Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Arrinera Hussarya


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zaprezentować efekt prac ostatniego miesiąca w współpracy z Arrinera Automotive. Niestety na rendery było bardzo mało czasu ale myślę że nie jest najgorzej :) Chciałbym pokazać jeszcze kilka renderów detalu (np. tylnych świateł) ale niestety nie mogę :P Mam nadzieję że w najbliższym czasie dojdzie jeszcze kilka ujęć, które tutaj zamieszczę.

Model auta wymodelowałem na podstawowej bryle z CAD'a, bardzo ułatwiło to zachowanie wszelkich proporcji i krzywizn. Ostateczną postprodukcję wykonał Pavlo Burkatskyy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarze :)

 

Na początek Teasery:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

Teraz ujęcia główne i kawałki z docelowych rozdzielczości:

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

Oraz bonus, render felgi wykonany dla siebie:

 

14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O ile sama marka Arrinera budzi od początku wiele emocji, dużo tych negatywnych niestety, o tyle prezentacja tego modelu wyśmienita:) Trudno jednak uciec od wrażenia, że jest to hybryda różnych już istniejących koncepcji, ale to już dotyczy wzornictwa, nie samej prezentacji:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa :) GRiPi ja nie projektowałem tego auta. Nie miałem też wpływu na ujęcia i ostateczną popstprodukcje w renderach całej bryły. Twoj podciągniety renderek wygląda naprawde fajnie, ale własnie był duży nacisk aby lakier wyglądał jak wygląda, w samym materiale jest 5 różnych odcieni które zależnie od światła pokazują się, również z tym różowym :)

Co do komentarzy w internecie zazwyczaj wypowiadają się ludzie którzy nie maja pojęcia o co chodzi. Co do wcześniejszej wersji to był tylko concept car, więc jasne jest że nie będą tworzyć wszystkich podzespołów dla jednego egzeplaża. A co do podobieństw np do Aventadora powiem tyle że rysunki bryły nowej Arrinery zostały opublikowane dużo przed ukazaniem się Aventadora.

Na koniec do poczytania w jakim stopniu zaawansowania są już prace :) http://arrinera.blogspot.com/2012/08/najwazniejsze-wydarzenia-w-spoce-lipiec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karbonowe detale wyszly naprawde swietnie tak samo bryla samochodu! Natomiast shoty studyjne juz mi zdecydowanie nie podchodza (pomijajac juz kolor, ktory delikatnie mowiac nie jest zbyt trafny, oczywiscie wg moich wlasnych odczuc), jest duzo przypadkowosci w refleksach, a przy takich ksztaltach powinienes miec nad nimi znacznie wieksza kontrole. Zwroc rowniez uwage, ze w kilku miejscach lakier przechodzi w szary, sczegolnie w miejscach pod duzym katem wzgledem kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vision3d dzięki za cenne uwagi, postaram się aby następne były dużo lepsze i posiedzę z tymi refleksami, a będzie okazja bo niedługo będę robił kolejne. Slim_ też trzymam kciuki aby wypaliło :) Co do wnętrza może za jakiś czas też wrzuce renderki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to gratuluję "wygrania" tego zlecenia ;) To musi być fajne uczucie oglądać swoją pracę choćby na stronie Top Gear i pewnie niedługo na Netcarshow. Co do renderów to muszę przyznać, że są trochę nierówne, pierwsze cztery wyglądają bardzo dobrze ale te z całą bryłą samochodu już średnio... z drugiej strony retusz GRiPiego pokazuje, że można było z nich jeszcze sporo wykrzesać, a że nie miałeś już na to wpływu to inna sprawa więc trudno Cię za to winić. Sam model też bardzo dobry, chociaż nie mogę przestać patrzeć na słupek boczny przy przedniej szybie, gdzie przejście na linii dach - szyba "odskakuje" i nie jest płynne, sama szyba też nie jest za dobrze dopasowana do pofalowanej linii dachu (render 7.jpg), w środkowej części jest jakby minimalnie niżej, a poza tym... nie powinno być wokół jakiejś uszczelki? Ale jak na miesiąc pracy, w którym było przygotowanie modelu, materiałów, sceny i wielu różnych ujęć to naprawdę spoko :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NV Dzieki :) Loozack To prawda buzia się cieszy jak widzi wszędzie swoją pracę i to na takich popularnych stronach jak Top Gear, fajna sprawa :) Co do głównych renderków masz rację zgadzam się i dziękuję za zrozumienie. No i dobrze wypatrzyłeś coś tam dziwnie sie cień układa, poprawie przy następnych renderach, co do uszczelki to nie wiem, nic mi o niej nie wiadomo :P I obiecuję że następne renderki które tu wżucę będą lepsze, zarwe nocke ale dopicuję jak tylko potrafię. Bo troszke mi pocisneliście ale jak najbardziej w dobrym sęsie, motywującym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nie spodziewałem się, że tutaj znajdę Arrinerę. Gratki zlecenia. Tak jak to Loozack powiedział - to musi być świetne uczucie oglądać swoje pracki na tak ogromnej ilości portali - i to tych bardzo znanych.

 

Co do samej ekhm firmy. Tak się stało, że serwis motoryzacyjny którym ja się opiekuję, dostał jako jeden z pierwszych informację na temat w ogóle powstawania tego samochodu. My podjarani całą sytuacją, napisaliśmy, rozesłaliśmy informację do znajomych zagranicznych portali (carscoop, jalopnik, gtspirit). Oni to opublikowali i poszło w świat. Jakiś czas później na naszej stronie pojawił się niepochlebny komentarz w sprawie budowy tego auta i ogólnie całej firmy. Znajdował się w nim również link do pewnego bloga na temat veno (dociekliwsi znajdą), na którym publikowane były baaardzo niepochlebne rzeczy. Veno napisało nam jakże wspaniałego maila, w którym zagroziło, że jeśli nie usuniemy owej wypowiedzi, podadzą nas do sądu. Komentarz usunęliśmy, ale teraz tego bardzo żałuję. Dowiedziałem się po pewnym czasie, że mogli nas pocałować dosłownie... gdzieś. Później była sprawa z Jackiem Balkanem, który po swoim śledztwie wyciągnął na wierzch różne brudy związane z projektowaniem tego "superauta". Oczywiście pozwano go, ale na razie nic mi nie wiadomo na temat dalszych konsekwencji.

 

Ach, no i ta zmiana wyglądu na ten, który wyrenderował maciek.m - o uszy obiła mi się*wersja, że Arrinera dostała przemiły list, od Lamborghini, w którym delikatnie radziło zmianę swojego designu auta, żeby nie przypominało ich ;) Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że nikt mnie za te słowa nie pozwie haha.

 

PS.

Co do komentarzy w internecie zazwyczaj wypowiadają się ludzie którzy nie maja pojęcia o co chodzi.
A o co według Ciebie chodzi?:) Supercara z Polski nie będzie. Koniec, kropka. Mamy Leoparda - nim się zachwycajmy, bo jest czym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek ja się nie mieszam w te sprawy ja tylko zrobiłem model i wizki :) Jednak ja mam nadzieję i uważam że powstanie to auto i wszystkim co niedowierzali szczeny opadną :) A co do cytatu który przytoczyłeś, chodziło mi o np pewien artykół w którym dziennikarz wymienia od czego to nie sączęśći. Tu konsola od audi nawiewy od czegoś tam itd. Moim zdaniem to jest oczywiste że pod jeden egzemlaż który i tak jest wersją beta, gdzie oryginał bedzie kopletnie inny nie będą produkować i wytwarzać całkowicie nowych elementów. Albo to że nie jeździł podczas premiery, fajnie by było ale trzeba pamiętać że to tylko koncept, wiele konceptów znanych marek było tylko nadwoziem stojącym na kołach, ale taki urok konceptów. Nawet w gotowych autach wiodących marek przeplatają się te same elemnty. Albo widać mocne nawiązanie stylistyczne do innych marek, więć też nie ma co jechać potym że eee z lambo ściągnieta cała bryła. Takie moje zdanie ale mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody na swoje premiery w 99% przypadków wjeżdżają same - mogą mieć silnik od pralki, golarki, wózka widłowego, starego opla (np. koncepty saaba miały). Wyjątkiem był ostatnio Merc A-klasa, którego wpychali na scenę ;p

 

Właśnie autorem tych informacji na temat kopiowania różnych elementów jest Jacek Balkan, o którym wspomniałem (dziennikarz z m.in. motodziennika i tok fm). Jest on osobą kompetentną i znającą się na rzeczy :) no i na miłość boską... nawiewy z Opla Corsy? Kamaaan... No ale Ty tylko robiłeś wizki. Jeszcze raz - szczere gratki zlecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje modelu i renderkow! :) Fajnie, ze takie autko ma powstac :):):) wkoncu bedziemy mogli sie jakos pokazac - jako narod - przed swiatem motoryzacji i to sie liczy. Design autka jest bardzo przyjemny, nazwa tez taka po Polsku, dlatego 3mam kciuki za caly projekt! Dzieki Twoim pracom mozemy byc blizej efektu finalnego za co chwala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności