Skocz do zawartości

Wybór obiektywu do A77


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Który z poniżej zamieszczonych obiektywów godny jest uwagi, polecenia? Obiektyw pod Sony A77 głownie do foto sportowych / makro. Ewentualnie na jakie inne powinienem zwrócić uwage? Na plus gdyby byl ze stabilizacja.

 

- TAMRON 18-270mm 1:3.5-6.3 Di II PZD

- Sigma 18-250mm 1:3.5-6.3 DC OS HSM

- Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC

- SONY DT 55-200 mm f/4-5.6

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A77 sam w sobie jest nieostry i ciemny a ten rodzaj obiektywów jest rozwiązaniem kompromisowym którego jedyną zaletą jest szeroki zakres ogniskowych. Więc nie oczekuj zbyt wiele. To tanie szkła a sam aparat stosunkowo nietani, więc sie będzie marnował.

Jak masz środki to lepiej sigma 70-200 2.8 ze stabilizacją, ale to już cena dwa razy wyższa i rozmiar trochę większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SamsSerif , dzięki za wsparcie, własnie otrzymałem takie same wskazówki na innym portalu i wskazanie co do obiektywu. Także pójdę za Twoją radą i dorzucę pare groszy i zainwestuje w obiektyw ze stabilizacją 70-200 2.8 ,jesli chodzi o producenta , to muszę poczytac ponieważ z tego co mi napisano Sigma na krańcach mydli obraz ,a Tamron ma wolny af.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamron 70-200 2.8 nie ma stabilizacji. Wersja ze stabilizacją bedzie prawdopodobnie w przyszłym roku, ale chyba jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy.

Samą marką się nie sugeruj bo to podobnie jak z dyskami twardymi teraz każdy producent miewa wpadki i każdy obiektyw trzeba sprawdzić przed zakupem. Sigmy podobno czasem trzeba przeprogramować pod działanie z a77. Sigma ma też kilka swoich własnych salonów w Polsce gdzie można wypożyczyć i potestować obiektywy. Jak masz możliwość to przetestuj, może okaże się że taki tańszy uniwersalny obiektyw jednak spełni Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolałbym potestować obiektyw w takiej kwocie przed zakupem jeśli będzie taka możliwść. Wstepnie nastawiony jestem na Sigme 70-200 f/2.8 EX DG APO OS HSM choć to przekracza mój budżet ale może warto. Wskazywano mi również tańszą opcje Tamron AF SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD jak również znalazłem Cosina 70-300 mm f/2.8-4. Jednakże na temat tego ostatniego nic konkretnego nie doczytałem poza specyfikacją i ogólnymi szczątkowymi wrażeniami kilku użytkowników. Choc zdaję sobie sprawe że dwa ostatnie przezemnie wymienione obiektywyw bardziej wpisują się w opcje domkniecia budżetu niż jakościową.

 

Znalazłem informacje o problemach wspolpracy sigmy z A77 A65.Chodzi o nieprawidłowo działający autofokus (na przyszłość jakby ktoś potrzebował http://www.fotopolis.pl/index.php?n=13672)

 

Trzeba pytać przed zakupem czy jest "kompatybilny".

 

Up:

Nabylem ostatecznie w dobrej cenie uzywana z gwarancja Sigme 70-200 2.8 II . Dzieki SansSerif za pomoc.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Sam choruję na to szkło tylko pod Canona.

Na przyszłość - zapomniałem że A77 ma własną stabilizację w korpusie.

Kiedyś przymierzałem się do zakupu A77. Jeśli jeszcze do tego nie doszedłeś to A77 ma fatalną kompresję JPG, więc jeśli zależy Ci na jakości to tylko fotografowanie w RAW. Jakbyś miał problemy z ostrością w tej sigmie to jest serwis w Trójmieście który kalibruje zestawy, ale trzeba im wysłać aparat razem z obiektywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe informacje , sprawdzałem różnice i rzeczywiście w RAW zdecydowanie lepiej wygladaja zdjęcia. Co do obiektywu nie miałem jeszcze możliwosci go dokładnie przetestowac. Poprzedni własciciel przekazał mi przed zakupem, co również odnotowano w gwarancji, ze wysyłał do serwisu swój aparat sony a55 wraz z ta sigma do kalibracji. Miał problemy własnie z ostrością (ostrość łapał przed obiektem). Przy okazji zapytam czy rownież w swoim sprzęcie używasz filtrow ochronnych? Jeśli tak to jakie modele polecasz? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności