Skocz do zawartości

Dell U2410


Grigio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam! :)

 

Planuję zakup monitora pod grafikę, budżetowo 2-3 tys, wiadomo to nie budżet na Eizo z wyższej półki. Przejrzałem sporo wątków na forum, widziałem, że często polecany przez forumowiczów jest Dell U2410. I tutaj pytanie - jak monitor sprawuje się przy projektach do druku, daje radę?

 

 

Pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki serdeczne za odpowiedzi! Trochę mnie przybiła ta recenzja na mva.pl, ale znalazłem tam też wątek z listą polecanych monitorów i obadam jeszcze NEC P241W :) Jeżeli coś słyszeliście na jego temat, albo innych w podobnym segmencie cenowym godnych polecenia, byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się opiniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dell 2412. Warty swojej ceny bo kosztuje ok tysiaka, czy da radę to musiałbyś się sam przekonać. Dla większości dałby radę, wymagający użytkownicy pewnie by się do czegoś przyczepili. Do druku może warto postarać się o droższy, przynajmniej nie zarzucisz sobie że nie kupiłeś lepszego na jaki cię było stać. Do standardowego użytkowania w stylu max, ps jest git, a za 2 tys to można zamiast jednego drogiego wziąć 2 szt. i ustawić obok siebie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grigio

'....Dzięki serdeczne za odpowiedzi! Trochę mnie przybiła ta recenzja na mva.pl, ale znalazłem tam też wątek z listą polecanych monitorów i obadam jeszcze NEC P241W..."

 

No, to już jest monitor z całkiem innej półki. Co prawda normalny gamut a do druku przydałby Ci się poszerzony ale to już jest maszyna z kawałkiem dobrej elektroniki za panelem. Brać nie zastanawiać się bo wyżej już tylko serie PA, SV (NEC )albo SX, CG (Eizo) za dużo więcej PLN-ów.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Della 2412m i niewiele on rozni sie od 2410. Ogolnie wszystko jest ok do pracy ze zdjeciami i programami typu CAD/3d/2d

Jedynym minusem jest srebrzenie jednak przy obrobce zdjec nie przeszkadza w ogole. Po dobrej kalibracji jest naprawde ok. Za 850zl nic lepszego sie nie kupi. Model 2410 jest bardzo podobny wiec narzekac nie powinienes o ile nie masz mozliwosci poszerzenia budzetu.

Testowalem go przy obrobce zdjec i pozniejszym druku w labie - odwzorowanie dobre i bez pozniejszych poprawek, minimalne roznice moze i byly ale to kwestia kalibracji zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności