

 

 

 

 

TERMINARZ:

ETAP I, CONCEPT - START: 12.07.2012 r KONIEC: 02.08.2012 r - Przesunięty do 5.08.2012 r

Głosowanie: 06.08.2012 - 08.08.2012

ETAP II, ILUSTRACJA - START: 8.08.2012 r KONIEC: 31.08.2012 r

Głosowanie: 02.09.2012 - 06.09.2012

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

 

Zatem nie pozostaje mi nic innego jak ogłosić listę nominowanych prac do I etapu.

Dodatkowo, pomimo faktu iż w wątku nie znalazłem informacji na temat zakończenia prac, nominowana została praca Status'a, moim zdaniem najbardziej zaawansowana.

 

ChC45-1_07.jpgChC45-1_08.jpgChC45-1_09.jpgChC45-1_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Część prac wyszła całkiem ciekawie. Ale drodzy, kochani Rysownicy! Prawie nikt nie trzyma się tematu. A już NIKT nie bierze pod uwagę wymagań - w tym przypadku concetpartu.

Ja wiem - to tylko zabawa. Ale skoro tak, to po co się w nią bawicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

concept art to nie zawsze pelen character sheet.

A co do tematu to akurat w tej edycji wyszlo nawet dosc dobrze.

miala byc postac odkrywcy nowych swiatow, ale gdzie, kiedy i jakich nie bylo sprecyzowane.

 

pojazd byl skolei opcjonalny.

 

reszte mam nadzieje zobaczymy w ilustracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom technologiczny czy uniwersum jest tu dowolne

 

poza tym

 

* obowiązkowo minimum jeden dodatkowy rzut na obiekt.

* obowiązkowo przynajmniej jeden powiększony detal/fragment z obiektu

* Pod pracą wskazany jest opis uzupełniający obrazek.

 

obowiązkowe warunki spełniłem, mimo to byłem bardzo daleko od tematu i założeń......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część prac wyszła całkiem ciekawie. Ale drodzy, kochani Rysownicy! Prawie nikt nie trzyma się tematu. A już NIKT nie bierze pod uwagę wymagań - w tym przypadku concetpartu.

Ja wiem - to tylko zabawa. Ale skoro tak, to po co się w nią bawicie?

 

Ja po prostu tego wpisu nie rozumiem. Skoro nie ma określonej czasoprzestrzeni ani uniwersum, co zacytowałem zregulaminu, to w tym temacie można zawrzeć bardzo wiele. Wydawało mi się że mój pomysł pasował do tematu - taka lekko steampunkowa podróżniczka :P. To samo jeśli chodzi o wymagania w przypadku konceptu - był dodatkowy rzut, statek/pojazd, powiększony detal... po prostu nie wiem o co użytkownikowi badfood chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, być może to nasza wina, nie chcieliśmy zapodawać stricte określonego brief'a, który ograniczył by interpretację do wypunktowanej pracy, dając tym samym swobodę działań. Cóż nie dogodzi się wszystkim.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZiN. Podobnie jak ortheza wykonałeś zadanie w zakresie wymagań formalnych. Graficznie tež nie jest najgorzej. Ale chodzi mi o coś innego. Wyobraźmy sobie wszyste prace z tej bitwy (skończone i nie), pozbawione tytułu i opisów. Kto odkryłby temat bitwy? Conceptart to forma wymagająca wizji; gdzie walory plastyczne dzieła są wtórne w stosunku do oryginalności i czytelności kreacji.

Pokreśle jeszcze raz, prace są całkiem spoko. Jednak, gdybym był, z tajemnych powodów, zlecejącym wykonanie konceptów na zadany temat, pewnie miałbym opory z zapłatą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwetsia konwencji, nie jest celem tego konkursu genrowanie pelnego charactersheet'a. Dobrze wiem co tam powinno sie znalezc, ale takie rygory zaowocowalyby zerowa frekwencja, stad kompromis jaki z Miriamem zastosowalismy w tym wypadku. Nie wiem czy miales okacje patrzec na starsze koncpetowe edycje CHC, zanim nie wprowadzilismy dodatkowego rzutu i detalu, ludzie robili ilustracje, i to takie ktore z konceptem niewiele mialy wspolnego.

Ubolewac mozna tylko wtedy jesli prace nie trzymaja sie tematu, i tak niestety sie czesto zdarza.

Ale w tej edycji wyszlo, calkiem niezle pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to ciekawą kwestię poruszyłeś badfood. Już abstrachując od CHC, to dość kiepsko sprzedałem swoją wizję, wprawdzie czasu na robotę było niewiele, ale jednak zwaraca to uwagę na to, aby w bardziej atrakcyjny sposób sprzedawać swoje wizje jako koncepciarz. Bedę o tym pamiętał rozbudowując portfolio.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZiN. Podobnie jak ortheza wykonałeś zadanie w zakresie wymagań formalnych. Graficznie tež nie jest najgorzej. Ale chodzi mi o coś innego. Wyobraźmy sobie wszyste prace z tej bitwy (skończone i nie), pozbawione tytułu i opisów. Kto odkryłby temat bitwy? Conceptart to forma wymagająca wizji; gdzie walory plastyczne dzieła są wtórne w stosunku do oryginalności i czytelności kreacji.

...

 

A osobiście mam inną propozycję, miast lać tony tekstów, z krytyką proponuję obyś dołączył/a do drugiej części i uświadomił jak z praktycznego punktu widzenia powinno to wyglądać, będzie to lepsza nauka niż słowo pisane.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności