Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modelling #66 - NARZĘDZIA TORTUR


J_W

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to może podzielmy speed modeling challange i hardcore modeling challange ;) W pierwszym tylko modelowanie a w drugim dłuższy czas(powiedźmy co dwa tyg i brak limitów czasowych sesji) gdzie oprócz modelu robiłoby się tekstury, oświetlenie, studio/scenke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dawno nie brałem udziału w SM, ale proponuje żeby prezentacja modelu to screen z viewportu bez żadnych świateł oraz siatka. Był czas, gdzie właśnie była taka zasada i wszystko było OK, a gdy ktoś dodawał jakieś materiały, albo robił lepszy renderek, to zaraz było jakieś ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speed modeling to speed modeling. Siatka i czysty model. Tak było, tak jest i tak zostać powinno. Oceniana jest umiejętność modelowania. Zamieszczanie modeli ukrytych pod teksturą i podrasowanych światłem, taką ocenę uniemożliwi.

Może warto by pomyśleć nad dodatkową bitwą, gdzie wystawić można by było model z teksturami czy w ogóle całą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za tym, aby prezentacja nie posiadała rendera. Wygląda to oczywiście dużo lepiej, ale może mylić przez co wygrywa lepszy render a nie koniecznie model...

mz18: dobry model tylko nad detalem popracuj;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasad to przepisywałem je kolejno z ostatnich speedów. konwencja jest niemniej taka, żeby było to screen z viewportu przedstawiający siatkę i model. Niemniej proste rendery przechodziły w przeszłości... tekstury nie...

 

W regułach chyba też nie musimy pisać wszystkiego, bo przecież nie chodzi o to, żeby się kłócić, kto je spełnia, a kto nie. chodzi o to, aby w określonym niezbyt dużym limicie czasu zrobić coś fajnego, zaskakującego lub zabawnego. Jak na razie mało osób jest chętnych do zrobienia nawet tego:D

 

Zgadzam się z chipmunk-iem, że przydałaby się jakaś dłuższa bitwa (np. miesięczna). Myślę, że warto byłoby gdyby ktoś coś takiego zorganizował. Mnie się taka odgórna motywacja przydaje. Tymczasem do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maurycy815

A jak udowodnić że model został wykonany w 150min ? Od pewnego czasu chcę wystartować w TSM, chyba odpowiedni moment. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maurycy815

Nieee ;D Pośpię jeszcze chwile i biorę się do roboty :)

 

EDIT:

Wyszło coś takiego:

45549818.png

Edytowane przez Maurycy815
Unikanie doubleposta :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podszedłem dosyć lekko do tematu. Po zobaczeniu czego dotyczy TSM od razu przypomniał mi się motyw krzesła z komedii o krasnalach, gdzie posadzili delikwenta na krześle i dostawili do jego stóp wiewiórki, które goniły za orzeszkiem na patyku. Myślę, że można to zaliczyć do tortur ;P.

Podszedłem do próby wymodelowania wiewiórek, ale się okazały dla mnie zbyt wyzywające w tym przedziale czasowym.

 

narzdziatortur66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności