Skocz do zawartości

Chc.48: StraszneOpowiesci by karola-j


karola-j

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucam szkice pierwsze z pierwszych. Przepraszam za nieczytelność - gdy rysuję "dla siebie" zaczynam często od takich właśnie chaotycznych rysunków. Pomysły będą jeszcze dopracowywane. Jeszcze nie wiem na co się zdecyduję, może wpadną mi do głowy inne pomysły, ale na razie (od lewej):

- klasyczna Baba Jaga, którą kiedyś straszono dzieci. Mnie akurat straszono listonoszem, ale on jest za mało mhrroczny.

- strzyga w trakcie posiłku

- utopiec/wodnik w akcji

- wampir na polowaniu

 

straszszkice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreszczyk niepewności pewnie wyjdzie dopiero w dalszych etapach pracy, gdy już zdecyduję się co chcę pokazać i zacznę bardziej analitycznie podchodzić do ilustracji. Na pewno nie będzie latających flaków ani krwi na ścianach, bo preferuję bardziej subtelną grozę ukazaną detalami lub/i ogólną atmosferą.

 

Jeszcze pomyślę, na razie dorzucam jeszcze dwa szkice:

straszszkice2.jpg

il. lewa: panowie od lat szczenięcych znęcali się nad zwierzętami, zwłaszcza nad kotami. Po latach nadchodzi kara.

il. prawa: matka kocha swoje dziecko nieważne jakie będzie. Tutaj chcę grozę skupić na pozornie spokojnej i łagodnej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęłam rysunek na czysto. Ze szkiców z postu wyżej zdecydowałam się pozostać przy ustawieniu postaci tyłem, ale za to podarować jej mniej stylizowaną twarz. Na razie zamieszczam (kiepską) fotkę rysunku. Po skończeniu zeskanuję i dodam kolory w PS.

 

yagrys1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyw z matką został odrzucony głównie z przyczyn praktycznych - boję się, że nie wyrobię z ilustracją z pełnym tłem (w tym pomyśle otoczenie odgrywa ważną rolę), krucho u mnie z czasem. Baba Jaga ma skupiać niepokój w samej sobie: swoim zachowaniem, gestem, tym co niesie już wprowadza jakąś narrację i jeśli nie zdążę osadzić jej w konkretnej przestrzeni, potraktuję tło w bardziej malarski sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe podejście do tematu. Jeśli Ci się uda nie odpuszczaj tła. Jest ono w wypadku tego tematu moim zdaniem szalenie istotnym elementem budowania klimatu ilustracji. Chyba, że uprościsz je do minimum i spróbujesz wygrać temat samym oświetleniem co też jest opcją.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię z tłem tyle ile będę mogła. Na razie wrzucam zakończony etap rysunkowy. Nie jest dokładnie to, co chciałam uzyskać, nad kilkoma miejscami jeszcze bym posiedziała, ale nie mogę już sobie na to pozwolić. Zaczynam colouring w photoshopie.

 

babayagapodglad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne szkice bardzo fajne, potem byłem trochę sceptycznie nastawiony jak zaczęłaś w ołówku, a teraz jak doszedł kolor to wygląda wszystko genialnie! Efekt przypomina rysunek kredkami :) Jestem bardzo ciekaw jak wybrniesz z tłem żeby wyglądało spójnie z postacią, ale w sumie Miłosz3ds powiedział już wszystko w temacie :D Trzymam kciuki, jestem totalnie zauroczony tym schematem kolorystycznym, nie wyobrażam sobie jak można by było zrobić to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności