Skocz do zawartości

Kapitan Bomba - przyszła gra?


Mkbewe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Zwracam siętu z prośbą o pomoc do fanów Kapitana Bomby. Planuję stworzyć grę albo mod do gry Serious Sam pod tytułem Kapitan Bomba. Niestety jestem początkującym modelarzem i proszęo pomoc w stworzeniu modeli gracza (czyli np Kapitana Bomby, Sebka, Janusza, Torpedy i wielu innych) jak również kilku broni (np pistolety, dzida itp choć może część znajdę na fanartach Serious Sam) i oczywiście kosmitów (chciałbym umieścić wszystkich jakich wystąpili w Kpt Bombie). To będzie gra FPS czyli mówiąc krótko strzelanka z widoku naszych oczu. Jeśli są chętni do tego projektu proszę pisać.

Z poważaniem i pozdrawiam Mkbewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem ale spokojnie bajka jeszcze się nie skończyła więc jeszcze jest czasu, w grze Serious Sam można modyfikować modele, więc mogę podrzucić Ci model gracza. Jeśli chodzi o zrobienie broni to chyba skorzystam z fanartów. Natomiast kosmici to niestety trzeba będzie wsio robić od początku. Może ktoś zna inną strzelankę tego typu? I drugie pytanie czy są inne polskie fora dotyczące modelowania 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w projekcie Ci nie pomogę ale kilka rad dać mogę.

Z takim doświadczeniem nie bierz się za 'grę', raczej pozostań przy modzie, większa szansa na to że go ukończysz zanim Twój zapał pryśnie. Bierz się za tutoriale o modelowaniu, texturowaniu etc. załóż sobie jakąś teczkę i wrzucaj tam swoje prace, dopiero po osiągnięciu jakiegoś poziomu możesz prosić ludzi o pomoc przy projekcie, inaczej zostaniesz potraktowany jak narwany gimnazjalista, który potrafi dużo pisać, a gdy trzeba wziąć się za naukę i robotę żeby poprowadzić projekt to cisza z jego strony.

Co do Twojego modelu, to słabo... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada.

Zacznij od początku. Modelowanie postaci to jest chłopie długa droga. Robienie moda (o grach nie wspominając) jeszcze dłuższa.

 

Jesteś na forum gdzie zbierają się naprawdę zacne i poważne persony i jeszcze nikt nigdy nie pochwalił tu żadnego narwańca. Arthus dał Ci dobrą radę, załóż teczkę i zacznij się uczyć modelowania. Najprostsze rzeczy, a nie organikę.

 

Tyle z mojej strony, bo późno i spać trzeba ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zniechęcać na starcie ale stworzenie małego lvl do gry korzystając z dostarczonej logiki, oskryptowania, zestawów modeli, textur, dźwięków efektów itp czyli podanej na tacy gotowej piaskownicy (konkurs LD) zajęło mi jakieś 2 miesiące ślęczenia w edytorze na samym tworzeniu levelu, na koniec dodam że praca końcowa jest słaba i wielu elementów rozgrywki takich jak system dialogów itp zwyczajnie nie zdążyłem zrobić... pomyśl że LD to już bardzo daleki etap w porównaniu z pomysłem, proste wyścigi samochodowe to masa modeli i animacji dźwięków oraz skryptów które wprawiają to wszystko w ruch, samemu dużo łatwiej skupić się na modyfikacjach... z własnej frustracji powiem Ci tylko tyle jak masz już model i materiały czeka Cię jeszcze droga przez mękę czyli export tego do jakiegoś konkretnego formatu i potem mozolne ustawianie w edytorze silnika 3d gry czy, jak często w modach bywa, bezpośrednio w plikach konfiguracyjnych. Często ujrzeć można błędy wyświetlania, dziwne cienie itp szczegóły których poprawianie trwa niejednokrotnie dłużej niż samo modelowanie... a gra to tysiące modeli ^^

 

Jak jeszcze Cię skutecznie nie zniechęciłem to poszło PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności