Skocz do zawartości

Płyta głowna pod 2600k OC


volium1990

Rekomendowane odpowiedzi

HI

Jaką płyta główna pod OC 2600k. Procesor będzie pracował podkręcony do minimum 4,4 więc płyta musi być stabilna. w płycie będzie 16-32gb ramu (1600) i jedna a potem dwie karty (prawdopodobnie gtx680).

Miałem kupować płytę Asus P8Z77-V PRO ale wyczytałem ze ma słabą sekcje zasilania i przy mnożniku 45 w dłuższym stresie wywala się.

Czy warto którąś z tych płyt brać?

-Asus P8P67-M PRO REV 3.0

-ASUS SABERTOOTH P67

-Asus P8P67 B3 rev3.1

-BIOSTAR TP67XE

Jeżeli macie jakieś inne propozycje płyt do 700zł to proszę bardzo o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Asus p8p67 B3 rev 3.1 da radę. Tej -m się wystrzegaj bo jest wykastrowana z sekcji zasilania procesora.

 

Ja mam Asrock p67 extreme6 i jak mocno polecam do OC. Rok temu kosztowała jakieś 600zł więc pewnie od tamtego czasu nie urosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to będę zastanawiał się nad Asrock p67 extreme6.

A o ASUS SABERTOOTH P67 i mógłbym dostać jakieś opinie?

 

- - - Updated - - -

 

Hmm lucek a co do tego extreme to moze teraz bardziej opłaca się kupic Extreme6 Intel Z77/?? bo taka sama cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw jest na takim etapie ze już mam u siebie:

-plyta glowna: Asus P8P67 B3 rev3.1

-procesor: 2600k

I teraz nie wiem jakiej firmy ramy wybrać, w jednej kości chce mieć 8GB ponieważ płyta ma tylko 4 sloty a chce 32GB wstawić.

A i czy ta płyta dobrze ogarnie 32GB?

Na stronie Asusa pisze ze kompatybilne ramy 8gb to:

-A-DATA SU3U1333W8G9-B 8GB

-SAMSUNG M378B1G73AH0-CH9 8GB

Ale tych ramów nie znazłem w Polskich sklepach może jakieś w zamian tych można wstawić?

Proszę o o szybką i sensowną odpowiedź bo już chciałbym zamówić i składać kompa w tym tygodniu a mam z tym wielki problem :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shak-al

Hej, a co powiecie na płytę:

Asrock Z68 EXTREME4 GEN3

Pod procesor Intel Core i7 3770K

Czy definitywnie Asus lepszy? W sklepie, w którym kupuję, nie mają modelu Asus P8P67 B3 rev3.1, może jakiś podobny model?

Też założę 16- 32 GB RAM, OC CPU, jedna karta graficzna GeForce GTX660Ti ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze w większości od procesora i od sekcji zasilania na plycie. Mój brat w swojej plycie ma o wiele lepsza niby sekcje ale procek i tak się slabo kreci, wiec w dużej mierze sam CPU ma znaczenie i loteria jaki sie trafi.

Podejrzewam tez ze pierwsze serie 2600k lepiej się krecily niż te ostatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w te oferty selekcjonowanych prockow to by mnie wierzyl za bardzo, bo pozniej moze sie okazac ze ta selekcja byla na zasadzie losowej. Moze sie okazac ze taki super wyselekcjonowany procek (chocby taki jak moj) na innej plycie nie bangla tak wysoko. Kwestia przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Wtrącę się w temat mam pewne ale. Chodzi o kwestie degradacji procesora czy to jest tak ze Intel pisze np. w moim przypadku nie powinno przekraczać się napięcia VID Voltage Range 1.350V?. Na moim 4.2Ghz jest 1.336 czyli max bezpiecznie osiągam 4.5Ghz 1.348 bez obawy o uszkodzenie tylko ze ja posiadam i7 3930k, ale zasadniczo to samo.

 

Wiec jak ktoś żyłuje procesor to skraca jego żywotność?, Bo chłodzenie ni jak ma się do prądów płynących w pinach i jak ja widzę ze niektórzy pokazują jakieś 5Ghz na napięciu 1.4, gdzieś widziałem na 1.5 to ile taki procesor pochodzi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że zdążysz go wymienić. Jak ustawisz na 1,45 to i tak nic się mu nie powinno stać, a na takim napięciu spoko 4,6ghz pójdzie. teoretycznie najwyższa bezpieczna jest 1,52, ale jak przekroczyłem przy eksperymentach to też jakoś superdrastycznie temperatury nie wzrosły. Ja bym się tam nie przejmował. Rok stoi komp podkręcony i nic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności