Skocz do zawartości

Krzesło dla grafika :)


err0r

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Szukam jakiegoś krzesła dostępnego w Polsce, które jest dobre do dłuższej pracy.

Ważne jest żeby miało regulacje wysokości siedzenia, wysokości podparć, oraz ergonomiczne oparcie na plecy i ew. głowę.

Możecie coś polecić.

Budżet tak 300 do max. 1000 zł (ale to już musi być naprawde dobre kszesło warte tych złotówek).

 

Pozdrawiam,

E.

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołem.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19894448/

 

3 stówki. Zawsze byłem strasznie wybredny co do siedziska. To jest idealne. Czasami w nagrodę odbezpieczam sobie taką małą dźwignię i mogę się trochę pobujać. :)

 

Nie ma regulacji oparć, ale jak najbardziej jest wygodne oparcie - możesz ustawić na różne sposoby, czy ma być maksymalnie sztywne czy się odrobinę bujać, czy latać jak fotel na biegunach. Leć do Ikea i wypróbuj!

Po kilku godzinach siedzenia przy kompie siedzi się tak samo jak po pierwszych 5 minutach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosz:

Sprawdze w Ikei, dzieki.

 

Traitor :

Uzywales/uzywasz te krzeslo ? Jak dlugo ? Obszycie ze skory, nie rozwala sie ? Czlowiek sie nie poci ? :)

 

 

Pecet:

:) W sumie to racja jest ze wartoby posiedziec wczesniej w takim krzesle. Kiedys w firmie w ktorej pracowalem byly bardzo drogie krzesla, ceny juz nie pamietam i naprawde byly wygodne. Jak sie siadalo to bez rewelacji ale po calym dniu siedzenia bylo ok i sie nie garbilem za bardzo nawet :) Teraz mam stare krzeslo, nie wygodne i chce zmienic na takie ktore bedzie dobre do pracy przy grafice :) Może jest jakiś sklep godny polecenia gdzie mozna posiedziec na krzeslach, specjalizujacy sie w dobrych krzeslach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

error - uzywam od 10 lat. Prawdziwa skora i stal, zaden szit. Swego czasu zarazilem studio BadiBadi tymi fotelami:) Kazdy byl zadowolony. Wiadomo, najlepiej by bylo gdybys sam usiadl i zobaczyl jak sie w nim czujesz, ale ja nie mam pytan co do jego jakosci i wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wątek, też sie nad tym zastanawiałem, bo chcę kupic dobry fotel, nieraz przy grubszych projektach, nie dawałem juz rady wysiedzieć bez poduszki na twardszym siedzisku...

 

- - - Updated - - -

 

error - uzywam od 10 lat. Prawdziwa skora i stal, zaden szit. Swego czasu zarazilem studio BadiBadi tymi fotelami:) Kazdy byl zadowolony. Wiadomo, najlepiej by bylo gdybys sam usiadl i zobaczyl jak sie w nim czujesz, ale ja nie mam pytan co do jego jakosci i wygody.

 

A czy przy dłuższym siedzeniu nie grzeją się plecy? bo właśnei się zastanawiam czy taki model czy siatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie kupili kilka sztuk mefisto 2002 nowego stylu, budżetowy fotelik ~400zl. Pojechałem do salonów meblowych, posiedziałem pooglądałem wróciłem do domu i zamówiłem przez neta właśnie ten mefisto 2002. Napewno mogę odradzić firmę halmar, bo zaden mi się nie podobał, te materiały marnej jakości wszystkie elementy jakieś takie nie po pasowane i mogę odradzić te z jyska bo też szmelc. Te nowego stylu są całkiem spoko ale dosyć drogie, najlepiej wybierz się sam i oceń w czym najlepiej się czujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowe mialem w PI, zupelnie do mnie nie trafia, ale fakt, znam zwolennikow takich siedzone.

Mateusz_s - Hm, owszem teraz jak jest chlodniej to czuje ze jest milo cieplutko w plecki, ale latem zupelnie tego nie zauwazalem by cos mnie zbednie grzalo. Lubie te fotele, bo sa bardzo wygodne i solidnie wykonane. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek pocisnąłeś po całości:)) jak dla mnie fotel musi być wysoki i miękki, skóra na podłokietnikach odpada bo i tak się przetrze od blatu/biurka, oparcie musi być pełne, nie materiałowe lub z siatki bo plery będa sie krzywić, kupiłem ostatnio tani i wygodny od eago, wykonanie słabe ale za to 250zł to nie 1000. nie polecam a raczej podaje jako odniesienie:] poza tym nie ma foteli niezniszczalnych, chyba lepiej kupować tańszy co kilka lat niż jeden drogi na całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linea Steel - http://kamilameble.pl/52-113-thickbox/fotel-linea-steel.jpg

Kawal solidnego fotelika.

Bardzo fajne, też polecam ten styl. Zimą fajnie, gorącym latem to na każdym krześle się d**a poci :)

Szczególnie ważne dla mnie to żeby miały miękkie podłokietniki - przy metalu i długim siedzeniu nabawisz się zwyrodnień od nacisku, zwłaszcza jak siedzisz po 16h. Jak idziesz na 8 do biura i w międzyczasie masz 10 kawek i 5 fajeczek to ci taboret od Dziadka wyystarczy.

 

P.S. na alledrogo masz go poniżej tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na czymś podobnym http://www.e-krzeslo.pl/fotel-q-091-czarny.html

 

ale mam lepsze podłokietniki, delikatny łuk jak tutaj http://www.e-krzeslo.pl/nelson-bezowy/

fajne do biurka, od przodu mieści się pod blatem spokojnie, a jak ręka częściowo jest na biurku to nie jest oparta o łokieć tylko mięsień, bo z tyłu jest niżej niż na środku.

 

Najważniejsze jest byś dobrał oparcie do swojego wzrostu. Najlepsze są ergonomiczne w kształcie S i profilu misy, coś jak fotele sportowe, ale musi być dobrane do wzrostu. Niskie osoby mają ciężko, ja mam 184 i raczej nie ma problemu.

 

Nie polecam regulowanych oparć, chyba że prawdziwymi zwykłymi śrubkami ;)

"Łatwe" regulacje, łatwo się psują :) i oparcie lata. Jedyne udogodnienie jakie uznaje to hydrauliczna regulacja wysokości i funkcja lekkiego odchylenia do tyłu, jak chcesz sekundkę się zrelaksować :)

Sztuczną skórę łatwiej czyścić niż materiał, więc też dobry wybór, ale jak jest miękka.

 

Osobiście nie lubię zbyt miękkich foteli, jak jest za dużo poduszek to brakuje podparcia. Jak tyłek boli od siedzenia, to znaczy, że za długo się siedziało, czasem trzeba wstać przespacerować się po po pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie jestem świeżo po zakupie fotela raya z firmy profim. Polecam- jest niedrogie (ok. 600pln), ma wszystkie regulacje, podłokietniki i jest solidne- gwarancja na 5 lat. A sąsiedzi zza ściany z agencji kreatywnej, mający kilka lat stażu więcej i słabsze kręgosłupy, siedzą na wielkich dmuchanych piłkach jak do ćwieczeń. Podobno najlepsze dla pleców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, trzeba będzie w krzesło zainwestować. Ja tak z innej beczki... Na stojąco próbowaliście robić? Ja w sierpniu przepracowałem tak 2 tygodnie. Około 80% czasu na stojąco, przerwy, szamka i dłuższe sesje na siedząco. Fajnie mi produktywność podskoczyła, kondycja i samopoczucie również. :D Nie potrzeba jakiegoś super regulowanego stołu do tego, dwa taborety na biurko, na jednym monitor a na drugim klawerka i tablet. Jak tylko moja łapa wróci do zdrowia to wracam do takiego pracowania, na razie unoszę tylko ponad pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Future sam mam model 10. Zdecydowalem sie wydac troche wiecej kasy na krzeslo w momencie gdy lezac w wannie zastanawilaem sie czy zona mnie sama wyciagnie czy bede musial dzwonic po brata.Od ponad roku nie mam problemow z kregoslupem(oczywiscie nie odbylo sie bez interwencji lekarza),ale jednak dobre krzeslo to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używa ktoś może takiego urządzenia ? - http://sklep.twojkregoslup.pl/pl/krzesla/13-klekosiad-dobry-.html

Kiedyś miałem coś podobnego. Super sprawa jeśli ktoś chce zadbać o kręgosłup. Problem tylko w tym, że po 4-5 godzinach klęczenio-siedzenia dość mocno bolą kolana i piszczele. Jeśli ktoś spędza maksymalnie do 4 godzin dziennie przed komputerem to polecam ;)

Ewentualnie można zmieniać miejsce, po godzinie siedząc na krześle i na klęczniku.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem takie krzeslo tez z Nowego Stylu - Invitus w sklepie, gdzie sprawdzalem pare krzesel. Przysiadalem się do paru ale to mi najlepiej lezalo. Fakt , ze nie siedzialem w nim dluzej niż 5 minut. Może ugadam z babką ze sklepu że wpadne z laptopem na caly dzień potestowac :)

Jest w wykonczeniu skorzanym, nie wiem czy lepiej nie wziasc z materialu. Cena to jest jest to 1200 zl brutto. Ma reg. Oparcia, i podlokietnikow, zaglowek, który za duzo nie daje chyba ale jest. I jest wyprofilowane po bokach pod ledzwia, czuc ze sa podparte.

http://www.wyposazenie-szkol.com/index.php?products=product&prod_id=1131

 

Jeszcze zastanawiam sie nad krzeslem Traitora i Futura ale musze znalezc je gdzies w jakims sklepie, bo jednak bez przymiarki to trudno wybrac. Dla przykladu w sklepie podobalo mi sie 5 krzesel, a tylko jedno "lezalo" bardzo dobrze jak sie usiadlo i mozna bylo dopiescic ustawienia.

 

To krzeslo juz prawie jest, dziekuje wszystkim za pomysly, przynajmniej wiedzialem juz jakich krzesel szukac, teraz jeszcze biurko i bedzie mozna wygodniej pracowac :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 350 zł to chyba będziesz miał ciężko znaleźć krzesło, które po kilku miesiącach (żeby aż tyle) nie będzie skrzypiało. Moim zdaniem krzesło z solidnym mechanizmem musi kosztować 800 - 1500 zł.

Dobre POLSKIE krzesło np. to http://www.profim.pl/produkt,46,fotele-obrotowe.html detal 615 zł netto. Ale masz solidny mechanizm, metalową bazę z kółkami, regulowane podłokietniki.

Jak chcesz sobie na nim usiąść albo na innym to zapraszam tu http://www.dynamico.pl/oferta/fotele-i-krzesla-biurowe-obrotowe/item/142-fotele-i-krzesla-biurowe-obrotowe-profim.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nic solidnego za to nie kupie, chodziło mi raczej o to co jest najlepsze przy takim budżecie.

Przez najbliższe parę miesięcy nie będę miał więcej pieniędzy żeby kupić krzesło a to może mi się rozpaść w każdej chwili bo już jest 6 letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam stanowczo SITAG WAVE albo REALITY

09_Sitag-Reality-Funktionsdrehstuhl-Ambiente_02.jpg

Vawe.jpg

 

Zalety:

- Solid!!!! Wykonanie, materiały są świetne! Typowe krzesła się sypią gdy to nie ma śladów użytkowania. Widziałem modele mające kilka lat a wyglądały jak nowe. Swoje krzesło mam rok i potwierdzam ten fakt.

- Ergonomia - spore możliwości regulacji,

- Wygląd - niezły design;

- Jakość - materiały to nie tandeta typowa dla marketowych krzesełek,

- kółka z gumą,

- z tego co pamiętam to dla architektów i pokrewnych grafików chyba 20%zniżki

- konstrukcja metal - stal nierdzewna!! nie guwniany plastik jak w większości krzesełek.

- NIC NIE SKRZYPI! Moje poprzednie, które kupiłem myśląc, że fajnie wygląda, w IKEA skrzypiało tak że budziłem domowników. Tutaj nic nie skrzypi i nie będzie :)

 

Z tego co mi wiadomo to kilkaset sztuk wave zamówił polski oddział GOOGLE, a to już o czymś świadczy.

Krzesła nie są za bardzo dostępne w sklepach. Moge dać kontakt do wystrybutora.

 

Z kumplem kupiliśmy sobie reality a inny ma jeszcze wave i jesteśmy zadowoleni. :)

Za Reality zapłaciłem ok 700zł

Edytowane przez qad417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitag jak najbardziej godny polecenia. Znam firmę od samego początku ich istnienia w Polsce i trzeba przyznać, że trzymają jakość. Sprzedaliśmy przez ostatnie 10 lat już kilka tysięcy ich krzeseł z czego większość to właśnie Reality. Nie było żadnych reklamacji.

Tylko ta cena , którą podałeś to raczej nierealna. Wave to obecnie ok 1600 zł netto, a Reality 1300. To ceny referencyjne Sitaga. Dla forumowiczów 30% rabatu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o fotelach z masażem? Bo od mojego Allaka z Ikei za 250zł. kupionego 6 lat temu, kręgosłup napieprza tak niemiłosiernie, że zaczynam się rozglądać za czymś konkretnym, tak aby mieć spokój na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitag jak najbardziej godny polecenia. Znam firmę od samego początku ich istnienia w Polsce i trzeba przyznać, że trzymają jakość. Sprzedaliśmy przez ostatnie 10 lat już kilka tysięcy ich krzeseł z czego większość to właśnie Reality. Nie było żadnych reklamacji.

Tylko ta cena , którą podałeś to raczej nierealna. Wave to obecnie ok 1600 zł netto, a Reality 1300. To ceny referencyjne Sitaga. Dla forumowiczów 30% rabatu. :-)

 

Właśnie nie pamiętam dokładnie ceny ale była w granicach 750net z rabatem. Wybraliśmy wersje bez podłokietników bo w naszym fachu sie nie przydają co obniżyło cene o jakieś 450ziko. Reality rządzi! pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitag jak najbardziej godny polecenia. Znam firmę od samego początku ich istnienia w Polsce i trzeba przyznać, że trzymają jakość. Sprzedaliśmy przez ostatnie 10 lat już kilka tysięcy ich krzeseł z czego większość to właśnie Reality. Nie było żadnych reklamacji.

Tylko ta cena , którą podałeś to raczej nierealna. Wave to obecnie ok 1600 zł netto, a Reality 1300. To ceny referencyjne Sitaga. Dla forumowiczów 30% rabatu. :-)

 

Totalna bzdura z tym rabatem. Specjalnie pojechalem do Katowic stracilem czas i paliwo, rabatu takiego nie chcieli dac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukx

Szkoda, że nie dałeś znać że się wybierasz do Katowic, jak również nie zostawiłeś wychodząc żadnego namiaru na siebie. Ja ostatnio rzadko bywam w biurze a dziewczyna, z którą rozmawiałeś, rzeczywiście nie była zorientowana w temacie. Ale wiem, że "przymierzyłeś" się do kilku krzeseł i jeżeli któreś Tobie "spasowało" to oferta (rabat 30%) jest nadal aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forum mial okazje siedziec na krzeslach z firmy http://www.hermanmiller.com ?

 

Dobre pytanie. Ogólnie na Polskim rynku straszna lipa z dobrymi krzesłami. Nigdzie nie można potestowac bo tylko chyba w Warszawie są jacyś przedstawiciele :( . Steelcase też by fajnie było organoleptycznie obadac. Plus jeszcze dodajac zdzierstwo polskich dystrybutorow to juz wogole porazka :)

Edytowane przez Lukx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier, z 5-6 lat wstecz pracując w biurze arch. siedziałem na tym hermanie - aeron.

Nie przypadł mi jakoś specjalnie do gustu. Natomiast kumpel z biurka obok zakochał się w nim.

Systematycznie wpadali do biura przedstawiciele z nowościami a ja i tak wolałem stary, skrzypiący z wysokim oparciem za głową.

Prawdopodobnie ten http://www.mebelo.pl/p,pl,pt-103,fotele+i+krzesla+obrotowe+partner+pt+103.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Trzeba samemu sprawdzić. W pracy mam Sitag Reality i kumpel jest nim zachwycony, a ja wolałbym coś z wyższym oparciem. Choć przyznam, ze jakościowo jest super. Tyle, że co z tego, skoro wolałbym coś wygodniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, najlepiej oczywiscie isc sprawdzic samemu, jak sie okazuje obok mam przedstawiciela steelcase wiec pojde obadac, natomiast ostatnio dziewczyna miala okazje pracowac na krzesle od hermana przez 8h i mowila ze nigdy w zyciu nie siedziala na tak wygodnym krzesle, jesli bede mial okazje sprobowac to opisze wrazenia,

 

Pozdr,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności